Якщо друг у тебе є,

Життя радісним стає.

Разом можна все зробити,

Тож без друга не прожити.

Вихованці гуртків «Художнє слово» та «Англійська мова» Мостиського БДЮТ( директор С.Сайко)разом з керівниками Сіногач М.В та Крив‘як Т.В. вміють весело та дружньо проводити час під час екскурсій


Керівники гуртків Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М. ) Лизуник Л.М., Здирко Н.К., Ціник З.Р. взяли участь в обласному методичному об’єднанні для керівників гуртків з еколого-натуралістичного та декоративно - ужиткового напрямку “Формування творчої компетентності вихованців в умовах закладу позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму” у системі ZOOM. Під час проведення методичного об’єднання були обговорені важливі питання формування життєвих компетентностей вихованців гуртків квітково-декоративного і декоративно-ужиткового напряму, застосування інноваційних підходів у гуртковій діяльності, практична реалізація проектів з ландшафтного дизайну та озеленення територій закладів освіти. У ході заходу учасники взяли участь у майстер - класі по виготовленню витинанок з паперу на твариннно - рослинну тематику.


Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

У цей День не залишились і осторонь вихованці вокального гуртка (керівник Курант Р.Р.)Мостиського БДЮТ (директор С.М.Сайко.)

З музичним привітанням виступила учасниця старшої групи Бочуляк Оля, яка виконала композицію «Україна-це ми!»

В дитячих долоньках-наше майбутнє! Бережімо,плекаймо їх.Виховуймо гідне і достойне покоління майбутнього!!!


Літо. Літо-літечко, привіт! Ми раді твоєму приходу! Прийми ж і нас в свої теплі обійми, потіш погожими днями, дай нам ласки сонячного проміння, насолоди від краси буяння трав і квітів..

Молодша підгрупа гуртка"Умілі руки"

(к. г.Лизуник Л. М.) під час ігрових розваг на свіжому повітрі.


Якщо довго, довго, довго,

Якщо довго по доріжці

Якщо довго по стежинці.

Бігать, тупать і стрибать,

То напевно, то звичайно,

То можливо

Можна в школу нам попасть.

Вчаться там діти великі й малі,

Знань їм багато дають вчителі,

Там навчаються читати,

І писати, й рахувати,

Там цікаво всім завжди.

Такими словами розпочалося навчання у школі «Паросток». Швидко минув навчальний рік і ось свято прощання з «Паростком» у Мостиському БДЮТ (керівник Сайко С.М.). На святі діти розповідали як вони навчалися у школі: малювали, писали, рахували, ознайомлювалися з природою, історичними пам’ятками міста. Проводили різні заходи: «Свято осені», зустріч зі святим Миколаєм, різдвяні розваги, а також подарували матерям віночок пісень, про творчість Т.Шевченка дізналися із творів, де змальовано образ природи, цікаво проходило родинне свято, де діти і дорослі відновили народні традиції і ін. А сьогодні радісне і сумне свято розставання з «Паростком». Однак, пісні, дитячі розваги звеселили його.

Діти отримали перший документ – свідоцтво про здобуття дошкільної освіти і медалі за успішне навчання у школі, хоча й солодкі. На завершення вчителька побажала дітям:

«Живіть у світі радісно й щасливо,

Беріть наснагу вашим почуттям,

З цвітіння трав, чарівного світанку,

Коли дзвенять пташині голоси,

Із чистих рос, що Землю миють зранку…

У цьому світі стільки є краси!


Локація. Малюнок на бруківці,,Країна мрій".

Сьогодні пройшов традиційний малюнок на асфальті(бруківці) . В цьому році його присвятили дитячим мріям. Політ фантазії втілювався у справжні дитячі шедеври, а звичайна бруківка за годину перетворилася у яскраву скатертину!


1 червня, у День захисту дітей, театральний гурток Мостиського БДЮТ (кер.Козак З.В.) запросив глядачів на святкове дійство у локацію,, Казкова''.

Гуртківці театральної групи ,,Малятко'' виступили з інсценізацією ,,Казка про дружбу'' Л.Українки.

Маленькі артисти звернулись до присутніх на святі дорожити дружбою! А вихованці театрального гуртка ,,Джерельце'' запропонували глядачам повчальну казку ,,Ящірка Яця'' Б.Стельмаха.

Вдячні глядачі щиро аплодували юним артистам!


1 червня – Міжнародний День захисту дітей.

Вихованці танцювального гуртка «Калина» (керівник О.Марек) Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) долучилися до відзначення свята, присвяченому Дню захисту дітей.

Гуртківці виконали флешмоб «Мир над Україною» та разом з дітьми школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» (керівники С.Сайко, Л.Курант) руханку «Черепаха-аха-аха», яка викликала багато емоцій і посмішок у дітей.



МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ у м. Мостиська

Локація -- інсталяція "Юні таланти Мостиського краю" Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.)


1 червня з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей у м. Мостиська відбулося свято "Країна Дитинства".

Після урочистої частини та чудової концертної програми діти отримали можливість взяти участь у різних творчих локаціях. Велику зацікавленість у дітей викликала локація " Малюнок на асфальті -- КРАЇНА МРІЙ ", яку підготували і провели керівники гуртків декоративно - ужиткового напрямку Здирко Н.К. і Лизуник Л.М. Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.). Діти малювали з великим задоволенням , втілюючи свої вподобання, мрії та емоції .

Кожен учасник у цій локації отримав смайлик на пам'ять про чудове свято, а також багато позитивних емоцій і нових вражень.


1 червня-Міжнародний День захисту дітей.

З нагоди цього дня, у Мостиськах відбулося свято"Країна Дитинства".Діти та керівники школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Сайко С.М. і Курант Л.І. взяли участь у його святкуванні.(Мостиський БДЮТ,директор Сайко С.М.)Разом з вихованцями танцювального гуртка (керівник Марек О.Й.) малята школи виконали руханку "Черепаха-аха-аха" ,а також були активними учасниками на всіх локаціях.

Бажаємо щасливого дитинства всім діточкам!


Щороку, 1 червня, в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни –Міжнародний день захисту дітей. З нагоди цього дня, у м. Мостиська було проведено урочисте свято «Країна дитинства». Кожна дитина могла відвідати різні локації, та обрати, що кому довподоби.

Вихованці гуртка «Художнє слово» та керівник Сіногач Марія Василівна Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко)з радістю працювали на локації «Художнє читання», декламували вірші та вітали усіх із цим прекрасним святом.

Щиро бажаємо вам, дорогі наші маленькі друзі, щоб дитинство було яскравим, захоплюючим, сповненим любові, ласки та добра!


День захисту дітей в Мостиськах пройшов весело, цікаво і феєрично. Локації у Країні дитинства вміло і цікаво були організовані педагогами Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості (директор Сайко С.М.) .

Локація .Малюнок на асфальті"Країна мрій" (організували і провели керівники гуртків Лизуник. Л. М., Здирко Н. К.).

Локація" Аквагрим" (к. г. КривякТ.В.).

Локація"Казкова" ( к. г. Козак З. В.).

Локація"Художнє слово"(к. г. Сіногач М.В.) .

Локація. Інсталяція «Юні таланти Мостиського краю»(к. г.- Тишкевич С. І., Лизуник Л.М., Здирко Н.К., Ціник З. Р.)

Фотографування і відеознімки світлин свята забезпечила керівник гуртка"Комп'ютерна грамотність" Данило І. С.


До Міжнародного дня захисту дітей, який щорічно святкують 1 червня у м. Мостиськах було проведене свято «Країна Дитинства». На цьому святі діти могли стати не просто глядачами, а й учасниками у різних локаціях.

На одній з таких локацій керівником гуртка «Англійська мова» (Мостиський БДЮТ, директор Сайко С.М) Крив‘як Т. В було проведено майстер-клас з аквагриму «Світлішає на світі, коли радіють діти»

У цьому неординарному майстер- класі діти мали можливість перевтілитися у казкового героя чи тваринку, або ж просто намалювати цікаві візерунки.


З нагоди завершення навчання у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" відбулося свято"Наш випуск 2021" у старшій групі,яке підготувала і провела Курант Л.І.(Мостиський БДЮТ , директор Сайко С.М.).

У школі "Паросток"дошкільнята навчалися два роки,вона стала для них рідною.Тут малята жили неначе в казці,їх навчали і любили,дарували їм радість і тепло,разом було цікаво і весело.Але вже скоро їх покличе дзвінок у перший клас.

На святі діти декламували вірші,відгадували загадки про школу,згадували про навчання у "Паростку",із словами подяки і порадами звернулися до батьків,а також виконали такі пісні "Стежинка", "Святковий вальс", "Пісня про маму", "Пісенька про букви","Казала мені мати", "Вальс прощання" та руханку "Черепаха-аха-аха".

Із закінченням школи дітей привітали їх керівник Курант Л.І.і директор МостиськогоБДЮТ Сайко С.М.,яка вручила дошкільнятам свідоцтва про позашкільну освіту та медалі "За прагнення до знань".


Цікаві заняття у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Мостиського БДЮТ (керівник С.Сайко)


Відповідно до наказу ЛОЦНТТУМ №12 від11.05.2021р. "Про підсумки обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край" Боднар Софія І Летньовська Надія - вихованки гуртка "Берегиня" (кер. Лизуник Л.М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) посіли ІІ місце у номінації "Народна лялька".


Відповідно до наказу ЛОЦНТТУМ №12 від11.05.2021р. "Про підсумки обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край" Урись Ірина - вихованка гуртка "Вироби з бісеру" (кер. Тишкевич С.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) посіла ІІІ місце у номінації "Бісероплетіння"


Заняття під відкритим небом—це моменти радості, бо все навкруги цвіте, буяє, гріє сонечко і гарний настрій у дітей!

Учасники молодшої групи гуртка,, Умілі руки " (к. г. Лизуник Л.М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) під час заняття на свіжому повітрі прослухали інформацію про важливість дотримання правил поведінки в лісі, біля водойм, про небезпечність від укусів кліщів, комах, плазунів, куди звертатися і як поводитися в таких ситуаціях. Підвели підсумки роботи за рік, висловили свої зауваження, пропозиції та побажання.


А нам весело живеться!

Останні травневі дні не лише насичують світ розмаїттям цвітіння, але й підсумовують навчальний процес в гуртках.

Школо, допобачення! Дякуємо тобі за всі роки навчання у твоїх стінах, де провели цікавий і корисний час! Здрастуй літечко, ми тебе з нетерпінням чекаємо!

Учасники гуртків декоративно- ужиткового напряму старшоі групи,, Умілі руки " (к. г. Лизуник Л.М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) під час спортивних ігор та розваг на свіжому повітрі.


У наш непростий час, коли всесвітня пандемія назавжди змінила людство, ми всі усвідомили, що здоров'я -- це найцінніша річ для кожного з нас.

Одна з важливих складових здоров'я людини -- емоційне здоров'я. У гуртках "Крій та шиття" і " М'яка іграшка " ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) були

проведені бесіди, тренінги на свіжому повітрі на тему

" Емоційне здоров'я, його складові, самодіагностика та коригування."

У повсякденному житті дуже важливо відчувати душевну рівновагу, внутрішню гармонію і позитивні емоції, які наповнюють енергією і дають поштовх для активної діяльності.

Для цього необхідно вміти протистояти стресам, займатися фізичними вправами та іграми на свіжому повітрі, правильно харчуватись, знаходити час для улюблених занять, вміти правильно чергувати працю і відпочинок та ін.

На заняттях гуртків регулярно проводяться бесіди, тренінги, диспути на здоров'язберігаючі теми. Діти вивчають правила безпечної поведінки у різних місцях і ситуаціях, правила здорового сособу життя, безпечну поведінку на вулиці та у приміщеннях під час карантину.


Я встану рано-вранці, на світанку,

Як спалахне на квіточці роса.

Вдягну найкращу в світі вишиванку

І оживе, засвітиться краса

В промінні сонця. І моя сорочка

У рунах, в квітах зразу оживе...

З чарівних квітів я сплету віночка

Й над світом щира пісня попливе.

Сорочка, що матуся вишивала,

Сердечко гріє, душу веселить.

Бо ж мама щастя-долю закликала.

Цей оберіг в житті нас захистить!


Зі святом, з Днем вишиванки!

Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. Одягаймо свої вишиванки і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна і її символи!

Фотоколаж аплікаційних робіт учасників гуртків"Умілі руки" та світлини до Дня вишиванки


В індивідуальній групі гуртка "Берегиня"(к. г. Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.М.) пройшла інформаційна тематична година "Праведники народів світу" з метою вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Станом на 1 січня 2020 року Ізраїль відзначив 2 659 громадян України званням «Праведника народів світу» за порятунок євреїв від Голокосту. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю цих звань, більше тільки у Польщі, Нідерландах та Франції. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими. Серед них і митрополит Андрей Шептицький. Греко-католицька церква на чолі з Митрополитом Шептицьким відіграла значну роль у порятунку євреїв Львова та Галичини. Андрей Шептицький керував операцією з порятунку більш ніж 150 єврейських дітей у роки Голокосту на заході України. Він не тільки давав накази переховувати єврейських дітей у монастирях, але й забороняв їх хрестити, щоб зберегти їх для єврейського народу.

Голокост – спільна трагедія всього людства. В 2021році Верховна Рада України ухвалила постанову, яка встановлює 14 травня Днем пам’яті українців, що рятували євреїв під час Другої світової війни


Відповідно до наказу НЕНЦ про підсумки проведенння Всекраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів (№ 25) від 15 березня 2021 року, Фіняк Софія- вихованка гуртка «Англійська мова» (кер. Крив‘як Т.В.) Мостиського БДЮТ (дир. Сайко С.М.) нагороджується Дипломом II ступеня в номінаціях «Натюрморт» і «Жанрове фото».


Тишкевич Софія - вихованка гуртка "Вироби з бісеру" Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) посіла ІІІ місце в обласному конкурсі образотворчого та ужиткового мистецтва "Таланти твої, Україно"


За підсумками обласного етапу конкурсу"Таланти твої, Україно" учасниці гуртка "Берегиня" (к. г. Лизуник Л.М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М. ) Служала Надія і Ціжман Уляна посіли ІІІ місце в номінації "Український народний одяг"


«Родина, родина від батька до сина,

Від матері доні добро передам.

Родина, родина – це вся Україна

З глибоким корінням, з високим гіллям…»

Під таким гаслом пройшло СВЯТО РОДИНИ у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ (керівник С.Сайко).

В ході свята діти залюбки розповідали про своїх батьків, дідусів і бабусь. Читали для них вірші, співали пісні.

У другій частині свята діти відтворили українські народні традиції, приурочені Великодню. А саме: співали пісню «Писанка» водили гаївки «Вербовая дощечка», «Чижику, чижику...», «Де гаївка лунала…», «Ми голубку вже зловили…». У святкових забавах брали участь батьки, бабусі та дідусі.

Закінчилося свято з радісними враженнями.


Із паперу можна виготовити дуже багато різноманітних композицій.Усіх їх не перелічити. Але незмінним варіантом залишаються вітальні листівки та квіткові аплікації.

Флористичні мотиви в об'ємних аплікаційних листівках учасників гуртків "Умілі руки"(к.г.Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ(директор СайкоС.М.)


В наш час материнське свято відзначають більш ніж в 50 країнах світу. День матері в Україні, як і в більшості держав, відзначається у другу неділю травня.

Вихованці молодшої групи гуртка «Англійська мова» Мостиського БДЮТ (дир. Сайко С.М.) приєднуються до всіх вітань, які линуть до наших матусь у цей радісний день.

Бажаємо Вам завжди усміхатися, радіти життю і дарувати світло та тепло. Будьте щасливими і здоровими на радість своїм рідним!


Квітуча весна принесла нам світле і щемливе родинне свято -- День Матері.

У цей святковий день матусі, бабусі, прабабусі отримують багато привітань, квітів, подарунків.

Вихованці гуртка "М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М. ), готуючись до цього важливого хвилюючого свята, виготовили подарункові сувеніри і оформили виставку своїх творчих робіт .

На виставці представлені різноманітні сувеніри -- подушечки, квіти, метелики, торбинки, оздоблені аплікацією, стрічками, тасьмою. У процесі їх виготовлення гуртківці знайомилися з історією і традиціями свята, розвивали свою творчу фантазію. Вітаємо всіх мам, бабусь, прабабусь з Днем Матері, бажаємо миру, любові, добра, міцного здоров'я і родинного затишку.


29 квітня - весь танцювальний світ відзначатиме своє професійне свято.

Вихованці танцювального гуртка «Калина» (кер. О. Марек) Мостиського БДЮТ ( дир. С.М. Сайко) підготували вітальну онлайн-листівку до дня танцю.

 


 

Здається, жодне свято для нас, не приносить стільки радості і душевної теплоти, як Пасха. Це дійсно — Великий день— найвеличніше християнське свято на честь Воскресіння Ісуса Христа.

Учасники гуртків декоративно- ужиткового скерування("Берегиня", "Умілі руки"— керівник Лизуник Л.М.) Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості (директор Сайко С. М. ) до світлого Дня Воскресіння Христового презентують святкову інсталяцію" Дороге яєчко к Великому дню!"

Нехай передзвін великодніх дзвонів принесе нам усім лише благі вісті, наповнюючи серця радістю, а віра допоможе подолати труднощі.


У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год 23 хв 40 с, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я. Почався новий відлік українського часу.  У ці дні ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, — наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров’я, а інколи й життя. Ми схиляємо перед ними голову.

В честь пам`яті роковин Чорнобильської трагедії ,гуртківцями Мостиського БДЮТ( директор Сайко С. М) гуртка «Історичне краєзнавство» ( Молода Просвіта) кер.Рифяк Н.М ,було проведено онлайн- марафон « Чорнобиль очима дітей». Вихованці, у малюнках виразили свої уявлення про події ,того часу його наслідки. У виконанні Рифяк Анастасії та Риф’як Сільвії прозвучав музичний твір « Лелеки білокрилі»

Минають роки і десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилює людей – і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від покривдженої землі.


Онлайн фотозвіт освітнього процесу гуртка "Умілі руки" (керівник Лизуник Л. М) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) за 2020-2021 навчальний рік.

Активні та цілеспрямовані, заповзяті та обдаровані вихованці брали участь у різноманітних конкурсах, онлайн виставках, стали переможцями і були відзначені дипломами, грамотами, подарунками:Чопко Микола, Буляк Уляна, Головач Марія, Лизуник Маргарита, Мицяк Анастасія, Служала Надія.


26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства.На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 ум від Києва сталася аварія, яку обгрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.

Ось вже 35 років ця невигойна рана ятрить українську землю, а наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

З метою поглиблення знань учнів про Чорнобильську трагедію керівник гуртка «Англійська мова» Мостиського БДЮТ (дир. Сайко С.М.) Крив‘як Т.В провела годину спілкування «Відлуння Чорнобиля» і ознайомила вихованців з історією аварії на Чорнобильській АЕС.


З давніх - давен на Західній Україні існує звичай виготовлення писанки - зернівки.Молоді дівчата підбирали сорт зерна , адже вірили ,що зерно - символ життя,має в собі заряд позитивної енергії сили майбутнього паростку . Зернівки органічно поєднують сьогоденність з давниною, енергію життя з мудрістю природи.

На передодні Великодня учасники гуртка "Фітодизайн"(кер.Ціник З.Р.) Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко)виготовили писанки - зернівки.


Незабаром до нас прийде світле свято Христового Воскресіння.

У цей передсвятковий час ми прибираємо і декоруємо наші оселі, готуємо подарунки для рідних і друзів, найдорожчі з яких -- виготовлені власноруч.

Працюючи в онлайн - майстерні "Великодні фантазії", вихованці гуртка "М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К. ) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) виготовили великодні сувеніри та елементи декору і оформили великодні композиції.

Користуючись нагодою, вітаємо всіх з Великоднем , бажаємо миру, добра, злагоди у ваших оселях, а також міцного здоров'я, енергії і оптимізму, успіхів і натхнення у всіх справах.


Онлайн фотопрезентація освітнього процесу гуртка"Берегиня" за 2020-2021 навчальний рік.

Учасники гуртка "Берегиня" —це творчо обдаровані діти, які люблять свій рідний край, вивчають і пропагують українські звичаї та традиції , відновлюють обрядовість, виготовляють обереги, беруть активну участь у суспільному житті дружнього колективу гуртківців Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.)

Вихованці гуртка " Берегиня "(керівник Лизуник Л Л. М.) Ціжман Андріана, Лизуник Маргарита, Боднар Софія, Летньовська Надія, Мицяк Анастасія,Буляк Уляна, Служала Надія, Ціжман Уляна є переможцями багатьох конкурсів різного скерування, вони нагороджені грамотами, дипломами, подарунками, отримали сертифікати за дослідження звичаїв і обрядовості Надсянського краю та виступи на Всеукраїнські онлайн конференції з етнографії; усні подяки - Мельнику Матвію, Терлецькому Юрію за активну допомогу в оформленні виставкових експонатів, участь у презентаціях народознавчих заходів .


Інформаційна онлайн сторінка "Чорнобильська балада" (гурток "Берегиня" Мостиського БДЮТ).

"35 років з того часу, як світ сколихнула страшна звістка – вибух на Чорнобильській атомній електростанції. Ця трагедія торкнулася не лише України, а й багатьох країн Європи. Світанок 26 квітня 1986 року змусив світову спільноту ще раз замислитися над безпекою «мирного атома», над тим, як не допустити більше таких техногенних катастроф.

У ті складні та трагічні дні саме українці першими, навіть не знаючи масштабів трагедії, кинулися ліквідовувати аварію. Саме мужність і самопожертва тисяч ліквідаторів наслідків аварії зупинили ланцюгову реакцію смерті.

Наслідки трагедії страшні – існує зона відчудження, 10 відсотків території нашої держави зазнала прямого радіаційного ураження, 5 мільйонів потерпілих від катастрофи, понівечене здоров’я, хворі діти, покинуті міста та села, що стали символом трагедії та людської безпечності. А ще тисячі тих, хто першими кинулися ліквідовувати наслідки катастрофи. Пам’ятаймо про Чорнобиль, щоб такого більше не повторилося…"


День англійської мови - це одне зі свят, які відзначаються в рамках проведення тижня офіційних мов. Його святкують 23 квітня. Англійська мова - найпоширеніша мова на землі і визнана офіційною і робочою мовою ООН, мовою олімпійських ігор. 70% світового листування здійснюється цією мовою. У 60 країнах світу англійська є однією з офіційних і є другою мовою в світі за кількістю носіїв після китайської.

Керівник гуртка « Англійська мова» Мостиського БДЮТ (дир. Сайко С.М.) Крив‘як Т.В. спільно з вихованцями підготували пам‘ятку «Навіщо вчити англійську мову?»


Напередодні 35-ї річниці Чорнобильської трагедії вихованці гуртка « Художнє слово» з керівником Сіногач Марією Василівною Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів та провели онлайн заняття – реквієм « Чорнобиль не має минулого часу…»

Гуртківці переглянули історичне досьє подій, читали вірші та спомини учасників – ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.


Вихованці гуртка "Фітодизайн" (кер.Ціник З.Р.) Береза Христина, Боса Катерина, Букса Діана , Лаба Валерія, Павлів Кароліна.  Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко)

Посіли III місце у Всеукраїнській акції "Годівничка".


ЗВІТ - онлайн

про роботу гуртків “ Крій та шиття” і “ М’яка іграшка” Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М. ) Мостиської ОТГ за 2020 - 2021 н.р.

( керівник гуртків Здирко Надія Костянтинівна )

Протягом звітного періоду освітній процес на заняттях гуртків здійснювався відповідно до програм гуртків і планування на 2020 - 2021 н.р., а також з урахуванням проблеми : ”Формування пізнавальної, практичної, творчої і соціальної компетентностей на заняттях гуртків шляхом використання інтерактивних форм і методів роботи ”.

Мета і основні завдання роботи гуртків – виявлення і розвиток творчих здібностей вихованців ; набуття ними знань і практичних навичок , які допоможуть у виборі майбутньої професії; виховання у гуртківців почуття патріотизму, любові до рідного краю; відродження багатих національних традицій українського народу.

Під час занять гуртківці отримували основні відомості про тканини, їх властивості і процес одержання; інструменти і приладдя для виконання ручних робіт; будову швейної машини і роботу на ній; про креслення швейних виробів та м`яких іграшок; одяг і його призначення; техніку знімання мірок ; підбір тканини і підготовку її до розкрою ; розкрій і технологічну послідовність виготовлення швейних виробів та м`яких іграшок .

Теоретичні заняття поєднувалися з практичними. Вихованці виробляли навички виконання ручних і машинних швейних робіт, конструювання і моделювання ; підбору матеріалів і фурнітури ; розкрою і пошиття одягу та м`яких іграшок.

Акцент у роботі Здирко Н.К. ставила на практичні заняття, на розвиток творчих здібностей учнів,на отримання ними допрофесійних знань та умінь.

У процесі виготовлення швейних виробів і м`яких іграшок гуртківці навчалися творчо мислити, поглиблювався їхній інтерес до професій швейного напрямку; вироблялися такі цінні якості як працелюбність, наполегливість, цілеспрямованість, ініціативність, самостійність, вміння працювати в колективі.

Щоб зацікавити вихованців, розвинути їхню кмітливість, інтелектуальне і творче мислення,на заняттях Здирко Н.К. застосовувала такі інтерактивні методи освітнього процесу : метод творчих завдань,робота в малих групах, рольові ігри, мозковий штурм; метод замальовування та записування ідей, спільний проект, бесіди, диспути, тренінги, майстер – класи, екскурсії, виставки і презентації творчих робіт , інтегровані заняття і заходи.

Для підвищення якості і результативності роботи гуртків використовувалися колективна та індивідуальна форми роботи, застосовувалися сучасні інформаційні технології під час занять, для проведення різноманітних виховних і пізнавальних заходів.

Особливу увагу на заняттях гуртків Здирко Н.К. приділяла відродженню національних традицій українського народу, використанню їх при виготовленні сучасного одягу і м`яких іграшок.

Для цього гуртківці збирали матеріали про використання національних елементів в одязі та м`якій іграшці, про роботу українських дизайнерів та народних умільців у цьому напрямку; вивчали і застосовували на практиці багату культурну спадщину українського народу.

На заняттях гуртків вихованці втілювали цікаві ідеї та проекти, які розвивали їхню креативність і фантазію, а саме : виготовлення м’яких іграшок, сувенірів із вторинної сировини ( вживаний одяг і текстиль, побутові відходи); ремонт і перешиття одягу; виготовлення одягу для домашніх улюбленців; виготовлення оригінальних багаторазових масок із натуральних тканин та трикотажу.

Протягом навчального року вихованці гуртків регулярно демонстрували свої досягнення, готуючи та оформляючи виставки творчих робіт . Це переважно тематичні виставки -- на осінню тематику, до новорічно-різдвяних свят, до Дня Святого Валентина, до Великодня та інші.

Під керівництвом Здирко Н.К. вихованці брали активну участь у роботі гуртків ; у масових заходах БДЮТ; у міських , обласних та всеукраїнських конкурсах; у міських та районних заходах і акціях.

Масові заходи

 Тренінг на тему “ Культура здорового способу життя у нових обставинах”(вересень 2020р.) .

 Інтерактивна бесіда на тему “Відомі українські дизайнери одягу (21 жовтня 2020 р.,гурток “ Крій та шиття ”).

 Година пам’яті на тему: “ Жнива скорботи ”( листопад 2020р.)

 Усний журнал на тему: “ Україна -- територія гідності і свободи ” (листопад 2020р.)

 Майстер - клас на тему “ Виготовлення ялинкових прикрас із флісу ”, презентація виставки творчих робіт гуртківців “ Казкова зима” (грудень 2020р., гурток “ М’яка іграшка”).

 Диспут на тему : “ Як берегти і зміцнювати своє здоров’я в умовах пандемії covid - 19 “. ( 4 лютого 2021 р., гурток “ Крій та шиття ” ).

 Година пам'яті " Герої не вмирають! "та участь у Всеукраїнській тихій акції "Ангели пам’яті “до Дня Героїв Небесної Сотні ( лютий 2021 р. ).

 Презентація виставки творчих робіт вихованців до Дня Святого Валентина “ Даруємо тепло своїх сердець”. ( 12 лютого 2021 р.,гурток “ М’яка іграшка” ).

 Інтерактивна бесіда на тему " Такий сучасний Шевченко”, презентація виставки репродукцій картин і малюнків Кобзаря “Шевченко - художник!”( березень 2021р. )

 Поетичний марафон " Вічне живе Шевченкове слово"( березень 2021р. )

"Заняття у творчій онлайн - майстерні “ Великодні фантазії на тему “ Виготовлення великоднього декору, іграшок - сувенірів( квітень 2021 р., гурток “ М’яка іграшка” ).

Виховна година - онлайн “Чорнобиль -- це біль України” ( квітень 2021р. ).

Виставки і презентації творчих робіт

гуртківців

“ Щедра осінь”(жовтень 2020 р.)

“ Казкова зима”(грудень 2020 р.)

 До Дня святого Валентина “ Даруємо тепло своїх сердець”( лютий 2021 р.)

 До Міжнародного жіночого дня " Квіти для найрідніших "(березень 2021р.).

 Презентація виставки еко - сумок і еко - торбинок у рамках творчого екологічного проекту “ За чисте довкілля”( березень 2021р.).

 Виставка - онлайн “ Великодні фантазії ”.

Участь вихованців у конкурсах :

1. Конкурс в Мостиській ОТГ на кращу ялинкову прикрасу “Різдвяний подарунок місту”:

 Войтович Маркіян, 10р., гурток “ М’яка іграшка“, експонат “Черевичок”, ІІІ місце.

 Головач Марія, 9р., гурток “ М’яка іграшка“, експонат “Ялинка”, ІІІ місце.

 Костик Соломія, 13р., гурток “ М’яка іграшка“,експонат “ Сніговичок”, ІІІ місце.

2. Обласний конкурс “ Український сувенір”:

Мицяк Анастасія , 10р.,гурток “ М’яка іграшка“ експонат “ Сніговик ”.

3. Обласний конкурс “Новорічна композиція”:

 Буляк Уляна, 10р., гурток “ М’яка іграшка“, експонат “ Українська ялинка”.

4. Конкурс з ужиткового та декоративного мистецтва " Таланти твої, Україно !"(міський етап), номінація " Український народний одяг ":

 Костик Соломія ( 8 - й кл., 13 р. ) гурток “Крій та шиття”--- ІІ місце; ( чоловічий національний одяг ) ;

Буляк Уляна ( 5 - й кл., 10 р. ) гурток “Крій та шиття”---- ІІ місце ( жіночий національний одяг ).

5.Обласний конкурс "Космічні фантазії" у номінації декоративно - ужиткове мистецтво.

 Служала Надія ( 6-й кл., 11 р. ), ІІІ місце , назва роботи - "Політ у космос",гурток “ М’яка іграшка“ .

6.Всеукраїнський фотоконкурс до Дня незалежності України “ Україна -- це ми ” ( обласний етап ):

 Костик Соломія ( 8 - й кл., 13 р. ) , світлина “ Голуби Миру і Незалежності ”, гурток “Крій та шиття”.

 Буляк Уляна ( 5-й кл., 10 р. ), світлина “ Дари осені своїми руками ”, гурток “ М’яка іграшка“.

7.Обласна виставка - конкурс декоративно -ужиткового та образотворчого мистецтва “ Люби і знай свій рідний край”.

 Мицяк Анастасія ( 5 - й кл., 10 р. ) , гурток “ М’яка іграшка“, експонат -- м’яка іграшка - сувенір “ Писанка”.


Скоро Великдень!

Вітальну листівку "З Великоднем!"виготовили вихованці молодшої групи школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"(керівник Курант Л.І.) Мостиського БДЮТ,директор Сайко С.М.).


Готуємося до Великодня!

Іноді оздоблення великодніх писанок робиться за допомогою лише крапочок.Така техніка називається "крапанка".Крапки символізують зерно,інколи можуть мати значення зірок.І ще,за легендою,крапки-це сльози Божої Матері,які впали на крашанки,коли вона оплакувала Ісуса Христа.

Свої писанки-крапанки створили малята молодшої групи школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"(керівник Курант Л.І.) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.М.).


Дорогі учасники гуртків декоративно-ужиткового напряму—"Умілі руки" і "Берегиня" !

Підсумковою роботою по темі "Великодні сувеніри" буде виготовлення святкової композиції - інтер'єрної прикраси до свята Пасхи - Великоднє деревце.

До вашої уваги композиційні зразки. Прикрашайте своє деревце квітами, пташками , метеликами і, обов' язково, писанками,виготовленими в різних техніках.

Свої творіння відфотографувати і зіслати на Viber.


Завдання для вихованців гуртка " Крій та шиття " -- пошиття спіднички з оборками із джинсів.

Щоб бути гарно і модно одягнутою, не обов'язково купляти нові дорогі речі. У гардеробі кожної дівчинки завжди знайдуться речі, з яких вже виросли . Найчастіше -- це джинси, які у талії і бедрах ще добрі, а по довжині --закороткі.

Трішки наполегливості і фантазії -- і ви отримуєте нову оригінальну спідничку !

Послідовність пошиття спіднички із джинсів:

-- розкладаємо джинси на рівній повехні і відрізаємо їх трохи нижче кінця застібки;

-- вирізаємо дві полоски тканини шириною 10 - 20 см і довжиною приблизно 80 см і 100 см ( це майбутні оборки );

-- обробляємо один з країв довшої оборки машинним швом упідгин з закритим зрізом;

-- пришиваємо першу оборку, призбируючи її ;

-- пришиваємо другу оборку до першої, призбируючи її ;

-- з'єднуємо краї оборок зшивним машинним швом.

Спідничка готова ! За бажанням низ оборок і верх спіднички можна оздобити мереживом, стрічками, аплікацією; можна експериментувати з кількістю оборок, їх шириною, комбінувати різні тканини.

Бажаю всім успіхів і творчого натхнення!


Онлайн заняття з творчо обдарованими дітьми гуртка «Художнє слово»(керівник Сіногач М.В.) Мостиського БДЮТ( директор С.Сайко) на тему: « Темп виразного читання».


З 15 по 23 квітня стартує ІІ етап Всеукраїнської онлайн виставки - конкурсу"Знай і люби свій рідний край".

Вихованки гуртка"Берегиня"( керівник Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С. М.) підготували композицію"Великодній настрій"(номінація "Народна лялька" в техніці виконання - "лялька-мотанка").

Українська народна лялька - мотанка здавна у кожній родині виконувала роль оберегу. Це символ жіночої мудрості.

Скільки існує людство, стільки років цій іграшці.Людина вигадувала ляльку-мотанку, подібну собі, як забавку для дитини, як оберіг дому. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали у неї свою енергію, певні думки і побажання. Ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв’язувала увесь рід.

При виготовленні народних ляльок в техніці "мотання" використали:

клаптики білої та кольорових тканин, вату, нитки (лляні, шерстяні, бавовняні, муліне) ,бісер, бусини, фольгу, писанки,

декоративну стружку, стрічки, квіти.


Скоро Великдень!

В очікуванні свята,керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. і вихованці старшої групи з батьками створили великодні композиції (Мостиського БДЮТ,директор Сайко С.М.).


Готуємося до найсвітлішого для християн релігійного свята в році-Великодня.

Вихованці старшої групи школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" разом з батьками створили писанки-зернівки,запропоновані керівником Курант Л.І.(Мостиський БДЮТ,директор Сайко С.М.)

Для виготовлення писанок-зернівок використовуємо зерна різних культур.Це можуть бути половинки гороху та квасолі,насіння льону,рису,гречки,проса та інші.Для фону можна використати манну та кукурудзяну крупу,а для надання писанці темного забарвлення - мак.

Наші малята старались.Писанки-зернівки дуже гарні.Молодці!


Скоро Вербна неділя!

Малюнок "Вербові гілочки" створили вихованці молодшої групи школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"(керівник Курант Л.І.) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.М.).


Скоро Вербна неділя!

За тиждень до Великодня ми всі святкуємо Вербну неділю.

За легендою,коли Ісус Христос їхав верхи на віслюку,люди стелили на його шляху пальмові гілочки.З того часу стало традицією святити гілки.А оскільки пальмових гілок не маємо,то освячуємо вербові.

Аплікацію"Вербові котики" створили вихованці старшої групи школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"(керівник Курант Л.І.) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.М.).


Неділя за тиждень перед Великоднем називається " Вербною" або "квітною " .

Свячена верба користується великою пошаною серед нашого народу .

Вербна неділя - це свято було введено на честь входження Ісуса Христа в Єрусалим напередодні його страждань і розп'яття, а також це подія - символ входу сина людського в рай .Гілки верби символізують зародження нового життя і пробудження природи , ними ми вітаємо це благословенне свято .


18 квітня- Міжнародний день пам’яток і визначних місць

День пам’яток історії та культури

У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць (International Day of Monuments and Sites). Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству

про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Девізом Міжнародного дня пам'яток та історичних місць стали слова: "Збережемо нашу історичну батьківщину". На підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’ятників історії та культури України було ухвалено встановити в країні відповідне свято, відзначати яке слід щорічно 18 квітня − у Міжнародний день пам’ятників і визначних пам’яток.

Мальовниче село Липники також має свої історичні пам’ятки культури. Старенька церка на горбочку Положення ризи Пресвятої Богородиці, церква Архистратига Михаїла та костел Відвідання Єлизавети Пресвятою Дівою Марією, Фігура Матері Божої біля дзвіниці церкви Положення ризи Пресвятої Богородиці 1893.

Фото - дослідження проведене гуртківцями Мостиського БДЮТ гуртка « Історичне краєзнавство»( Молода Просвіта) кер. Рифяк Н.М.


Заняття гуртка "Ляльки і діти" (кер.З.Богуцький)


Переможці І етапу конкурсу "Таланти твої, Україно" в номінації"Український народний одяг". Гурток "Берегиня".


Дистанційне навчання вихованців гуртка «Художнє слово» ( керівник Сіногач М.В) Мостиського БДЮТ ( директор С.Сайко). Навчаємось весело, цікаво та пізнавально.


Готуємось до Великодня!

Аплікацію"Веселе курчатко"виготовили вихованці молодшої групи школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"(керівник Курант Л.І.)Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.М.)


Заняття гуртка "Комп’ютерна грамотність» у програмі zoom (кер. Данило І.С) Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко)


У всьому світі відомі українські писанки.Мистецтво писанкарства бере свій початок з давніх часів.Чудові писанки можна виготовити в техніці витинанки.

Вихованці старшої групи школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"(керівник Курант Л.І.)Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.М.) виготовили писанки з кольорового паперу в техніці витинанки


До уваги учасників гуртка "Берегиня"!

Писанкарство – одна із давніх традицій українського народу. Про цей вид рукоділля ми знайомилися на заняттях в гуртку. Сьогодні я пропоную вам, дорогі діти, самостійно написати писанку, вибравши один із наступних візерунків та втілити його на вашій писанці, яка стане чудовим подарунком на Великодні свята. Під час написання писанок, обов'язково, дотримуйтеся правил безпечної праці!

Бажаю натхнення та успіхів у творчій роботі!


Великдень- особливий, незвичайний час у році, сповнений багатих народних обрядів та звичаїв. Чимало традицій, що сягають ще язичницьких часів,набули християнської символіки і несуть в собі ідеали любові, щедрості, є яскравим прикладом української ментальності-працьовитості, гостинності, поваги до предків, відчуття святості родини, дбайливого господарювання. І ми, як і наші пращури багато віків тому, також з нетерпінням чекаємо цього особливого дня, трепетно готуємось до нього, наповнюючи наше святкування багатими споконвічними традиціями.

Весело, гамірно на майданах і вулицях. Молодь, діти співають веснянки, гаївки, водять хороводи біля церкви.

Керівники гуртків Мостиського БДЮТ Курант Л.І. , Марек О.Й. , Курант Р.Р. разом з директором Сайко С.М. провели майстер-клас по вивченню гаївок. Під час майстер-класу розучили такі гаївки:

«Де гаївка лунала», «Вербовая дощечка», «Пішли діти в поле», «Ой зацвіли фіялочки», «Ми кривого танцю йдемо», « Зав‘ємо вінок», «Писанка», «Соловеєчку,сватку,сватку», «Голубка».

Сподіваємося, що дані гаївки наші керівники проведуть із своїми вихованцями.

Щиро бажаємо успіхів у збереженні та подальшому розвитку історичних культурно-мистецьких цінностей.