ДЕНЬ МІСТА.   ВИСТАВКИ І МАЙСТЕР-КЛАСИ МОСТИСЬКОГО БДЮТ

ВИСТАВКА МАЛЮНКІВ "МИ ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО!"


Огляд театральних колективів. Виступ підготовчої групи вихованців театрального гуртка "Джерельце" під керівництвом Козак Зеновії Володимирівни. Маленькі актори підготували виставу "Лісова школа". 17 талановитих учасників (віком 4-6 років) провели такі повчальні уроки: урок ввічливості, урок етикету, урок танцю та урок англійської мови. Щиро дякуємо усім дітям та батькам за гарну підготовку!


1 червня на території Твіржанської ЗОШ l - lll cт. відбувся фестиваль - огляд дитячих та юнацьких театральних колективів ( гуртків ), присвячений Дню захисту дітей.

Мета даного заходу -- підвищення мистецько - фахового рівня аматорських театральних колективів, відродження кращих традицій вітчизняного театрального мистецтва, пошук нових талановитих творчих колективів та обдарованих дітей.

Також була проведена виставка -- розпродаж робіт учасників гуртків декоративно - прикладного мистецтва.

Гуртки даного напрямку -- " Юний художник"( кер. Лех Н.В.), 

" М'яка іграшка"( кер.Здирко Н.К.), " Художня вишивка" (Лизуник Л.М.),"Художня обробка дерева" ( кер.Яремко В. ) Мостиського БДЮТ також представили творчі роботи вихованців на виставці - розпродажі. 

Оглядаючи роботи гуртківців, учасники заходу ознайомилися з традиціями виготовлення і призначенням ляльок - мотанок, техніками виготовлення м\яких іграшок і виробів з деревини, були зачаровані ккрасою віишитих рушників і чудових робіт юних художників.


Прощавай, наш «Паросток», спасибі за все.

Хай день тобі кожен удачу за все несе, 

А ми хоч підемо до школи, 

Тебе не забудем ніколи.

Директор Мостиського БДЮТ Сайко С.М., керівник школи «Паросток» Курант Л.І., батьки та діти сонячного травневого дня зібралися у святковому залі, щоб провести малят до школи.

Перший випуск, прощання з «Паростком» . А здається, зовсім недавно, наші дітки, такі маленькі та розгублені, переступили поріг нашого Будинку дитячої та юнацької творчості. Дні летіли за днями, дітки росли, вчились дружити, допомагати один одному, готувались до школи. Два роки ми були разом з вами. Як швидко настало прощальне свято.

Дорогі батьки! Дозвольте ж вам побажати багато терпіння і сили, наснаги, миру та любові. Щоб діточки були здорові, у школі добре навчались та таланти свої розвивали. Щоб старших завжди поважали і Лесю Іванівну не забували. А ми їх будемо любити, бо вони багатство наше – наші діти.

Нехай же щирий сміх дитячий, над Україною луна, бажаю всім миру, щастя і добра.


Наостаннє, наостаннє

Заспіваєм вальс прощання

«Паросток» - планета світу,

Вдячні цій планеті діти.

Під таким гаслом у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» пройшов прощальний ранок. Діти згадували як вони навчалися, як крейдою писали – руки білі, білі стали, з пластиліну як ліпили, потім парти довго мили, коли цифри вивчали і на пальцях рахували, азбуку вивчали, по складах слова читали.

Все це справа була нелегка. А ще вихованці співали прощальні пісні, танцювали прощальний вальс, а Пасека А. і Шпег М. подарували присутнім танець «Ча – ча – ча».

На завершення діти отримали свідоцтва про здобуття дошкільної освіти, медалі «За успішне навчання», фільм – спогад «Прощай паросток».


Ось і дійшов до завершення навчальний рік у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» (старша група – керівник Калита З.І.)

Закінчення дошкільного закладу – зворушлива і урочиста дата у житті дітей та батьків. Із зовсім крихітних малюків дітки зросли до першокласників. За цей час вони багато чому навчалися: читали,писали ,вивчали вірші, малювали, грали, співали, ліпили і клеїли. 

Дорогі батьки! Я щаслива і пишаюся тим, що вчила ваших дітей. Дякую Вам, що зуміли виховати гарних, доброзичливих, чуйних , бадьорих та просто хороших діточок. Вам, батьки, бути зі своїми дітьми все життя. І саме Ви завжди будете для них головними вчителями по життю. Тільки Ви зможете дати правильну пораду, показати на своєму прикладі, як слід жити. Пишайтеся своїми дітьми, адже вони - наше майбутнє. Спасибі вам за них!

На фото: Сайко С.М. – директор Мостиського БДЮТ;

Данило І.С. – заступник директора з навчально-виховної роботи;

Калита З.І. – керівник школи «Паросток»

Гук М.В. – керівник географічного гуртка ( у ролі Чарівної феї)

Батьки та діти


                                                                                                                    Львів очима дітей

         На екскурсії  "Львів очима дітей" побували три групи вихованців драматичного гуртка Мостиського БДЮТ   (директор  С.Сайко) керівник гуртка З.Козак.  Метою даної екскурсії  було зацікавлення підростаючого покоління історією, культурою та архітектурою рідного краю, зокрема,  славного міста Львова.

          Діти під керівництвом З.Козак, І.Данило, Н.Лех, О.Марек та Н.Гонтової піднялись на Високий замок, звідки оглянули найвідоміші архітектурні та історичні пам'ятки з висоти пташиного польоту. Потім перепочили влаштувавши пікнік у підніжжя гори.

           Докладно ознайомитись з найвизначнішими спорудами та найцікавішими місцями центру Львова нам допомогла мандрівка "Диво поїздом". Цікава подорож яскравими вагончиками розпочалась на площі Ринок.  Дітям найбільше запам'ятались палац Потоцьких, Львівський Національний Академічний театр опери та балету, проспект Шевченка.

          Екскурсія до Державного природознавчого музею поєднала в собі елементи екологічного виховання та ознайомлення з різномаїттям тваринного світу України.  Діти із захопленням оглядали велетенських птахів, незвичайних жителів лісів та степів, уважно слухали розповіді екскурсоводів.

Пізніше вирушили до Собору св. Юра, де мали нагоду помолитись та прикластись до Чудотворної ікони Теребовлянської Матері Божої. Екскурсовод Олександр розповів дітям про історію храму та багато цікавих, але маловідомих фактів.

         Втомленими, але сповненими емоцій і дуже задоволеними наші вихованці повернулись додому.


                   Місяць травень – це місяць молитов до Матері Божої. Таку розмову провела з дітьми школи комплексного виховання «Паросток» керівник Сайко С.М. Учні попросили у Матері Божої заступництва в житті, допомоги у навчанні


           Цікаво проходять у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» (керівник Сайко С.М.) уроки з паперопластики. Дошкільнята виготовляли літаків. А на сьогоднішньому занятті – кораблики. Зробивши кораблик, вони вимріювали для нього маршрут: одні у казку, інші у незнайомі моря і океани, а ще всі мріяли, що це будуть українські кораблики миру і дружби.


                                                                               2017 - РІК ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ

           «Вивчаємо англійську мову – пізнаємо увесь світ» - девіз гуртка англійської мови Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості (директор С.Сайко) керівник гуртка Н.Гонтова .

           Цього разу  увага учнів зосередилась на незвичайній східній державі – Японії. Весна прекрасна завжди, її чекають усі, але в Японії ця пора року винятково прекрасна. З її приходом пов’язано багато традицій та обрядів, з якими ми ознайомились на тематичному занятті «Японія - країна, де сходить сонце і починається весна».

         Вихованців найбільше зацікавило японське  мистецтво «оріґамі». Вони із подивом спостерігали, як із квадратного клаптика паперу можна створити неймовірні форми: тварини, квіти, казкові персонажі, тому із великим ентузіазмом взяли участь в майстер-класі із оріґамі.

       Результат: чудові листівки. Оріґамі – традиційний японський подарунок, тому свої шедеври вихованці вирішили подарувати мамі або бабусі.

         На завершення, діти переглянули презентацію «Незабутні краєвиди Японії», що супроводжувалась традиційною японською музикою. Усі вихованці виявили бажання і надалі пізнавати багато нового про інші народи, їх культуру та традиції.



Всесвітній день вишиванки у старшій та молодшій групах школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості (директор Сайко С.М.) – керівник Калита З.І.

Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть. Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше.

За повір'ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя.


           Всесвітній день вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного одягу, а також об’єднати українців.

У день вишиванки керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Курант Л.І. Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) провела урок – бесіду на тему: «Вишиванка наша святиня» та підготувала виставку власних вишиванок «Мої вишиванки».

          Основною метою заходу є розповісти дітям про вишиванку, як старовинний вид українського народного декоративного мистецтва; зберегти українські цінності та їх популяризувати серед дітей, молоді та населення загалом; донести до сердець дітей, що вишиванка для українців не лише одяг, вбрання, а це національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.

          Презентуючи власні вишивки, керівник гуртка, розповіла дітям, що любить вишивати і хрестиком, і бісером. Дітям сподобались всі вишиванки: рушники, серветки, блузки, сорочки, подушки. У них виникло бажання також навчитися вишивати. І керівник гуртка пообіцяла учням навчити їх вишивати найрізноманітнішими техніками.

Нехай же день вишиванки стане символом єднання усіх українців.


              Керівники школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Л.І. Курант та З.І. Калита Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості (директор Сайко С.М.) з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв організували та провели екскурсію у історико-краєзнавчий музей «Мостищина». 

            Метою і завданням було сприяти формуванню в діток патріотизму, розширенню їхнього світогляду, вихованню пізнавальних інтересів і здібностей, розвитку суспільно-політичної активності, виробленню практичних навичок пошуково-дослідницької роботи, вдосконаленню навчально-виховного процесу. 

              Голова музейної ради Тарас Говда та директор Роман Новіцький надзвичайно тепло зустріли маленьких,допитливих діток. Р.Новіцький провів цікаву бесіду,показав старовинні українські вишивки,знаряддя праці. Усі присутні побували у залах археології, етнографії та залі війни,де діти мали змогу доторкнутися та потримати (з допомогою директора) карабін Мосіна та одягнути на голову шолом часів Першої світової війни.

              Керівники школи,батьки та діти щиро вдячні працівникам музею за цікаву екскурсію та вітають їх з професійним святом! Зичимо Вам успіхів у трудовій діяльності, поповнень музейних зібрань, розширення горизонту наукових та професійних доробок. 

Там, за вікном нуртує сьогодення, 

А тут, де тиша ніби вкопана стоїть, 

По-своєму святкові і буденні 

«Законсервовані» миттєвості століть. 

Щоб ми могли своє вчорашнє знати. 

Мов книгу знань, щоб погортали час, 

Довірливо очима експонатів 

Минуле наше дивиться на нас...

І в день музеїв привітання ці доречні

Усім тим, хто музею життя присвятив,

Вам, дорогі, побажаємо багато,багато сил!


               Мостиський БДЮТ (Директор С.Сайко), керівник гуртка  англійської мови Гонтова Н. вже традиційно у День Європи в Україні організовує пізнавально-розважальну програму на свіжому повітрі. Наші гуртківці готують цікаві розповіді про найвідоміші місця Європи, а також завдання для своїх колег.

         Цього року вихованці виявили бажання зосередити увагу на європейській кухні. Кожен учасник підготував міні-презентацію однієї з європейських країн та рецепт традиційної страви.

         Слухачі повинні були відгадати про яку саме державу та страву йдеться. Діти активно брали участь у рухливих іграх, виготовили «прапор єднання України та Європи», організували справжній пікнік по-європейськи, взяли участь в дегустації європейських десертів.

         Найактивніші учасники були нагороджені відзнакою «Україна + Європа».

        Цікаві факти про Європу, що вихованці почули, добре запам’ятали, бо захід відбувся у невимушеній, доброзичливій атмосфері з урахуванням дитячої ініціативи та побажань.


       Вихованцями гуртка «Юний правознавець» Мостиського БДЮТ (Директор С.Сайко, керівник гуртка Путяк С.М.) проведено захід до Дня пам’яток історії та культури «Хочеш повернутися в минуле».

      Мата: ознайомити гуртківців з історичними пам’ятками  м.Мостиська, привернути увагу громадськості до збереження архітектурної спадщини міста.

     Керівник гуртка зробила презентацію низки архітектурних пам’яток, вихованці, Черкавський  Віталій, Улян Марія, Галабут Галина підготували історичну довідку по архітектурних об’єктах.

     Химка І.П. розповіла присутнім про Рудниківський, Балицький та Крисовицькій замки, а також про церкви національного значення с.Буховичі, с.Гостинцеве, с.Дмитровичі. а керівник гурта Путяк С.М. зробила довідку про церкви, які знищені часом та історичними подіями с.Твіржа, с.Старява, с.Малнів, с.Плешевичі.

     Діти активно вступили у дискусію щодо історичних пам’яток, церковного реквізиту. Такі заходи спонукають до творчої та пошукової роботи, подальшого вивчення історії.


        Гуртківці Будинку дитячої та юнацької творчості Мостиської міської ради (гурток «Географічне краєзнавство», керівник Марія Гук) провели урок – заочну мандрівку на тему « Шляхами визвольної боротьби УПА на теренах Мостищини» присвячений 75- літтю створення Української повстанської армії.

         Метою заняття було  інформування гуртківців про створення і діяльність УПА на Західній Україні і зокрема на території Мостиського району, сформувати в дітей повагу до тих часів, викликати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, самосвідомості, любові до рідного краю.

           Діти прослухали цікаву розповідь про героїзм українського народу, переглянули світлини, карти, відеоматеріали. Гуртківець Вергун Давид урочисто зачитав присягу воїна УПА. Учні  активно задавали питання і висловлювали свої думки.

 


         26 квітня 2017 року проходив районний фестиваль - конкурс «І слово, і пісня, матусю тобі».

         Вихованці Мостиського Будинку дитячої та дитячої творчості (Директор С.Сайко) брали участь у даному заході.

         Члени театрального гуртка (керівник Козак З.В.)  прочитали авторські твори: Марко Юлія – вірш «Хай мамині очі від щастячка сяють», Калужна Анна - поезію «Подяка матусі», Мищишин Уляна - прозу «Дякую матусі».

         Юні вокалісти (керівник Лірик Г.Щ.) виконали пісні Наталії Май.  Романів Роксоляна – «Колискова для мами», Ковалишин Віолетта – «Пісня про маму».

       Гуртківці з великою любов’ю до своїх матерів виконували твори.

То ж поважайте матерів, даруйте ласку й втіху.

 Просіть у Господа, моліть їм до ста літ прожити.


Свято Матері відзначають люди всього світу. Воно припадає на другу неділю травня, коли природа-матінка вбирає свою землю весняними квітами.

     Ще в 1903 році молода американська жінка з Філадельфії Анна Джервіс звернулася до  влади, щоб присвятити один день у році особливому вшануванню матерів.

     Що може бути прекраснішим від того дня, коли до рідного дому, мов ластівки до гнізда, злітаються діти, онуки, правнуки. Злітаються, щоб низько вклонитися матері, заглянути в її ясні очі, поцілували натруджені  руки.

 

      Керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ -   Калита З.І., провела свято «Мамо,матінко, матусю…», де діточки щиро вітали своїх матусь з цим чудовим днем. В дарунок вони несли пахучі квіти, та виготовлені напередодні власними ручками  вітальні листівки.


Травень – місяць, багатий на свята, найпишніша та найпрекрасніша пора весни. І одне з травневих свят в Україні називається просто,  але стосується кожного з нас. Кожної людини, яка живе та ходить по землі. Це свято – День матері, що відзначається в нашій країні у другу неділю травня.

     Мати - найрідніша людина. Її голос, яким би він не був, мелодійний чи ні, все одно наймилозвучніший. Теплі руки матері – це перше, що відчуває малюк. Ніжні дотики, колискова, ласкаві слова – все це прояви материнської  любові, тепла.

      Мати – це та, хто дала життя, дала можливість з’явитися на цей світ, побачити сонце та небо, пробігтись зеленою травицею, проявити себе у цьому світі. Всі діти у цей особливий день щиро вітають своїх матерів.

      Не осторонь і залишились учні старшої групи  школи комплексного виховання дітей  дошкільного віку  «Паросток» керівник  - Калита З.І., свято відбулося під назвою «Матусю, сонечко моє». Для своїх матерів та бабусь діти декламували вірші,у їхньому виконанні прозвучали  мелодійні пісеньки. Було проведено цікаву гру-тест для батьків « Що я знаю про свою дитину». На закінчення свята діточки з любов’ю та вдячністю за своє життя побажали своїм ненькам многих, добрих та щасливих літ!


У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, коли травами і квітами замаїлася земля, теплий весняний вітер приносить до нас свято Матері.

   Мати. Мама. Матуся. Скільки тепла таїть це магічне слово, бо називає людину, яка завжди для нас найближча, найрідніша.

   Згідно з традиціями на нашій Українській землі – це свято Божої Матері, матері України і рідної найдорожчої нам неньки.

     Керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Курант Л.І. Мостиського БДЮТ провела свято до Дня Матері «Уклін тобі, нене».

   Керівник гуртка розповіла про винекнення свята, про шанобливе ставлення до рідної неньки, ознайомила з народними звичаями, традиціями, обрядами та привітала матерів з Днем Матері.

   Пісні, вірші і квіти були адресовані матерям від дітей. Нехай же цей день об’єднає нас у вдячності за минуле, у сподіванні радісного завтра!

 

 


«Мама» - найдорожче слово в світі

Де б не був ти, щоб ти не робив.

Та вона твій шлях завжди освітить

Ніжним серцем, відданим тобі.

Мила, чарівна, рідненька… Ці слова щодень звучать із уст не тільки дітей, а й дорослих. Скільки ніжних і прекрасних слів ми щохвилини промовляємо до найріднішої у світі людини – матері. Настав День матері. Усі вшановують найріднішу людину – маму.

Учні школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ також привітали своїх матусь і бабусь з Днем матері. Для них читали вірші, співали пісні, водили народні весняні хороводи. Діти подарували найріднішим людям на землі – вирощені у горщиках квіти. 

З вітальним словом до присутніх звернулася керівник школи «Паросток» Сайко С.М. Побажала матерям радості від дітей, щасливих сімейних днів, здоров’я, мирного, сонячного неба в нашій Україні.


Вихованці Мостиського БДЮТ під керівництвом Путяк С.І. провели екскурсію у м.Львів.

В ході екскурсії учні оглянули визначні історичні пам’ятки, адже місто Львів з його архітектурою – це справжній музей.

Відвідавши музей «Арсенал», діти ознайомилися з основними видами зброї: холодною, метальною, вогнепальною, предметами захисного озброєння, найбільше гуртківців зацікавили кинджали, мечі, шаблі, шпаги, булави, перначі тощо. Діти дізналися, що в експозиції музею представлено зразки старовинної зброї з більш як 30 країн світу.

Наступним місцем в екскурсії була Львівська майстерня шоколаду - це солодка крамниця з великим асортиментом солодких виробів та цукерок ручної роботи. Діти мали можливість посмакувати Львівські солодощі.

На завершення учні ознайомилися з історією Львівського театру опери та балету, а також переглянули виставу «Попелюшка».

Місто з його архітектурою приємно вразило дітей і розширило їх кругозір.


День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди підтримає і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

11 травня учасники гуртків " Художня вишивка" ( кер, Лизуник Л.М. )," Юний художник" ( кер. Лех Н. В. ), " М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості на базі Мостиської ЗОШ І - ІІ ступенів провели урочистий захід, присвячений Дню матері і закриттю виставки творчих великодніх робіт гуртківців. Діти вітали своїх мам віршами, піснями, виготовленими власноруч сувенірами ; а на завершення всі пригощалися смачною домашньою випічкою.

В 2017 році День матері в Україні припадає на 14 травня.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.


Листівки до ДНЯ МАТЕРІ


Гуртківці БДЮТ під керівництвом заступника з навчально-виховної роботи І. Данило, керівниками гуртків С. Поліщак і С. Путяк та культурно-освітніми працівниками Л. Іванською, Г. Федорович, Н. Мусійовською побували біля криївки у Королинському лісі. Діти поклали квіти до могил воїнів і послухали розповідь про героїчний подвиг молодих хлопців. 

У каплиці усі щиро помолилися за загиблих воїнів та мир і спокій в Україні.


Нещодавно театральний гурток «Джерельце» Мостиського БДЮТ під керівництвом Козак З.В. завітав у Судовишнянський психоневрологічний інтернат.

Гуртківці презентували виставу «Великдень на свята просить». Діти подарували присутнім виготовлені власноруч Великодні сувеніри і солодощі.

Великдень, свято над святами, тому гуртківці хотіли подарувати свято душі одиноким і пристарілим людям, щоб Великодня радість оповила їхні серця. До свята долучилися і батьки.


28 квітня 2017 року в рамках Всесвітнього дня охорони праці у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ проведено уроки «Безпека дитини». В ході занять проведено конкурси малюнку, тематичні бесіди, ігри. 

Керівники С.Сайко., Л.Курант., Н.Лех., З.Калита у віршованій формі подали дітям матеріал з безпеки життя дитини, ілюстрували картинами, наводили приклади нещасних випадків, які сталися з пустощів дітей.

У підсумку діти підтвердили свої знання з правил безпеки дитини.


Гуртківці Будинку дитячої та юнацької творчості Мостиської міської ради (гурток «Географічне краєзнавство», керівник Марія Гук) провели конкурс малюнків на тему «Охорона праці очима дітей» присвячений Всесвітньому Дню охорони праці, який в Україні відзначається 28 квітня. Також керівником була проведена бесіда про проблеми у сфері охорони праці, про безпеку праці, про заходи, що спрямовуються для запобігання нещасним випадкам. Діти активно задавали питання і висловлювали свої думки.


Гуртківці Мостиського БДЮТ під керівницітвом керівника гуртка Поліщака С провели екскурсію у народному історично-краєзнавчому музеї Мостищина. Проводив екскурсію директор музею Роман Новіцькій. Діти сповнені вражень дружно провели на новій площадці змагання по міні футболу. Участь брали команди з Балицької НВК (вчитель Буцик О.М), Годинівської ЗОШ (вчитель Козовий М.І),Рудниківської ЗОШ,,Мостиської СШ №2(вчитель Сайкевич Р.Я.), Мостиської СШ №1 (вчитель Нестор П.Т.), Мостиської СШ №3 (вчитель Курек Я.Й.), Гусаківського НВК (вчитель Гидулевич В.І.), Чернівського НВК (вчитель Федак М.І.).

За підсумками змагань 1 місце зайняла команда Балицького НВК, 2 місце - Мостиська СШ №3, 3 місце - Мостиська СШ №2. Найкращим бомардиром змагань став учень Годинівської ЗОШ Калужний Олег. Велика подяка за надання майданчику для проведення змагань Склярову Є.П., та за суддівство - Шагало А.І. та Буцик О.М.


У Народному історико-краєзнавчому музеї “Мостищина” відбувся вечір-спогад ” Де срібнолентний Сян тече…” приурочений 70-й річниці проведення операції “Вісла”

На вечір завітали гості, які потерпіли від горезвісної акції. Мостичани, учителі Олександра Михайлівна Романишак, Ольга Михайлівна Петришин. Вони поділились спогадами про трагічні події. Керівник гуртка Мостиського БДЮТ Світлана Михайлівна Путяк Підготувала історичну довідку “Сумнозвісна акція Вісла” . До присутніх звернулась голова районного осередку Рома Свята яка зачитала листи - спогади родини Горбових з села Соломянка . Методист відділу освіти, культури, молоді та споту Мостиської ОТГ Богуцький Зеновій Григорович презентував поезію поетеси-переселенки Михайлини Павлюк. Заступник начальника відділу Надія Гнатовська сказала, що молодь повинна знати і пам’ятати історію свого народу.

Голова музейної ради Тарас Говда підготував фільм “Спогади не забутого краю”.


Конкурс дитячих малюнків "Work protection in my eyes/

"Охорона праці моїми очима" (середня група) керівник Гонтова Н.В.


26 квітня 2017 року вихованці танцювального гуртка Мостиського БДЮТ під керівництвом О.Марек провели вечір – спомин «Гірчить Чорнобиль крізь роки».

Ранок… Чорний ранок 26 квітня 1986р. о 1-й годині 23-й хвилині 40 секунд, коли всі безтурботно спали над 4-м реактором Чорнобильської АС нічну темряву розірвало полум’я. Мирна, щаслива весна перестала існувати. Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про мільйони загиблих людей. Ще багато століть ця трагедія буде нагадувати про себе.

Учні розповіли про жахливі наслідки цієї трагедії, запалили поминальну свічку, хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих. Прозвучали пісні «Зона», «На могилі».

На завершення заходу наймолодші учасники гуртка виконали танець «Білий птах» солісткою була Марія Пакліковська.


22 квітня - Всесвітній день Землі (відзначають з 1970р) - свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Це свято чистої води, землі і повітря. Свято, яке має на меті об'єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблеми екології нашої планети.

Відкритий урок "The Earth is our mother/Земля - наша мати" (гурток англійської мови Мостиського БДЮТ) було проведено з метою навчити гуртківців правильно вимовляти на англійській мові словосполучення та вирази на тему охорони довкілля, повторити написання та вимову слів теми "природа", розвинути у дітей почуття відповідальності за свої вчинки (щодо довкілля), також почуття обов'язку перед природою рідного краю, спонукати гуртківців брати активну участь у її збереженні.

Діти складали "екологічний кросворд", активно обговорювали екологічні проблеми нашого міста та шляхи їх усунення, виконували індивідуальні творчі завдання.


Вихованці Мостиського БДЮТ долучились до акції "Подаруй бібліотеці книгу". Діти після занять відвідали Мостиську районну дитячу бібліотеку та принесли свої подарунки (гурток англійської мови подарував 25 книжок). Працівники бібліотеки провели цікаву та пізнавальну екскурсію, за яку ми їх дуже вдячні. Розповіли нам і як працює бібліотека, і які різноманітні книги можна тут знайти. Найбільше юним читачам сподобалась виставка нових книжок "Зупинись на хвилинку, подивись на новинку..." Діти охоче переглядали яскраві книжки та вирішили, що обов'язково прийдуть ще, щоб їх почитати.


Гуртківці танцювального гуртка (кер.О.Марек) Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості, нещодавно провели на базі Мишлятицького НВК виховний захід  «Великоднє сонце усміхається».          

     Метою заходу було ознайомити учнів з історією виникнення свята. Виховувати інтерес до звичаїв та традицій українського народу. Вихованці дізналися про народний звичай випікання паски, виготовлення крашанок та писанок та інших великодніх страв, обмінялися рецептами які переписали у своїх родичів. На завершення діти накрили стіл і провели обряд Великоднього сніданку.

      Такі заходи є актуальними, а саме через них ми відроджуємо українські традиції святкування свят, відновлюємо забуте.


 Колектив Мостиського БДЮТ вітає з ювілейним Днем народження керівника театрального гуртка " Джерельце" Козак Зеновію Володимирівну. Зичимо міцного здоров'я,радості, добра,благополуччя, плідної творчої роботи та Божого благословення на многіїї і благії літа.

Ваш ювілей – не тільки ваше свято,

Радіють ваші рідні й друзі теж.

Хай Бог пошле іще років багато,

Здоров’я, щастя, радості без меж!

Нехай добром наповнюється хата,

Достатком, щирістю і сонячним теплом.

Хай буде вірних друзів в ній багато,

Прихильна доля огорта крилом.

А весни будуть світлі, легкокрилі,

Не буде втоми лагідним рукам.

Нехай здійсниться те, що не збулося

І добре серце не підкориться рокам.


      20 квітня у м.Мостиська на території Мостиської ЗОШ №2 l - lll ступенів відбувся міський фестиваль " ПИСАНКОВИЙ ДИВОЦВІТ". Мета фестивалю -- відродження народних традицій,пропагування серед дітей шкільного віку кращих зразків звичаїв та обрядів українського народу, залучення учнів до відтворення та поширення великодньої звичаєвості України ( народна пісня і танець, усна народна творчість, дитячі народні ігри ).Умови фестивалю -- виконання гаївок ; виставки писанок, великодніх кошиків, великодніх композицій; інсталяція вишиваних серветок і рушників.

Вихованці Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості також взяли участь у фестивалі . Учасники танцювального гуртка ( кер. Марек О.Й.) виконали гаївки ; вихованці гуртків " Юний художник"( кер. Лех Н.В.), " Художня вишивка" ( кер. Лизуник Л.М.) , " В'язані іграшки"( кер. Погуц Л.Г.), " М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.) оформили виставку тврчих робіт до Великодня і виконали її презентацію.


  19 квітня 2017 року учні школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ долучилися до участі у міському фестивалі «Великоднє сонечко».

     Вчителі, батьки та діти підготували великодні композиції, кошики, писанки, а також виставку великодніх рушників.

     У виконанні дітей прозвучали гаївки «Вербовая дощечка», «Чижику, чижику, пташку маленький», «Вийди, вийди сонечко», «Подоляночка», «Де гаївка лунала».  Діти читали вірші про Великдень.

 

     Саме такі заходи збагачують знання дітей та їх батьків про українські звичаї та обряди пов’язані зі святкуванням Великодня на теренах Мостищини.


В рамках акції "Коли старим речам друге життя дамо, ми менше Землю бруднимо" виготовляємо великодні сувеніри із вторинної сировини. Наші вихованці знають, що краще зробити іграшку чи сувенір із того, що вже маємо, ніж купувати в магазині нову пластикову річ, яка потім виділятиме токсини в навколишнє середовище протягом 180-500 років (саме стільки часу потрібно, щоб повністю розклався пластик).


Заняття у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток»,  керівник С.Сайко


Готуємось до Великодня. Вчимось писати лемківську писанку булавкою. Далі буде писанка писачком, витравлена в оцті. Кожен зможе покласти у кошик витвір власних рук) Н.Лех


3D листівки "Happy Easter!" (старша група) та малюнки "Easter eggs" (молодша група гуртка англійської мови Мостиського БДЮТ)


6 квітня відбулася презентація виставки "Великодні дзвони" творчих робіт гуртківців Мостиського БДЮТ на базі Мостиської СШ l -ll ступенів (Рудники).

Під час презентації гуртківці і гості заходу ознайомилися з історією і традиціями святкування Великодня, Вербної неділі, Благовіщення, взяли участь у таких майстер-класах : майстер-клас по виготовленню букетиків до Вербної неділі; (гурток " Художня вишивка", кер Лизуник л.М); майстер-клас по прикрашенню великоднього кошика і виготовленню писанок - витинанок (гурток " Юний художник" , кер. Лех Н.В.) ; майстер - клас по виготовленню писанок із тканини (гурток "М'яка іграшка", керівник Здирко Н.К) 

Виставка буде постійно доповнюватись новими творчими роботами вихованців і буде відкрита для огляду до 11 травня .


5 квітня вихованці старшої групи гуртка англійської мови Мостиського БДЮТ (керівник Гонтова Н.В.) провели інтерактивний урок «В гостях у казки» в молодшій групі цього ж гуртка. Діти підготували міні-виставу «Red Riding Hood/Червона Шапочка» та навчально-розважальну програму.

Молодші гуртківці брали активну участь у виставі на англійській мові (підказували Червоній Шапочці праворуч – right чи ліворуч – left потрібно втікати від вовка); розгадували загадки, які для них підготувала бабуся.

Потім виявилось, що кошик у Червоної Шапочки не звичайний, а чарівний – із великодніми завданнями та гостинцями для малечі. Молодші гуртківці успішно виконали всі завдання та отримали нагороду. Вихованці із старшої групи задоволені, що спробували себе не лише в ролі акторів, але й вчителів.

Ролі виконували:

Вікторія Сологуб - Червона Шапочка

Соломія Кокорузь - мама

Ангеліна Мелешко - бабуся

Артур Вовк - Вовк

Назар Голець - мисливець 1

Петро Гринишин - мисливець 2

Анна Ярина - оповідач 1

Оксана Онищук - оповідач 2

Лілія Дзюбинська - оповідач 3


Великдень – це свято воскресіння Христа. З давніх-давен заведено розписувати яйця на Великдень. Існують традиційні орнаменти розпису, але не забороняється вигадувати свої власні.

Керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Курант Леся Іванівна провела заняття з образотворчої діяльності на тему: «Виготовлення великодньої листівки «Писанка»» (молодша група) та аплікація «Великодні курчатка» (старша група). Діти навчилися виготовляти писанки з картону, прикрашати їх геометричними візерунками, квітами і листочками, навчилися створювати аплікацію.

Керівник ШКВ «Паросток» Калита Зоряна Іванівна провела акцію «Великодні традиції рідного краю». Діти розповідали про святкування Воскресіння Христового у своїх родинах, переглянули фото-презентацію «Великдень в різних куточках України», а також розфарбовували кошички, писанки, доповнювали малюнки своєю фантазією.

Завершилися заняття виконанням пісні «Розмалюю писанку».


Вихованці Мостиського БДЮТ підтримали акцію по вшануванні військовослужбовців, які загинули 29 травня 2014 року в зоні бойових дій під час антитерористичної операції у м. Слов'янську Донецької області, поблизу гори Карачун, а саме Героя України, генерал - майора Сергія Петровича Кульчицького разом із своїми побратимами.

А саме: виготовили маки, намалювали малюнки, виготовили листівки для бійців у зоні АТО.


Гуртківці Будинку дитячої та юнацької творчості Мостиської міської ради ( гурток «Географічне краєзнавство» , керівник Марія Гук) з метою відзначення Міжнародного Дня Довкілля провели екологічну акцію «Чистота природи – чистота душі». 

Цьогоріч День Довкілля припав якраз на період перед великодніх приготувань. Тож екологічні заходи гармонійно «вписалися» у масові передсвяткові толоки, які проводять підприємства, установи, організації, а також усі господарі у своїх домівках.

Гуртківці вирішили упорядкувати свої улюблені місця відпочинку, а саме місцевий дитячий майданчик, ліс, поблизу школи, та озеро біля лісу. Діти з ентузіазмом прибирали сміття, збирали гілки, а також прибирали біля озера, яке недавно розширювали та розчищали місцеві мешканці. Діти самі вибирали дані місця для прибирання, оскільки проводять там більшість часу під час літніх канікул.


Наближається величне свято Христового Воскресіння . До нього готуються і дорослі, і діти. Вихованці гуртків " Юний художник" ( кер. Лех Н. В. ), " Художня вишивка" ( кер, Лизуник Л.М. ), " М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості на базі Мостиської СШ І - ІІ ступенів підготували виставку творчих робіт до Великодня. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку, яка буде відкрита для огляду протягом квітня- травня.Урочиста презентація виставки відбудеться 6 квітня.


Незабаром до нас прийде світле свято Христового Воскресіння. Ми будемо щиро вітати своїх рідних,друзів,знайомих ;бажати їм добра, миру, злагоди; і , звичайно ж, будемо дарувати подарунки, найціннішими з яких є ті, що виготовлені своїми руками.

На заняттях гуртка " М' яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського будинку дитячої та юнацької творчості у ці передсвяткові дні вихованці виготовляють великодні сувеніри --- писанки, курчатка, торбинки з тематичною аплікацією та інші оригінальні вироби.


Яйце завжди було загадкою для людини:Неживе,воно давало початок новому життю. Тому його почали вважати символом самого життя, уособленням чарівної сили.

Люди здавна вірили, що писанка має магічну силу.

Десь так серед посту починали писати писанки. З тієї хвилини, коли на яйце наносили орнамент, воно переставало бути простим яйцем, а ставало святою писанкою. Писалась писанка зранку до схід сонця в той час, коли ще ніхто не заходив до хати.

Кожне яйце треба помити теплою водою, протерти оцтом. Воском прикрашають ті місця, які мають бути білими. Яснішу фарбу прикривають темнішою. 

Символічне значення писанки складається з двох частин:

-із значення самого яйця

-і з написаних на символічних знаків.

Кожний регіон має свої оригінальні візерунки, але майже кожну писанку об*єднує емблема сонця-символа від якого починається життя.

Писанки ніколи не варили і не вживали в їжу, ними також ніколи не бавились в "битка". Для цього були крашанки (зафарбовані в один колір варені яйця) Наталія Лех.


З 22 березня по 24 березня проходив обласний конкурс " Таланти твої,Україно!". Обласний конкурс з ужиткового мистецтва проводиться у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини з 1993 року.
Конкурс виявляє здібних дітей,сприяє розвитку їх таланту,має на меті відновлення старовинних народних промислів,відродження українського народного мистецтва,створення цікавих творів за народними мотивами.
Цього року юні митці Мостиського БДЮТ продемонстрували свої таланти в таких номінаціях:
український народний одяг - Лупиняк Лілія (керівник гуртка Лизуник Л.М.);
художня обробка дерева - Голдрич Тарас (керівник гуртка Яремко В.Я.).
Авторські роботи гуртківців будуть представлені на виставці творчих робіт талановитих дітей області,яка буде проходити з 1 квітня по 30 травня в ЦТДтЮ Галичини.


Юні дослідники природи, керівник Гук М.В., Мостиського БДЮТ
провели мандрівку сторінками Червоної книги.
«Першу квітку білосніжку
Не буду я рвати,
Цю весняну гарну квітку
Буду малювати»
Керівник гуртка ознайомила вихованців з первоцвітами, які знаходяться під охороною, привчала дітей бережно ставитися до підсніжників і інших весняних квітів, провела екскурсію «Первоцвіти просять захисту».


Група вихованців гуртка Мостиського БДЮТ «Географічне краєзнавство» під керівництвом вчителя Гук М.В. провела на території 
 лісу с.Соколя трудовий десант «Збережемо природу нашого краю». 
 Зібрали сміття


У Мостиському БДЮТ відбулося мистецьке свято «Весна театральна».
В програмі свята:
- виступ інструментального ансамблю – керівник, Строгуш І.О.
- етюди, уривки з вистав у виконанні членів драматичного гуртка під керівництвом Богуцького З.Г.
- уривки з вистав, читання поезії у виконанні театрального гуртка «Джерельце» - керівник Козак З.В.
- вокальні номери, керівник Лірик Г.
- літературно-музична композиція «Весняне сонечко» у виконанні учнів школи комплексного виховання «Паросток» - керівники, Курант Л.І., Калита З.І.
- танець з рушниками – керівник колективу Марек О.Й.
Тобі, мистецво, у твоїй країні
Я шлю поклін і дружній свій привіт.
Твої діла – вони одні нетлінні,
І ти між квітів – найясніший квіт!