Готуємося до Всеукраїнської краєзнавчо- етнологічної конференції учнівської молоді"Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть".

Конференція проходитиме в онлайн-режимі. Щоби стати учасником конференції, потрібно підготовити краєзнавчо-дослідницькі роботи.

Учасниця гуртка "Берегиня" Лизуник Маргарита працює над

темою :" Загальні ознаки та відмінності традицій, звичаїв, обрядів святкування Святвечора на Мостищині Надсянського краю".

Другу тезесну роботу на тему:"Різдво як самобутнє явище серед звичаїв та обрядів українського народу" досліджує учасниця гуртка "Берегиня" Ціжман Андріана.

Керівник пошуково-дослідницькоі роботи —Лизуник Л. М.


Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови.

З нагоди цього свята вихованцями гуртка « Художнє слово» ( керівник Сіногач М. В.) Мостиського БДЮТ ( директор С. Сайко) на базі НД села Арламівська Воля було проведено інтелектуальну гру « Що? Де? Коли?» під гаслом « Мова- втілення думки». Метою даної гри було : формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширювати знання про красу, і багатство української мови; розвивати пам’ять , увагу, швидкість мислення; виховувати глибоку повагу до рідної мови.

Мова - це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова - це доля народу, і вона залежить від того, як ми плекатимемо її.


Вихованець гуртка «Художнє слово» (керівник Сіногач М.В.)Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко) Береза Григорій став учасником обласного 21 Всеукраїнського дитячо - юнацького фестивалю патріотичної творчості «Сурми звитяги». 

«Сурми звитяги » - Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль мистецтв. Це те місце, де розвивається патріотичний дух дітей, де у їхніх серцях через музику, поезію народжується відчуття гордості за свій народ!

Сила країни, міцність її нації – у розумінні своєї культурної спадщини і, безперечно, в талановитих та розвинутих дітях!


Витинанка"Дерево життя"( "Вазон")

Дерево життя — це найголовніший символ рослинного світу в багатьох народів планети. В українців воно існує практично в усіх видах мистецтва. Дерево життя — символ Всесвіту, його зародження, росту, гармонії, безсмертя, відродження. Дерево ділиться на три частини, до кожної з яких прив'язані певні істоти: вершина — небесне царство (світ богів), місце, де селяться птахи та бджоли; стовбур — земля (світ людини і тварин); коріння — підземне царство (світ підземних божеств і померлих предків), де є змії, риби, водоплавні птахи. Ознайомлюючись з витинанками як видом декоративного мистецтва, розвиваються навички роботи з папером, пізнавальна активність, творчі здібності, образна уява і фантазія. Учасники гуртка "Умілі руки" (кер. гуртка Лизуник Л. М. ) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.  вчаться працювати в техніці витинання.


Основним напрямком роботи в індивідуальній групі гуртка "Берегиня" (керівник Лизуник Л. М.) Мостиського ЗПО(директор Сайко С. М.) є розвиток творчих здібностей і актуалізація творчого потенціалу обдарованих дітей. Працюємо на тему"Обереги" в техніці текстильної об'ємної аплікації з Надією Служала, сестрами Уляною та Андріаною Ціжман. Аплікативні авторські творчі роботи виконували також Софія Боднар та Маргарита Лизуник.


Хто вона, ота красуня

В золотім намисті,

Що без пензля і без фарб,

Скрізь малює листя?

Осінь господарює скрізь, куди не глянь. Прибрала золотом сади, парки, ліси, струшує додолу жовте листя, за народними переказами Осінь ввібрала в себе золото сонця, вона щедра і кожного року дарує нам дарунки полів і садів.

Саме про цю пору року діти розповідали на святі осені, яке проходило у школі «Паросток» Мостиського БДЮТ (керівник Сайко С.М.). Діти співали пісні. Декламували вірші, проводили розваги, ігри, відгадували загадки. Читали чистомовки про осінь.

Вчитель сформувала в дітей уявлення про пори року, їх послідовність, ознайомила зі змінами в довкіллі, діти називали ознаки осінньої погоди.

На завершення Осінь почастувала дітей своїми дарами.


У школі комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" відбулося Свято Осені,яке підготувала і провела Курант Л.І.(Мостиський БДЮТ,дир. Сайко С.М.)

Мета заходу:викликати у дітей бажання бачити красу землі,милуватися нею;систематизувати уявлення дітей про пору року-осінь,про послідовність змін у природі восени;виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї.

На святі діти декламували вірші про осінь,відгадували загадки,називали осінні прикмети та виконали пісні.

Завершилося свято частуванням яблуками.

Дякуємо осені за щедрі дари!


Участь у дитячо-юнацькому фестивалі "Сурми звитяги" 2020 Мостиської міської ради Львівської області


Участь у дитячо-юнацькому фестивалі "Сурми звитяги" 2020 Мостиської міської ради Львівської області


Участь у дитячо-юнацькому фестивалі "Сурми звитяги" 2020 Мостиської міської ради Львівської області


На свято Покрови,14 жовтня,в Україні святкують День захисника України,День українського козацтва та День створення УПА.

З нагоди цих свят керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. провела з дітьми бесіду:"Захисники України"(Мостиський БДЮТ,дир.Сайко С.М.)

На основі бесіди у дошкільнят сформувалися уявлення про козаків, про відважних воїнів УПА,про воїнів-захисників АТО,про святкування Покрови Пресвятої Богородиці.

Пам'ятаймо і шануймо захисників України!


14 жовтня відзначаємо День захисника України. Цей день символічно припадає на християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. До відзначення цього свята долучилися вихованці гуртка «Комп’ютерна грамотність» Мостиського БДЮТ кер. І.Данило (директор С.Сайко) Гуртківціі створили тематичні презентації та вітальні листівки.


Вихованцями гуртка « Художнє слово» (керівник Сіногач М.В Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко )було проведено тематичну годину до Дня Захисника України. Гуртківці дізнавалися та поглиблювали знання про тих, хто захищав і продовжує захищати – нас і нашу рідну Україну! Насамперед це наші військові, пожежні, поліцейські, всі хто нас оберігає і береже. Це всі чоловіки України і не тільки, які роблять наше життя спокійним та мирним!

Багато років Україна не знала війни. Але війна прийшла і на нашу мирну землю. Ще кілька років тому, ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину, так чи інакше, опалило полум’я військових дій. Ще кілька років тому, ми не особливо звертали увагу на слова «Слава Україні – Героям слава!», а тепер ці слова набули нового змісту. Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумніву, що ці герої – хлопці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу та волонтери. Слова «Слава Україні – Героям слава!» перестали бути просто вітанням, це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини.


14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в Україні відзначають День захисника України, День Українського козацтва та День заснування УПА.

До цих знаменних дат вихованці гуртків декоративно - ужиткового напрямку ( керівники Лизуник Л.М., Здирко Н.К.)

Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) оформили виставку - інсталяцію " Мужність і відвага крізь покоління ".

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня захисника України! Це свято Героїв, завдяки яким сьогодні є Україна, свято тих, хто стояв і стоїть на захисті честі, гідності і незалежності нашої держави. День захисника відзначається на Покрову Пресвятої Богородиці, яку запорозькі козаки вважали своєю берегинею. Цього світлого дня ми просимо заступництва у Пресвятої Богородиці і для наших воїнів, які біля східних кордонів відстоюють свободу України.

Вітаємо всіх, хто виконував і виконує священний обов’язок захисника Вітчизни ! Бажаємо міцного козацького здоров’я, незламного духу, волі, подолання будь-яких перешкод та мирного неба! Перед тими, хто поліг у бою, схиляємо голови. Заради них маємо жити далі й розбудовувати країну.

Слава Україні! Слава нашим захисникам!


Гурток" Берегиня" Мостиського БДЮТ(директорка Сайко С. М., кер. гуртка Лизуник Л.М.) презентує виставку "Осінь-золота пора".


Доступна творчість для дітей—вироби з журналів, книг, які стали непотрібні. Викидати шкода, тому можна зробити із звичайних аркушів паперу, сторінок старих журналів і книжок всякі предмети. Така творчість приносить велике задоволення і користь.

Вихованці гуртка "Умілі руки" Терлецький Ю. та Мельник М. займаються бук-артом.


Вихованці гуртка "М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) підготували і оформили виставку творчих робіт "Щедра осінь".

Під час роботи над виставкою діти вивчали технологію і виготовляли плоскі та об'ємні м'які іграшки, панно з використанням аплікації на тканині; ознайомлювались з прикметами та народними традиціями осіннього періоду, закріплювали набуті навички та вміння


Заняття з середньою групою гуртка «Англійська мова» ( дир. Сайко С.М.) на

базі Арламівськоволянського ЗЗСО 1-2ст. Гуртківці заповнювали анкети про себе та свої вподобання.


Переможці обласного онлайн конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край" Тишкевич Софія -ІІ місце, Лизуник Маргарита - ІІ місце, Кринська Ілона - ІІІ місце.


Роботи з падолисту учасників гуртка"Умілі руки" ( старша група)Мостиського БДЮТ до виставки "Осінь—золота пора".

Боднар Софія, Бардин Анастасія, Служала Надія створювали автопортрети місяців осені, Служала Назар і Лабуда Павло працювали над оформленням, підбирали теоретичний матеріал до презентації виставки.


Виставку творчих робіт "Осінь—золота пора" презентує гурток "Умілі руки" Мостиського БДЮТ (директорка Сайко С. М., кер. гуртка Лизуник Л.М.)


Готуємося до презентації виставки,,Осінь-золота пора! "(гурток" Умілі руки"Мостиського БДЮТ(директорка Сайко С. М.) кер. гуртка Лизуник Л. М.).

Учасники гуртка" Умілі руки "(середня група) Мельник Ілля, Войтович Маркіян, брати Городецькі Роман і Володимир працюють над створенням осінніх композицій до виставки.


29 вересня 2020 року відбулася відео-конференції в системі ZOOM для директорів закладів позашкільної освіти Львівської області з актуальних питань діяльності позашкільної освіти.

У ході проведення конференції було обговорено важливі питання змін структури управлінської діяльності, організаційну та методичну складову у діяльності закладів позашкільної освіти на місцях.


26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Метою проведення Європейського дня мов є поглиблення та розширення діапазону мов, якими люди спілкуються протягом життя, розвиток мовних навичок, зміцнення взаєморозуміння між народами.

Напередодні цього свята кер. гуртка (Крив’як Т. В.)«Англійська мова» Мостиського БДЮТ (дир. Сайко С. М.) провела разом з гуртківцями вікторину присвячену дню Європейських мов, де учасники дізнавалися про цікаві факти і розгадували загадки про мови країн Європи.


Готуємося до презентації виставки,,Осінь --золота пора! "(гурток" Умілі руки"Мостиського БДЮТ(директорка Сайко С. М.) кер. гуртка Лизуник Л. М.)

Учасниці гуртка Боднар Оля та Боднар Софія підготували поробки з природного матеріалу.


У гуртках "Крій та шиття" і "М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.)

Мостиського БДЮТ ( директор С. Сайко) були проведені заняття - тренінги на тему «Культура здорового способу життя у нових обставинах».

Вихованці ознайомилися з першими ознаками і методами профілактики коронавірусної інфекції, з правилами безпечної поведінки на вулиці, в громадських місцях та на заняттях гуртків під час адаптивного карантину.

Діти на практиці тренувалися у використанні засобів індивідуального захисту, відпрацьовували різні алгоритми дій у різних ситуаціях.


Валентина ЧЕРНЕГА - начальниця відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівської області (Мостиська ОТГ)

З ДНЕМ ПОЗАШКІЛЛЯ!

Сучасний освітній позашкільний простір відповідно до Концепції Нової української школи є відкритим для дітей, громади, багатоваріантним, інтерактивним, розвиваючим та безпечним. ..

Ураховуючи високу динамічність сучасного життя, перенасиченість інформаційного простору Мостиський заклад позашкільної освіти є для дітей центром культурного дозвілля й покращення їхнього психологічного здоров'я, зняття напруження після шкільного навчання. Адже позашкільний навчальний заклад - це складова системи позашкільної освіти, яка надає знання, формуючи компетентності за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток, підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров'я вихованців.

Мостиський заклад позашкільної освіти (директорка Сайко Стефанія Матвіївна) – сприяє кожному здобувачу освіти в цілісному розвитку та становленню; служінню людині, громаді, суспільству; розкриттю лідерських якостей здобувачів освіти шляхом їх участі в самоврядуванні; створює вихованцям умови для змістовного дозвілля …

Зміст освітнього процесу ЗПО ґрунтується на засадах особистісного замовлення дітей та їх батьків. Ці замовлення постійно розвиваються, варіюються, в чому і простежується безперервна динамічність позашкільної освіти, її нестандартність та варіативність. Як результат є сформованість у вихованців пізнавальної, практичної, творчої і соціальної компетентностей.

Педагогічні працівники закладу позашкільної освіти мають належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи.

Шановні вчителі-позашкільники, висловлюю щиру подяку за вклад у розвиток унікальної ланки в системі безперервної освіти – позашкільного навчання. Бажаю Вам усім святковості й просвітленості у трудовій щоденності, міцного і невичерпного здоров’я, миру, добробуту і родинного затишку, наснаги й щастя, оптимізму, злагодженості в діях, успішності й переможності, нових здобутків і добрих справ в ім’я України.

Хай щедрою буде доля, оминають життєві негаразди, а Ваші серця зігрівають довіра та любов вихованців. Натхнення Вам, мудрості і терпіння у нелегкій справі.

Зі святом!!!

 


27вересня святкують церковне релігійне свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.Це своєрідний день пам'яті знайдення та воздвиження Хреста Господнього.

На місці розп'яття сина Божого було виявлено три хрести.Один із них зцілив хворого і оживив мертвого легким дотиком.Таким чином був визначений хрест,що став останнім місцем спочинку Ісуса.Його ж і нарекли животворящим.

Раніше в свято Воздвиження проводилися Хрестові походи навколо села.Таким обрядом місцеві жителі забезпечували собі великий врожай і захист від усього злого.

У селі Арламівська Воля з давніх-давен існує традиція пекти картоплю.Жителі села об'єднюються в групи і готують цю пісну страву.Оскільки хрест символізує страждання,в цей день прийнято молитися і постити.

Напередодні цього свята керівники гуртків Мостиського БДЮТ та працівники культури НД с. Арламівська Воля також підтримали цю традицію і влаштували разом з вихованцями пікнік на природі.


Заняття з молодшою групою гуртка «Англійська мова» (кер. Крив‘як Т.В.)Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С. М.) на базі Арламівськоволянського ЗЗСО 1-2ст.


Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З нагоди Дня миру вихованці гуртка «Художнє слово»(керівник Сіногач М.В.) Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко )приєдналися до проведення Всеукраїнської кампанії «Голуб миру».

Діти власноруч виготовили паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації. Символічними голубами вони подякували нашим воїнам за мирне небо над головою, за можливість щодня прокидатися і бачити сонце, а не чути гул гармат.

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.


Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. До відзначення цього свята долучилися вихованці гуртка «Комп’ютерна грамотність» Мостиського БДЮТ кер. І.Данило (директор С.Сайко)


Заняття гуртка "Комп’ютерна грамотність» (кер. Данило І.С) Мостиського БДЮТ ( директор С. Сайко) на тему «Культура здорового способу життя у нових обставинах»


Учасники вокального гуртка Мостиського БДЮТ щиро вітають усіх з Днем Миру!!!


Заняття у гуртку "Вироби з бісеру» (кер.Тишкевич С.І.) Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко) на тему: "Особливості паралельного нанизування бісером", «Культура здорового способу життя у нових обставинах».


Сьогодні в підготовчій театральній групі "Малятко" (директор С.Сайко) відбулось перше заняття "Будемо в гуртку дружити, розвиватись і творити!" Маленькі гуртківці знайомилися, розповідали про своє хобі, танцювали на фізхвилинці. Керівник Зеновія Володимирівна подякувала гуртківцям і подарувала смайлики


Школа комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостисього БДЮТ (керівник С.Сайко) розпочала заняття. На першому уроці діти розповідали про нашу Батьківщину Україну, ознайомилися з державними символами, народними традиціями, оберегами. У другій частині заняття проведено розмову про здоровий спосіб життя, особливо підчас епідемії коронавірусу COVID – 19. Вчителька звернула увагу дітей на використання засобів особистої гігієни, показала практично як їх застосовувати. Слід відзначити, що батьки добре підготували дітей до занять в умовах коронавірусу.


Перше заняття на тему:"Культура здорового способу життя у нових обставинах" провела керівник школи комплексноговиховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І.(Мостиський БДЮТ,дир.СайкоС.М.)Керівник ознайомила дошкільнят з новими правилами поведінки в умовах карантину,розглянула ілюстрації "Особиста гігієна" ,з'ясувала з дітьми призначення предметів індивідуального користування,пояснила важливість дотримуватися вимог під час пандемії коронавірусу вдома,у школі,у громадських місцях та побажала дітям дбати про своє здоров'я. 


Заняття вокального гуртка «У світі музики та пісні» з вихованцями молодшої групи, Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) ,( керівник Курант Р.Р.)


Заняття на свіжому повітрі з вихованцями молодшої групи танцювального гуртка (кер. О. Марек) Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко


Заняття на свіжому повітрі з учасниками гуртка "Художнє слово"( кер. Сіногач М. В. ) Мостиського БДЮТ ( директор С. Сайко)


Вихованцями гуртка Англійської мови (кер. Крив‘як Т. В.) Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) на базі Народного дому с.Арламівська Воля було проведено заняття на свіжому повітрі на тему « Культура здорового способу життя у нових обставинах»


Заняття на свіжому повітрі з вихованцями гуртка "Художнє слово" на тему « Культура здорового способу життя у нових обставинах».


Заняття з учасниками гуртка "Умілі" руки"(середня група) на свіжому повітрі. Йдемо спостерігати за змінами в природі та збирати матеріал для осінніх поробок.(3.09.2020р.)


У вільний час захоплююся ліпкою різних героїв мультиків, фігурок звірят,комах, квітів... Люблю щось прикрашати, особливо, речі, які вийшли з вжитку, хочеться продовжити їхнє "життя", використання і потрібність у побуті. Об'єктом оздоблення стали старомодні, ще прабабусині, графін і стакан,на яких попробувала передати літні (фруктові) мотиви в декоруванні повітряним пластиліном.

Учасниця гуртка "Берегиня" Маргарита Л.


ГОДИНА ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ І ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ


З Днем Державного Прапора і з Днем Незалежності , Україно !

Урочисте віче у м.Мостиська.


Виставка творчих робіт


 Продовжуємо готуватись до Дня Матері.

Сьогодні пропоную виготовити сувенір " Подушечка", оздоблений аплікацією і оборками.

Підбираємо матеріали для основних деталей і для оздоблення; розкроюємо деталі виробу ; настрочуємо елементи аплікації і оборку ; з'єднуємо деталі подушечки з виворітної сторони ; вивертаємо сувенір і наповнюємо синтепоном ; зашиваємо отвір.

Оздоблення подушечки можна виконувати також різними техніками : вишивкою, бісером, пайєтками, декоративними об'ємними елементами.

Бажаю всім міцного здоров'я , цікавих ідей і їх втілення !


Вітальна листівка для матусі🤗


Готуємося до Дня Матері!

Кімнатні рослини прикрашають будь-яке приміщення і надають йому краси і затишку.

Сьогодні я пропоную учасникам гуртка "Умілі руки" виготовити декоративні вазочки (кашпо), які можуть служити чохлом для вазонків у вашій квартирі,масандрі,балконі або заміському будинку.

Кашпо відрізняється від звичайного горщика для квітів тим, що не має отворів в денці для відводу зайвої води.Його можна підвісити, поставити на стіл або на підлогу.

Матеріалом для виготовлення кашпо можуть послужити як природні так і штучні матеріали , наприклад,пластикові бутилки,з яких я пропоную виготовити простенькі вазочки, оздобивши їх на свій смак.

Зробити кашпо своїми руками - це не складно. Так ви зможете проявити свою творчість і креативність. Це заняття не тільки принесе море задоволення, а й прикрасить ваше житло,стане також відмінним подарунком для мами,бабусі або подруги.


Декоративне дерево "Дотик природи ". Процес виготовлення зовсім нескладний і дуже цікавий .


Для учасників гуртка "Умілі руки" (старша група) пропоную виготовити сувенір-панно"Цікава парасолька."Декоруйте на свої смаки, проявляйте творчу фантазію.

Бажаю вам успіхів та задоволення від виконаної роботи.


Виготовлення вітальної листівки до Дня Матері способом об'ємної аплікації.


Скоро День Матері!!!

День травневий, день весняний.

Трави й квіти весняні.

Навкруги - куди не глянеш:

Все всміхається весні.

І в таку чудову днину,

Між пташок дзвінких пісень

В серце кожної людини

Йшов з любов'ю Мамин День.

Пропоную дітям школи "Паросток" виготовити вітальну листівку до Дня Матері.

Необхідні матеріали: 1 аркуш кольоровго картону, кольоровий папір, клей, ножиці.

Бажаю успіхів!!!


Незабаром до нас прийде світле і щемливе свято -- День матері. І, звичайно ж, ми будемо вітати наших дорогих матусь, дарувати їм подарунки і сувеніри, найцінніші з яких ті, що виготовлені своїми руками.

Тому сьогодні пропоную вихованцям гуртка " М'яка іграшка " і всім бажаючим виготовити сувенір " Тюльпан ".

Послідовність виготовлення сувеніру:

1. Підбір матеріалів: тканина червоного і зеленого кольорів, синтепон, дерев'яні палочки.

2. Розкрій сувеніру " тюльпан ".

3. З'єднання деталей верхньої частини квітки.

4. Заповнення синтепоном верхньої частини квітки.

5. З'єднання верхньої частини квітки з дерев'яною палочкою ( ніжкою ), обмотування ніжки зеленою стрічкою.

Бажаю успіхів !


Вітальна листівка виготовлена способом дзеркальної витинанки.

Для більшої зрозумілості замалювала місця, які мають бути вирізані🙂. Успіху!


Народознавство.

Давній сакральний оберіг - вузликова лялька. "Мотанка" як зразок народної ляльки-іграшки.

Методична розробка заняття з виготовлення ляльки - мотанки з учасниками гуртка "Берегиня"(керівник Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С. М.).


Народознавство.

Традиційні способи виготовлення вузликовоі ляльки. Одяг мотанки, його залежність від традицій українського національного вбрання. Матеріали, які використовуються для виготовлення ляльки- мотанки.

Методична розробка заняття в гуртку "Берегиня" (керівник Л. М. Лизуник) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.)


Карантин продовжується. Отже, пошиття захисних масок залишається актуальним.

Сьогодні пропоную виготовити власноруч захисну багаторазову маску із тканини.

Послідовність виготовлення маски :

1. Підбираємо матеріали -- тканину ( найкраще підійде бавовняна, яка є гігієнічною, добре переться і прасується ),

також підбираємо гумку .

2. Вирізаємо прямокутник із тканини розміром 20 см - 22 см на 24 - 26 см, також два відрізки гумки довжиною 18 - 20 см.

3. Обробляємо зрізи тканини швом 1 - 1,5 см.

4. Закладаємо 2 -3 складки і закріплюємо їх ,прострочуючи по краях маски.

5. Пришиваємо гумку по кутах маски.

Маска готова. Але перед тим. як її одягнути -- не забувайте випрати і пропрасувати.

Дякую за увагу, бажаю всім міцного здоров'я !


Поробки з полімерної глини виготовила учасниця гуртка "Умілі руки" Маргарита Лизуник.


Аплікації з сухоцвітів.


Дзеркальна витинанка "Весняна пані".


Витинанка "Квітковий мотив"



Всесвітній день книг і авторського права відзначається 23 квітня. Цей день вибрали для свята не випадково. Саме 23 квітня 1616 року померли три генія світової літератури: Вільям Шекспір, Мігель де Сервантес Сааведра, а також Інка Гарсіласо де ла Вега. У 1995 році на паризькій конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про встановлення даного свята. Його головна мета — викликати у молодого покоління повагу до літератури, закликати людей до читання книг, які є невід’ємною частиною духовної спадщини кожної епохи. Книга — це не тільки джерело знань. Це простий доступ до головних людських цінностей, духовних принципів та творчих досягнень всього людства. Книга є носієм найрізноманітнішої інформації. На основі її використання організований весь освітній процес в цивілізованому світі. Також книга вважається фундаментом самоосвіти та пошуку внутрішньої гармонії. Цінність цього свята як раз і полягає в пропаганді цих ідей. Тільки любов до книги допоможе людям передати свій життєвий та історичний досвід наступним поколінням. День книг і авторського права можна назвати одним з інструментів культурного збагачення людства.