Мантошко Іларія - активна учасниця гуртка "Ляльки і діти" (к.г. Богуцький З.Г.) Мостиського БДЮТ (директрр С.Сайко) взяла участь у ll обласній краєзнавчій online конференції вихованців гуртків закладів загальної середньої та позашкільної освіти Львівщини ""Славетні імена України. Андрей Шептицький", де висвітлила матеріали своєї пошукової роботи "Митрополит Андрей Шептицький - меценат мистецтва".


До всіх привітань з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим приєднюються учасники вокального гуртка (кер.Курант Р.Р.) Мостиського БДЮТ(дир.Сайко С.М.)

Бажамо,щоб 2021 рік приніс багато кращого, ніж минулий рік, подарував безліч приводів для радості і щастя! Нехай збудуться найзаповітніші бажання і у всіх справах вас супроводжує удача! Залишайте усі негаразди у минулому році, сподівайтеся на диво і воно настане! Цієї новорічної ночі повірте у чарівну магію, мрійте і все неодмінно здійсниться!


Сьогодні у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ (керівник Сайко С.М.) було велике пожвавлення. Діти розповідали про останні приготування у їхніх домівках до Нового року та Різдва Христового: про прикрашені ялинки, будинки, про подарунки, які вони приготували для своїх батьків, про вивчені колядки, віншування. Ці хвилюючі розповіді закінчилися у міському сквері біля ялинки. Розповідь вчителя про святкування Різдва Христового, про традиції святвечора дуже зацікавили дошкільнят, а ще діти дізналися про персонажів різдвяної шопки- це маленький Ісус, Марія – його мати, обручник Йосиф, пастушки, три царі, яким показала дорогу зірка до вертепу, овечка, ослик, які своїм подихом зігрівали маленького Ісуса. Діти заколядували колядку «Прилетіли ангелята». Завершився урок віншуванням Андріана Назара: «Сів хлопчик на стопчик, на скрипочці грає, Ісуса Христа прославляє. Христос ся рождає!»


Діти та керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. вітають всіх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!(Мостиський БДЮТ, дир.Сайко С.М.)

Сієм , сієм , посіваєм

З Новим роком Вас вітаєм!

Щоб родило із землі ,

Щоби хліб був на столі ,

І в коморі , і в стодолі

Щоб всього було доволі.

Дай же , Боже , в добрий час ,

Щоб добро гостило в нас!

Веселих свят.


Вихованці театрального гуртка "Джерельце"(кер. Козак З.В.)Мостиського БДЮТ взяли участь у майстер- класі з випічки справжнього живого хліба з висівками!


"Ді́дух — українська різдвяна прикраса, символ урожаю, добробуту, багатства, безсмертного предка, зачинателя роду, духовного життя українців, оберега роду. Дідуха робили з першого зажинкового чи останнього обжинкового снопа.Саме в час перебування дідуха в оселі, мають зійтися всі душі родичів, щоб разом повечеряти на Свят-вечір.

Як тільки вставала перша різдвяна зірка, 6 січня до хати заносили святковий сніп – Дідух. При цьому приказували: «Дідух – до хати, біда – з хати».

Сніп впускав до хати святковий настрій, мир, добробут, затишок – вірили наші діди. Ще з Біблії та її притчт ми пам’ятаємо, що саме в стайні народився Ісус Христос. Стояв холод, і Йосип побачив у стіні шпарину, яку затулив снопом, і в стайні стало тепліше. Цей його вчинок і створив звичай застеляти на Різдво сіном хатню підлогу, а на видному місці ставити в кутку Дідуха. Його ще інакше називали «дідом», «колядником», «колядою», «снопом-раєм»."

На попередніх заняттях учасники творчої групи гуртка" Берегиня "виготовляли колядників, а сьогодні зкомпанували їх у великий атрибут Святвечора - Дідух.

Дерево Роду як старовинний оберіг повертається в наше життя та домівки. Виготовлений власноруч Дідух принесе безліч емоцій та задоволення.

Над виготовленням атрибуту Свят-вечора, оберега роду —Дідуха, працюють учасниці творчоі групи гуртка"Берегиня"( керівник Лизуник Л.М ) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С М. ) - Боднар Софія і Летньовська Надія. Своїми навиками і вміннями вони поділилися з вихованцями гуртка "Умілі руки",які також долучилися до виготовлення оберегів, зберігаючи і примножуючи наші віковічні українські традиції.


І нашій рідній —Україні!
Виставку творчих робіт до Нового року "Зустрічай Новорічне диво" презентують вихованці гуртка "Умілі руки" (керівник Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.).


У молодшій групі гуртка «Англійська мова» Мостиського БДЮТ ( дир. С. Сайко) керівник Крив‘як Т. В. провела виховний захід на тему «Christmas in Ukraine and in Great Britain”(“Різдво в Україні та Великобританії».

Метою даного заняття було: розширення лексичного запасу, ознайомлення вихованців з культурою та традиціями країни, мова якої вивчається, порівняння звичаїв святкування Різдва у двох країнах, а також розвиток творчих здібностей гуртківців.

У ході заняття діти виконували завдання, у яких знаходили спільні та відмінні риси святкування Різдва, прослухали популярні колядки англійською мовою і самостійно виготовили новорічні прикраси на ялинку.


З такої радісної звістки розпочалася зустріч дітей школи комплексного виховання дітей школи «Паросток» Мостиського БДЮТ (керівник С.Сайко) із Святим Миколаєм. Це одне з найцікавіших свят. Діти, звірята і пташки, й дорослі щиро готувалися до цієї казкової зустрічі. Вихованці розповідали Святому Миколаю вірші, як вони готувалися до його приходу. Успіхів чимало! Співали пісні разом із Святим Миколаєм.

Миколай поблагословив дітей добрим здоров'ям, успіхами у навчанні і житті. Попросив, щоб вони слухали своїх батьків і були гідними громадянами нашої України.

Повні радісних вражень, діти не могли попрощатися із довгожданим гостем. Щасливого Нового року! Веселого Різдва Христового!


В Україні є гарне свято,яке буває раз у році.Це свято Миколая.

Хто не знає про святого Миколая?Весь християнський світ вважає його за великого угодника Божого.З великим нетерпінням чекають на прихід Миколая діти.

Свято "Миколай,до нас завітай" відбулося у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток",яке підготувала і провела Курант Л.І. із дітьми молодшої групи.(Мостиський БДЮТ,дир.Сайко С.М.)

Керівник школи розповіла про святого Миколая та про його добрі вчинки.Дівчатка - зірочки сяяли ясним золотом,щоб Миколай бачив дорогу до малят,добра Фея зібрала листи із проханнями до Миколая,а веселу звістку про прихід чудотворця сповістили ангелики. Миколай почув прохання дітей і завітав на свято із подарунками.


В Україні є багато урочистих і визначних свят.Але свято Миколая- найулюбленіше свято і дітей, і дорослих.Немає на нашій землі душі,яка б не горнулася до святого Миколая.Ми звертаємось до нього зі своїми потребами і проханнями,бо знаємо, що він може подати нам руку допомоги.

У школі комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" відбулося свято"Іде святий Миколай",яке підготувала і провела Курант Л.І. із дітьми старшої групи.(Мостиський БДЮТ,дир.Сайко С.М.)

Керівник розповіла дітям про святого Миколая та його добрі вчинки.Діти з радістю розказували вірші,свої прохання до Миколая та виконали пісеньки.

Миколай завітав до дітей на свято.Він побажав їм бути чемними і слухняними, жити в мирі,любові та роздав діткам подарунки

Вихованка гуртка "Вироби з бісеру" Тишкевич Софія Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.), зайняла lll місце у міському конкурсі на кращу ялинкову прикрасу "Різдвяний подарунок місту" та була нагороджена на відкритті новорічної ялинки.


День Святого Миколая, новорічно - різдвяні свята невпинно наближаються. Усі ми прагнемо якнайкраще підготуватися до них, приготувати подарунки  своїм рідним і друзям, створити неповторну святкову атмосферу у своїх домівках.

   Вихованці гуртка "М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.)  Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) підготували і оформили виставку творчих робіт " Казкова зима ".

На виставці представлені різноманітні м'які іграшки, новорічно - різдвяні сувеніри, виготовлені з тканини, флісу, фетру.

   Виставка постійно діюча, регулярно доповнюється новими виробами.

Користуючись нагодою, вітаємо всіх з наступаючими святами , бажаємо міцного здоров'я, миру, добробуту, затишку і злагоди у Ваших домівках !


Вихованці гуртка "М'яка іграшка" (кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ стали переможцями конкурсу в Мостиській ОТГ на кращу ялинкову прикрасу "Різдвяний подарунок місту ": Войтович Маркіян ( "Черевичок, ІІІ м.), Костик Соломія ( "Сніговичок", ІІІ м.), Головач Марія ( "Ялинка", ІІІ м. ).


Працюємо над виготовленням новорічного декору святкової зони. Вихованці гуртка "Умілі руки"(керівник Лизуник Л.М) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М) Боднар Софія, Летньовська Надія працювали над створенням сніжинок, Головач Марія, Войтович Маркіян, Чопко Микола, Городецький Роман, Городецький Володимир займалися декоруванням новорічних кульок.


З вихованцями молодшої групи гуртка «Художнє слово»( керівниця Сіногач М.В) Мостиського БДЮТ( дир. С. Сайко) було проведено заняття "Святий Миколай, нам добрими та чемними рости допомагай".

Метою було розкрити образ великої людини - Святого Миколая, який увійшов у народну свідомість, як заступник, чудотворець, помічник. Формувати у дітей мотивацію до добрих вчинків, слухняності, милосердя.

Діти з радістю та захопленням слухали легенди про чудотворця, співали пісеньки , емоційно та виразно читали вірші про Миколая та виготовляли листівки.


Вихованці школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"(кер.КурантЛ.І.та СайкоС.М.)Мостиського БДЮТ(дир.Сайко С.М.)отримали літературу від БВФ "Східноєвропейська гуманітарна місія" для проведення занять у школі.Дякуємо за цікаву і потрібну літературу!


Інсталяція до Дня святого Миколая "Святий Миколаю тебе я чекаю у нічку святкову з'явись мені знову" (гурток "Берегиня" Мостиського БДЮТ).


В народознавчій світлиці гуртка

"Берегиня"(кер. гуртка Л. Лизуник) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С. М.)

в молодшій індивідуальній групі пройшов майстер-клас з виготовлення колядничків як складової різдвяного оберега—Дідуха.


На занятті гуртка "М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) проведено майстер - клас на тему "Виготовлення ялинкових прикрас із флісу".

У процесі роботи над виробами вихованці знайомилися з традиціями свят зимового циклу, удосконалювали свої практичні навички швейних робіт, проявляли креативність, взаємодопомогу, вміння працювати в колективі.


   З метою вшанування пам’яті та поглиблення знань дітей про життя і творчий шлях митрополита Андрея Шептицького у молодшій групі гуртка «Англійська мова» Мостиського БДЮТ ( дир. С. Сайко) керівником гуртка Крив‘як Т. В. було проведене заняття на тему «Андрей Шептицький та його роль у розбудові української держави».

Вихованці гуртка ознайомилися із головними напрямками діяльності митрополита, прослухали інформацію про значимі та цікаві факти його біографії.

Наприкінці заняття учні зачитували цитати та настанови Владики, які є актуальними й у наш час.


«Різдвяний подарунок місту» гуртківців Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості (директор С.Сайко) Головач Марії, Чопка Миколи, Боднар Софії, Летньовської Надії, Лизуник Маргарити, Буляк Уляни, Мицяк Анастасії, Тишкевич Софії, Поліщак Лізи, Дутко Соломії, Войтовича Маркіяна, Костик Соломії.


Процес музикування заохочує дітей виявляти власну фантазію, емоції, настрій. Що може бути цікавішим для дітей, аніж майстрування всіляких «барабумів», «шушариків» і «тукі-туків»? тим більше, коли є нагода не лише виготовити інструмент, а й оздобити його та дати йому незвичну назву, а найголовніше – дослідити, як саме з нього видобути звук.

Для виготовлення нетрадиційних музичних інструментів згодяться будь-які матеріали та предмети, з яких можна видобути звук.

Учасники молодшої групи вокального гуртка кер.Курант Р.Р. Мостиського БДЮТ (дир.Сайко С.М.) пропонують вашій увазі музичні інструменти виготовленні власноруч.


Заняття гуртка "М'яка іграшка" (кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) на тему " Виготовлення новорічно- різдвяного сувеніру " Чобіток "


Незбагненне диво—українська хустка. Фотосесія в індивідуальній групі гуртка "Берегиня" (кер. гуртка Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ (директор С.М. Сайко).


Ось і зима прийшла, наближаються новорічно-різдвяні свята.

На заняттях гуртка "М'яка іграшка" (кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) вихованці виготовляють новорічно-різдвяні сувеніри.

Спочатку підбирають необхідні матеріали, потім за допомогою лекал розкроюють деталі сувенірів, з'єднують їх машинним швом, заповнюють синтепоном і оздоблюють.

У процесі роботи над сувенірам гуртківці удосконалюють навички ручних і машинних швейних робіт, розвивають свою творчість і фантазію


Готуємося до новорічно-різдвяних конкурсів-виставок.

З метою виховання національної свідомості через пізнання народного декоративно-ужиткового мистецтва, популяризацію та розвиток творчого потенціалу обдарованих дітей, дитячої художньої творчості, виховання моральних якостей та відповідального ставлення до оточення щороку, в переддень новорічно-різдвяних свят,проводяться різноманітні конкурси-виставки. Учасники гуртків декоративно-ужиткового напрямку"Умілі руки" , "Берегиня" (керівник Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С. М.) готуються до Всеукраїнських, обласних і міських конкурсів-виставок"Український сувенір", "Новорічна композиція",міського конкусу"Різдвяний подарунок місту".

На занятті в гуртку" Берегиня "вихованці

Боднар Софія, Летньовська Надія, Мицяк Анастасія та Буляк Уляна працюють над виготовленням новорічних іграшок "снігова баба", "сніговик". Чопко Микола, Городецький Роман, Войтович Маркіян, Городецький Володимир —над виготовленням оберегів- ангеликів


Онлайн-виставка виховаців гуртка "Вироби з бісеру" (к.г. Тишкевич С.І.) Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко)


На занятті гуртка "Крій та шиття" ( кер. Здирко Н.К.)

Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) з теми

"Конструювання та моделювання різних видів комірів".

Спочатку вихованці ознайомилися з різними видами комірів, особливостями їх конструювання та моделювання.

Під час практичної частини заняття гуртківці переглядали журнали мод і підшукували моделі одягу з комірами заданого виду.


Досліджуємо, розвиваємо і творимо акторську увагу на театральному занятті, гуртка " Ляльки і діти", кер. Богуцький З.Г, Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості ( директор Сайко С.М).

     Сьогодні працювали над проектом створення еко-ялинки(творча підгрупа "Умілих рук") та листівки"віконечко"

(молодша підгрупа). Заняття проходило в малих групах. Мета заняття –навчити дітей працювати над проектом в парах , ділитися своїми навиками, вміннями, приходити до спільної думки, прислухатися один до одногого, поважати та допомагати, досягати кінцевих результатів при виконанні творчих робіт. Гуртківці повторили правила безпеки під час роботи з електроприладами та гарячим клеєм, ознайомилися з творчими завданнями, слухали розповідь про наближення зимових свят, відповідально віднеслися до творчої роботи в малих групах і досягли поставленоі мети.


 

   До Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років з метою ознайомлення вихованців з трагічним минулим нашого народу, розкриття причин і наслідків тих страшних голодних років, виховання здатності до співчуття, співпереживання і милосердя у гуртках " М'яка іграшка" , " Крій та шиття" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) була проведена година пам'яті " Жнива скорботи", а також акція " Незабудки пам'яті ".

Голодомор 1932-1933 рр. - одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Сколихнулась Україна від скорботи і жалю. Припустилися від чорного болю жалобних стрічок Державні прапори. Запізнілими дзвонами шукаємо мільйони українських душ, щоб вписати їх в історію Пам'яті.

Запаливши свічку пам’яті, згадаймо всіх, пам’ятаймо, якою ціною наш народ здобував своє право існування на цій вільній і незалежній землі!


Урок скорботи «Збережім пам'ять». У школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ (керівник С.Сайко) пройшов урок скорботи та пам'яті заморених голодом у 1932-1933 р.р. Вчителька у доступній формі пояснила дітям про страшну подію. Діти не змогли змиритися з тим, що у цей голодний рік люди, а саме, діти не мали хліба, печива, цукерок. Це страшно. В пам'ять померлих від голоду діти запалили лампадку. Завершився урок у міському сквері, де виставлена інсталяція в пам'ять убієнних голодом. Керівник закликала дітей та їх батьків пам'ятати про цей скорботний день.


У Народному домі с.Арламівська Воля вихованцями гуртків «Англійська мова( керівник Крив‘як Т.В) та «Художнє слово» (кер. Сіногач М.В.) Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко) було проведено заняття -реквієм«Чорна стрічка історії України. Голодомор» до Дня вшанування жертв Голодомору.

Метою заходу було поглибити знання вихованців про Голодомор 1932 – 1933 рр., виховувати почуття стурбованості кожного долею невинних жертв, навчати сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні, сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни.

Керівники гуртків розповіли дітям про страшні події та лихо, яке довелося витерпіти нашому народові, про те, що досі болить незагоєна рана втрат - мільйони загублених життів.

Гуртківці виготовили карту «Незабудки пам’яті» в пам’ять про мільйони загиблих від голоду людей.

Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду Українського народу.


Заняття гуртка "Комп’ютерна грамотність» (кер. Данило І.С) Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко)


З метою вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України, вихованці гуртка «Художнє слово» Мостиського БДЮТ( директор С.Сайко)разом з керівником Сіногач М. В . провели годину пам’яті «Бійці невидимого фронту» , яка висвітлювала доленосні сторінки в історії України початку XXI століття.


З нагоди 130 - річчя від дня народження Андрія Мельника- військового і політичного діяча, полковника армії УНР, одного з найближчих соратників Євгена Коновальця, організатора формації Січових Стрільців у Києві, голови проводу ОУН, з вихованцями гуртка «Художнє слово» ( керівник Сіногач М. В) Мостиського БДЮТ( директор С. Сайко), на базі НД села Арламівська Воля, було проведено лекторій «Андрій Мельник на тлі епох».

Метою лекторію було: відзначити велику роль Андрія Мелька і січового стрілецтва, які в боротьбі за Українську державу стояли на смерть, відстоювали ідеологію державотворення, яка сьогодні передалася нам.


     Заняття з основ акторської майстерності. Етюди на виправдане мовчання у гуртку юних театралів Мостиського БДЮТ ((директор С.М.Сайко) керівник Богуцький З.Г.

Пандемія COVID-19 перекреслила багато наших планів. Але ми не здаємось! Творимо!!!!


Заняття в гуртку "Умілі руки" Мостиського БДЮТ (директор Сайко С. М.)

Гуртківці працювали над поєднанням різних технік при виготовленні вітальних листівок.Створюючи листівки, переносили на них свої бажання та фантазії, релаксували та отримували задоволення від своєї творчості. Захищали свої проектні роботи, ділилися своїми враженнями.

Керівник гуртка Лизуник Л.М.


До Дня пам'яті жертв Голодоморів керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І.(Мостиський БДЮТ,директор Сайко С.М.)провела акцію"Незабудки пам'яті". Голубенькими незабудками керівник з дітьми вшанували пам'ять безвинно замучених голодом людей.


З нагоди всесвітнього дня телебачення (21 листопада) у середній групі гуртка «Англійська мова» Мостиського БДЮТ (директор С.М. Сайко)пройшло заняття на тему: „Телебачення-могутній двигун розвитку суспільства”. Гуртківці стисло ознайомились з історією виникнення перших телевізорів, вплив телебачення на розвиток та виховання дітей, і його роль у вивченні іноземної мови.


До Дня Гідності і Свободи з метою розширення знань вихованців про Помаранчеву революцію та революцію Гідності та Свободи, виховання почуття патріотизму, національної самосвідомості та громадянської активності у гуртках " М'яка іграшка " та " Крій і шиття "(кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) були зачитані усні журнали на тему " Україна -- територія гідності і свободи ".

Події, що розгорталися на Майдані у 2004 і 2013 роках довели всім нам і всьому світові, що Україна - це територія гідності і свободи. Це були важкі випробування для нашої країни, але українці довели свою любов до рідної Вітчизни, честь і мужність у боротьбі за свободу і незалежність.

У ці дні ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

З метою ознайомлення гуртківців з трагічним минулим нашого народу, розкриванням як білих, так і чорних сторінок історії України, на базі НД с. Арламівська Воля з вихованцями гуртка «Художнє слово» ( керівник Сіногач М. В.) Мостиського БДЮТ ( директор С.Сайко) було проведено тематичну годину « Україна пам’ятає!» до дня пам’яті жертв Голодомору.


З метою відзначення Дня Гідності та Свободи, вихованцями театрального гуртка (керівник Козак З.В. ) Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) було проведено бесіду «Ми діти твої, Україно!»


Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - Майдан 2004 року і революція 2013 року - Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

З метою відзначення Дня Гідності та Свободи ,вихованцями молодшої групи гуртка «Художнє слово» ( керівник Сіногач М.В. ) Мостиського БДЮТ ( директор С.Сайко) було проведено літературну годину « З Україною в серці»


Кожна дитина з народження має свої права, а підростаючи, повинна мати більше можливостей брати участь у житті суспільства, готуватися до самостійного життя, користуватися правами свободи думки і слова.

20 листопада 2019 року відзначається День дитини. У цей день 1989 року було прийнято перший в історії документ, який об’єднав майже всі країни світу – Конвенція про права дитини.

Здоровий спосіб життя,чисте і свіже повітря - запорука міцного здоров'я. Цікаво,весело,а головне корисно провели сьогоднішній Всесвітній День дитини учасники вокального гуртка (кер. Курант Р.Р.)Мостиського БДЮТ(дир Сайко С.М)

Також у старшій групі було проведено заняття «Діти України - чисті,мов сльоза»вокалістами для усіх присутніх була виконана композиція ,,Діти України - квіти України,, ( сл. та муз. Володимир Куртяк).


13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

На базі Арламівськоволянського НД керівник гуртка «Англійська мова» Мостиського БДЮТ ( дир. Сайко С.М.) Крив’як Т.В. провела з гуртківцями годину спілкування на тему «Україна гідна Свободи». Метою заняття було сформувати у дітей розуміння єдності і цілісності України, виховання почуття особистої відповідальності за долю держави.


Виростай, дитино, й пам’ятай :

Батьківщина – то найкращий край!

До Дня Гідності і Свободи керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Курант Л.І. провела тематичне заняття на тему: «Моя Україна – єдина країна» (Мостиський БДЮТ, директор Сайко С.М. )

Керівник розширила знання дітей про Батьківщину – Україну , переглянула ілюстрації з краєвидами рідного міста і України. Під час заняття дошкільнята заучували напам’ять віршики про Україну, прислів’я, пограли у дидактичні ігри, виконали руханки та прикрашали карту України сердечками.

Нехай наша Україна буде неподільною, а маленькі сердечка будуть захищати рідну землю від ворогів, від зла і різних негараздів!


 Сьогодні ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та усіх українських вояків, які беруть участь у війні на Сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній державі. Всі вони залишаються в пам'яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Учні школи комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ (керівник Сайко С.М.) також вшанували Героїв Небесної Сотні, запаливши свічку пам'яті. То ж збережімо пам'ять про Героїв Небесної Сотні в наших серцях.


Юні театрали Мостиського БДЮТ( директор Сайко С.М) гуртка « Ляльки і діти» ( керівник Богуцький З.Г) опрацювали матеріал для участі у другій обласній краєзнавчій конференції

« Славетні імена України. Андрей Шептицький».


Робота музичного керівника схожа на віночок, в якому переплітаються різні види діяльності: від планування до творчо-імпровізаційних музичних занять та розваг на свіжому повітрі. Отож, насолоджуючись останніми промінчиками осіннього сонечка, вихованці вокального гуртка молодшої групи (кер.Курант Р.Р.) Мостиського БДЮТ (дир.Сайко С.М.) співали пісні та були активними учасниками музичних конкурсів.


Підготовча група (хлопчики) театрального гуртка"Малятко" йде репетиція етюду.


Вихованці гуртка "Художнє слово"(керівник Сіногач М.В.) Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) провели цікаву та пізнавальну мандрівку лісом, якій посприяла тепла осіння погода.


З прадавніх часів музика посідала важливе місце у житті людини. Зазнаючи змін з плином часу, твори музичного мистецтва, втім, не втрачали свого значення. То що ж являє собою музика? Для чого вона потрібна? Чому вона супроводжує людей усіх поколінь, усіх верств населення, різних релігійних вірувань упродовж їхнього життя? На ці та інші питання дали відповідь учасники вокального гуртка (кер.Курант Р.Р.) Мостиського БДЮТ (дир. Сайко С.М.) підготувавши міні-проекти.


Заняття у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку"Паросток"на тему:"Дарунки осені",керівник школи Курант Л.І.(Мостиський БДЮТ,дир.Сайко С.М.)

На занятті керівник конкретизувала й узагальнила знання дітей про овочі та фрукти;навчила дітей розрізняти дари полів,садів;виховувала любов до природи та бережливе ставлення до неї.Під час заняття малята об'єднувалися у дві групи: "Овочі"та"Фрукти";"Дерево"та"Кущ",виконували завдання у зошитах,відгадували загадки, слухали вірші та виконували руханки"Листочки"і"Човники".

Дякуємо осені за щедрі дарунки!


Коли погода сприятлива, (не падає дощ, ще трохи гріє сонечко), проводимо заняття в гуртку "Умілі руки"(керівник Лизуник Л.М.) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С. М. ) під відкритим небом, дихаємо свіжим повітрям, спілкуємося, насолоджуємося осінніми пейзажами шкільного парку-саду, спостерігаємо за змінами в природі.

Спілкуючись, діти усвідомили, що кожної пори року природа інша та гарна по-своєму. Взимку одівається у біле покривало. Весною зацвітає пишним цвітом. Влітку — зелена, наповнена щебетом птахів. Рання осінь в золото одіває дерева та кущі. Пізня осінь приносить прохолодні дощі. Природа готується до зими. Цікаво спостерігати за природніми перетвореннями. Коли ми повернемося в гурткову кімнату, то перенесемо ці враження та спостереження в свої книжечки- аплікаціі "Найкраща пора року".


Вихованці гуртка «Фітодизайн» (к.г.Ціник З.Р.) Мостиського БДЮТ (дир. С.Сайко) взяли участь в обласному етапі Всеукраїнської акції «Птах року-2020» та представили поробку з природнього матеріалу «Воркотлива горлиця».


Вихованці молодшої групи гуртка «Англійська мова» ( кер. Крив‘як Т. В.) Мостиського БДЮТ ( дир. Сайко С.М.) відтворюють сценку із пісеньки «Walking in the jungle”.


Заняття гуртка "Комп’ютерна грамотність» у програмі zoom (кер. Данило І.С) Мостиського БДЮТ ( директор С. Сайко)


Тільки той народ, який вшановує своїх героїв, може стати великим.

К. Рокосовський

На виконання Постанови Верховної Ради України від 03 грудня 2019 року #325-ІХ « Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році» та рішення Львівської обласної ради від 24 грудня 2019 року « Про проголошення 2020 року на Львівщині Роком Андрія Мельника» з нагоди відзначеня 130- річчя від дня народження політичного і військового діяча, голови Проводу Організації українських націоналістів, гуртківцями Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С. М) гуртка

« Історичне краєзнавство» ( Молода просвіта) кер.гуртка Рифяк Н.М презентоване історичне досьє « Андрій Мельник-полковник армії УНР, військовий і політичний діяч».

Андрій Мельник — полковник армії УНР, військовий і політичний діяч, один з найближчих соратників Євгена Коновальця. Організатор формації Січових Стрільців у Києві. З 1938 року — голова Проводу ОУН. Був в’язнем німецьких концтаборів, а з 1945 року перебував в еміграції.

Народився 1890 року, у невеличкому селі Воля Якубова на Галичині. Але це село було одне з найпередовіших в українському сенсі. Наприклад, досить частим гостем певного періоду в домі Мельників був Іван Франко. Ну не до кожного ходив Іван Франко в гості, а до Мельників ходив. Його батько, Атанас Мельник був дуже активною людиною. Він, коли став сільським головою у відносно молодому віці, викупив єдину в селі корчму, і перетворив її на товариство „Просвіта“. Там була бібліотека, хори, гуртки.

Молодий Мельник закінчив гімназію на відмінно, вступив до Віденської вищої школи і з початком Першої світової війни пішов у Січові стрільці.

Влітку 1916 року на фронт приїхав майбутній австрійський імператор, а на той час ерц-герцог Карл, який потім став імператором Австро-Угорщини. Військовиками, які відзначилися, він вручав нагороди. Серед інших він вручив медаль за Хоробрість і Андрію Мельнику. Але чимось йому ця людина заімпонувала, щось йому таке розказала, ми не знаємо, але він знімає свою імператорську шаблю, і вручає Андрію Мельнику. Міг би якомусь німцю чи австрійцю — ні, він нагородив цього русина. Медаль міг отримати кожен, а шабля була одна імператорська, і її отримав саме Андрій Мельник.

Буквально тільки як почалася війна, практично вся верхівка ОУНівська була арештована. Вони всі сиділи у в’язниці, і тільки в кінці війни їх випустили. Тобто персонально вони не могли діяти, але структура ОУНівська діяла, згадаймо 30 червня, згадаймо Українські національну раду в Києві, того ж самого Ольжича, ту ж саме Олену Телігу. Потім пізніше партизанську і напівпартизанську, з яких потім сформувалися в УПА. Це власне була та сила, яка була підготовлена ОУН. Мельник і Бандера створили цей рух, і цей рух став самодостатнім. І навіть те, що вони знаходилися в ув’язненні, не перешкоджало діяльності створеного ними.

Бандера був заарештований у 1941 році, а Мельник у 1944. За словами Олександра Кучерука, перед Заксенгаузеном Андрій Мельник деякий час перебував у тюрмі в Альпах. Там було близько 35 в’язнів, серед них був прем’єр-міністр Франції, начальник поліції Італії, Вітельсбахи (монархи, які колись володіли і керували Баварією).

В це товариство „найстрашніших ворогів Німеччини“ був віднесений Андрій Мельник.

Коли німці побачили, що їхня політика була безглузда, в тому числі і до українського питання, вони витягли з концтаборів українських діячів, які та утримувалися. Зокрема Мельника, Бандеру та інших і запропонували їм створити Український

національний комітет, який би десь думав про державну незалежність, але допомагав би німцям. Коли Андрій Мельник на першому ж етапі переговорів сказав: «Наші умови такі: Німеччина визнає право і можливість України на державну незалежність». Німці сказали, що цього обіцяти не можуть, і на цьому все закінчилося»

Андрій Мельник помер у Люксембурзі у 1964 році. Там і похований.


« Скільки всього могло б статися, якби не війна…»

Напередодні Дня Гідності та Свободи

учасники гуртка « Історичне краєзнавство»( Молода просвіта) кер.гуртка Рифяк Н.М, актори театрального гуртка « Ляльки і діти» кер.гуртка Богуцький З.Г, Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) здійснили онлайн -мандрівку «Якби не війна…» сторінками волонтерського соціального проекту.

12 пар…Кохання і війна… Саме це єднає серця. У кожної пари – своя історія. Комусь із них ледве за двадцять, а хтось уже 25 років разом. Хтось був знайомий ще за часів студентства, а хтось познайомився в шпиталі. Хтось народився і виріс на Заході, хтось – на Сході. Хтось усе життя присвятив армії, хтось-бізнесу. Хтось довго йшов до одруження, а хтось уже на другому побачення зрозумів, що це – Доля.


Заняття гуртка «Фітодизайн» Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) керівник Цінник З.Р.


З давніх-давен людина пізнавала навколишній світ, а також займалася освітою, вихованням, вчилась жити з людьми. Скільки людина існує як цивілізована особистість, стільки, мабуть, існує і поняття толерантності. А як така , вона продекламована Декларацією принципів толерантності, затвердженою Резолюцією Генеральної Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року. З тих пір цей день щороку відзначається по всій планеті як Міжнародний день толерантності.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності вихованцями гуртка «Художнє слово» (керівник Сіногач М. В.) Мостиського БДЮТ(директор С. Сайко) було проведено годину спілкування «Будьмо толерантними », метою якої було познайомити вихованців з поняттям « толерантність», виявити основні риси толерантності, формувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій, культури різних народів, виховувати комунікативну культуру спілкування та взаєморозуміння. Продовжити формування толерантного ставлення однокласників між собою. Розвивати у вихованців терпимість до відмінностей між людьми.


Заняття на тему «Гардероб» у гуртку «Англійська мова» Мостиського БДЮТ (дир. Сайко С. М. ) на базі Арламівськоволянського НД провела кер. Крив‘як Т.В.

Гуртківці опанували нові та повторювали раніше вивчені лексичні одиниці,пов‘язані з даною темою.