Найдоступніший і найдієвіший спосіб покращити дикцію – скоромовки. Для дикторів, ораторів, ведучих їх промовляння – щоденний ритуал. Освоєння скоромовок – заняття веселе та корисне. Веселе не тільки від швидкості вимови, а й від змісту скоромовки. Спробуйте тільки уявити описані в скоромовках події в реальному житті.

Скоромовки – це в першу чергу гра, а не навчання. Незважаючи на те, що скоромовки треба швидко проговорювати, вимовляти фрази більш повільно, не «з'їдаючи» закінчення, так, щоб її розуміли, в нас покращується чіткість мовлення і тренується пам'ять. Керівник гуртка «Художнє слово» Сіногач М.В. провела майстер – клас на тему: « Техніка мови. Скоромовки.» Працюючи над правильністю вимови та дикцією , керівники гуртків Мостиського БДЮТ (директорка С.Сайко) проявили творчий підхід та неабияку майстерність у практичному завданні ,тому з цікавістю працювали над найдовшою скоромовкою в світі, яка налічує понад 700 слів і увібрала в себе близько 70 українських скоромовок.


"Етнографічний регіон Опілля запозичив свою назву у географічного краю, який неширокою смугою простягається вздовж передгір'я Карпат. Сама назва означає місцевість, вільну від лісу.

За історико-географічним районуванням Опілля відноситься до Галичини. За сучасним адміністративно-територіальним поділом Опілля охоплює південну частину Старосамбірського, Самбірського, Дрогобицького, Стрийського та Жидачівського районів та крайню північ Сколівського району Львівської області, північну частину Долинського та Рожнятівського, Калуський, Галицький, Рогатинський райони Івано-Франківської області, Бережанський, Зборівський, Козівський, Підгаєцький та Монастириський райони Тернопільської області. Опільський регіон на півночі межує з Галичиною, на південному сході — з Західним Поділлям, на південному заході — з Бойківщиною. Межею регіону на заході є державний кордон з Польщею". В святковий жіночий одяг, так як і дівочий, 50-тих років ХХ ст Опілля входить: шалянова("бродська" в квіти на вишневому, зеленому, синьому та чорному тлі) спідниця , вишита запаска, фартух(як білі лляні, , так і плюшеві чи оксамитові чорні, оздоблені бісером, склярусом, тороками) , вишита сорочка(орнаментована квітковою чи геометричною вишивкою, як гладдю, так і хрестиком, сорочки, як з комірцем(ранній варіант,) так і без , керсет-горсик (розшитий бісером, склярусом), крайка, хустина, вінок чи стрічка. В холодну пору року, вдягали кожушки, взували чоботи(чорні, коричневі, червоні) . " Як і скрізь, по всій території України, опільські дівчата прикрашали голову вінками з живих квітів, які накладали поверх обв'язаної навкруги голови м'якої вишитої квітами стрічки — галунки. Позаду до вінка чіпляли різнокольорові стрічки, які спускали по спині. Жінки покривали голову хусткою(шалянкою). Способи вив'язування опільськими жінками хусток були також різними. Найчастіше кінці хустки перехрещували на шиї і зав'язували їх ззаду над здвоєними кінцями, опущеними на спину. Іншим способом кінці хустки, і кладеної по діагоналі трикутником, зав'язували на потилиці під двома центральними кінцями, які вільно спадали на спину ("молодичилися" ) Опільський народний одяг є складовою частиною матеріальної культури українського народу. Він формувався, удосконалювався під впливом соціально-економічних, історичних та сімейно-побутових факторів. Оскільки опільські землі в різні часи належали до Польщі, Австро-Угорщини, Радянського Союзу, то це мало певний вплив на формування одягу.Такий варіант жіночого одягу в деяких місцевостях Опілля зберігся до наших днів". (З інтернет-ресурсів) В представленій роботі "Український народний жіночий одяг Опілля 50 - тих р. ХХ ст" використані техніки ручних швів при стачуванні деталей, оздоблення керсетки та фартуха бісером, склярусом,паєтками, виготовлення помпонів-зав'язок(кутасиків). Виготовлення нагрудних прикрас - пацьорок. 

Переможці першого етапу конкурсу, учасниці гуртка" Умілі руки" (керівник. Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко)

Ціжман Уляна і Служала Надія готуються до другого етапу обласного онлайн-конкурсу "Таланти твої, Украіно", який буде проходити в квітні у Львові.


Всесвітній день фортепіано - щорічне міжнародне свято, засноване групою однодумців на чолі з сучасним німецьким композитором та піаністом Нільсом Фрамом.

Починаючи з 2015 року це свято відзначають у всіх куточках світу в 88-й день року (у 2021 році це 29 березня) - через кількість клавіш на інструменті, в честь якого створений цей день.

Керівник вокального гуртка Курант Р.Р. Мостиського БДЮТ дир. Сайко С.М.провела індивідуальне онлайн заняття «Чорні та білі клавіші життя»


Керівник театрального гуртка "Джерельце" Козак Зеновія Володимирівна провела майстер - клас на тему "Постановка дихання" для колег - керівників гуртків Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.). Зеновія Володимирівна розповіла про різні дихальні вправи, їх призначення та техніку виконання, про важливість цих вправ для зміцнення здоров'я та імунітету, для застосування їх на заняттях гуртків та у повсякденному житті. Під час практичної частини майстер - класу Зеновія Володимирівна демонструвала кожну дихальну вправу, а всі присутні із задоволенням виконували їх. Керівники гуртків дуже вдячні колезі Козак Зеновії Володимирівні за цікавий і змістовний майстер - клас, дуже актуальну і потрібну інформацію, яку ми обов'язково донесемо до своїх вихованців.


Вироби з мотузки (шпагату) останнім часом є дуже популярними, так як мають оригінальний зовнішній вигляд, переплітаються з простотою і натуральністю. Майстер-клас з декорування писанки зі шпагату доступний, простий і зрозумілий, а для роботи використовуються недорогі і поширені матеріали, які можна з легкістю придбати в крамницях. Для виготовлення сувенірної писанки потрібні : лляна мотузка (2 мм в діаметрі),  дерев'яне або пінопластове яйце (9,5 см), вузькі стрічки, мереживо, намистини, паєтки, двосторонній скотч, ножиці, термоклей і термосклеювач).

Працючи над створенням сувеніру- «писанки» в новомодному еко-декорі, педагоги Мостиського БДЮТ (директор Сайко С. М.) проявили старанність і творчу фантазію. Такі сувенірчики можна використати як подарунок друзям, рідним і близьким людям до Великодня. Майстер - клас провела керівник гуртка "Умілі руки" Лизуник Л. М.


Дистанційне заняття вихованців старшої групи гуртка «Художнє слово»(керівниця Сіногач М.В.) Мостиського БДЮТ (директорка С.Сайко) на тему: «Рима, римування. Віршовані розміри». Гуртківці навчаються виражати свої думки чітко, послідовно, грамотно, стисло, розвивають відчуття ритму, мелодики мовлення, здатність передбачати, мислення, пам'ять, художній смак. Прищеплюється інтерес до роботи з текстом.


Індивідуальне заняття з творчообдарованими вихованками гуртка "" Умілі руки ". Виготовлення весняних сувенірів з м'якого фетру .


Вихованці гуртків "Крій та шиття" і "М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) у рамках спільного проекту "За чисте довкілля" виготовили еко - сумки і еко - торбинки , оформили виставку творчих робіт. Екологічне виховання - один із важливих напрямків в освітньому процесі на заняттях гуртків, воно спрямоване на розвиток у вихованців екологічної культури, формування екологічних знань і навичок бережливого ставлення до навколишнього середовища. Одна з великих проблем сучасного світу -- збільшення споживання людством природних ресурсів, що, в свою чергу, створює величезну кількість відходів, які стають серйозною загрозою для довкілля всієї планети. Один із шляхів збереження природних ресурсів -- використання і переробка вторинної сировини і побутових відходів. На заняттях гуртків "Крій та шиття" і "М'яка іграшка" вихованці роблять свій невеликий, але дуже важливий вклад у велику справу збереження природних багатств і покращення стану екології довкілля -- виготовляють із вторинної сировини (вживаний одяг, текстиль) оригінальні м'які іграшки, сувеніри, предмети побуту, одяг для ляльок. Також вчаться ремонтувати, переробляти одяг, створюючи оригінальні моделі.

Дуже актуальною у наш час є відмова від використання пластикових пакетів, які викидаються і на довгі роки забруднюють навколишнє середовище. На заміну їм зараз все частіше використовують еко - сумки і торбинки, які виготовляються з натуральних тканин і є багаторазовими. Вихованці охоче виготовляють їх з різноманітного вживаного текстилю, оздоблють аплікацією, мереживом, стрічками.

Виготовлення іграшок, сувенірів, різноманітних швейних виробів із текстилю, що вийшов із вжитку -- це великий простір для фантазії, творчих експериментів, удосконалення практичних навичок і вмінь.


На заняттях гуртка "Крій та шиття" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М. ) вихованці вивчають основи конструювання та моделювання швейних виробів, ручні та машинні шви ; тренуються у роботі на швейній машині; шиють одяг для улюблених іграшок.


У молодшій групі гуртка «Англійська мова» (Мостиський БДЮТ, директорка Сайко С. М.) керівник гуртка Крив‘як Т. В. провела урок- вікторину „English is fun” (Цікава англійська). Метою заняття було: закріплення вивченого матеріалу за допомогою ігрової ситуації, навчання навичкам сприйняття на слух іноземних слів, розвиток вміння працювати в групі.

Вихованці з задоволенням виконували завдання, розв‘язували ребуси та перекладали речення з англійської мови.


Свято "Прийди,прийди,весно!" підготувала і провела керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. з вихованцями старшої групи.(Мостиський БДЮТ,директор Сайко С.М.)

Керівник ознайомила дітей з особливостями і прикметами весни,розповіла про весняні явища в природі і звичаї українського народу навесні. На святі діти закликали Весну,яка прийшла із трьома парубками-місяцями,пташок із вирію прислала,розбудила голосні струмочки та дівчаток-веснянок.А щоб все ожило і зазеленіло,малята закликали тепле Сонечко.Веселий Дощик розбудив Веселку,а Фея квітів вкрила землю весняними квіточками.Радісно звучали на святі веснянки,заклички і пісні про весну. Керівник школи привітала присутніх із приходом весни,а діти вітали матусь листівками і піснею"Подарунок".

Весна іде,тепло несе.Радіємо весні!


Вихованка гуртка "Вироби з бісеру" Березюк Марія (к.г.Тишкевич С.І,) Мостимького БДЮТ (директор Сайко С.М.) посіла ll місце у Всеукраїнській онлайн виставці-конкурсі "Талановиті! Наполегливі! Успішні!"


Свято Весни провела керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. з вихованцями молодшої групи.(Мостиський БДЮТ,директор Сайко С.М.)

Керівник поглибила знання дітей про весняні явища в природі,їх особливості та прикмети,розширила уявлення малят про звичаї українців навесні.

На святі діти закликали Весну,яка розбудила звірят у лісі та пташок із вирію прислала.Сонечко дарувало всім радість і тепло,а землю вкрило весняними квіточками.Радісно звучали на святі веснянки та пісні про весну.

Керівник привітала всіх присутніх із святом Весни,а діти привітали матусь листівками і пісенькою "Білосніжка".


Вихованка гуртка "Берегиня" (керівниця Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ (директорка Сайко С. М.) Служала Надія(11р.,6кл) підготувала експонат ляльки в народному одязі( Галичина 19ст.) для участі в обласному конкурсі «Таланти твої, Україно!»(1етап - міський конкурс) в номінації "Український народний одяг".

Вихованка гуртка "Берегиня" (керівниця Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ (директорка Сайко С. М.) Лизуник Маргарита(12р.,6кл) підготувала експонат ляльки в народному одязі( Прикарпаття 19ст.) для участі в обласному конкурсі «Таланти твої, Україно!»(1етап- міський конкурс) в номінації "Український народний одяг".

 


Усний журнал "Наш Кобзар",приурочений великому поету і художнику Т.Шевченку провела керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"Курант Л.І. з вихованцями старшої групи (Мостиський БДЮТ,директор Сайко С.М.) Дошкільнята уважно слухали розповідь керівника про дитинство маленького Тарасика,про його бажання вчитися і малювати,розглянули малюнки Шевченка-художника та ілюстрації до творів поета.Діти з радістю слухали і декламували вірші Т.Шевченка,ознайомилися із книгою "Кобзар"."Кобзар"-книга невичерпна,книга на віки.Поезії,що входять до неї ,складались на тернистих дорогах поетового життя.

Шануючи Кобзаря,вклоняємося до землі,за його безсмертне слово,за віру,за надію,що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й доброботу,зоря свободи і розквіту.

Пошли нам,Боже,Шевченкового полум'яного духу,мудрості,віри у щасливе майбутнє рідної України!


Шевченко – це приклад для молоді, адже його твори вчать любові до України, патріотизму. Його слово - живе й могутнє, бо крізь століття залишається актуальним і пророчим для українського народу. Поет нагадує нам у віршах, що й у його непрості часи люди все ж таки боролися за свою волю.

Його поезія досі сучасна та розкриває проблеми, які панують в українському суспільстві та хвилюють кожного українця:

 

Сьогодні, 10 березня відзначають160 роковини смерті Великого Пророка.

Тарас Шевченко помер у 47-річному віці, наступного дня після свого дня народження.

Спілкуючись з гуртківцями на тему:"Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття..." пригадали сторінки життя і творчості поета, оглянули виставку малюнків до творів Кобзаря, роздумували над пророчими словами, що стали дороговказом українській націі в боротьбі за свою незалежність, мову, правду і віру, "... пом'янули не злим тихим словом. "

Гурток "Умілі руки"(старша група) Мостиського БДЮТ.


У школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ (керівник Сайко С.М.) проведено поетичну годину, присвячену творчості Тараса Шевченка. Діти ознайомилися з творами Кобзаря, у яких змальовано природу.

«Весна. Садочки зацвіли, неначе полотном укриті…»

«Тече вода з-під явора яром на долину. Пишається над водою червона калина…»

«Зацвіла в долині червона калина, ніби засміялась дівчина-дитина»

«Защебетав жайворонок, у гору летючи, закувала зозуленька на дубу сидячи…»

«А качечка випливає з качуром за ними, ловить ряску, розмовляє з дітками своїми…»

Вихованці оглянули малюнки до поезії Тараса Шевченка.

Тарас Шевченко народний поет, відомий художник, шанований в Україні і світі.


Вихованці гуртка "Фітодизайн" Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) керівник Ціник З.Р. взяли участь в Всеукраїнській акції 'Годівничка".


9 березня Україна і весь світ відзначають 207-у річницю з дня народження великого українського поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка .

До цієї визначної події у гуртках " М'яка іграшка" та "Крій і шиття "(кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ( директор Сайко С. М. ) з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей відбулися заходи щодо вшанування пам'яті видатного письменника, поета та художника, а саме: інтерактивні бесіди на теми " Такий сучасний Шевченко ", " Тарасова доля - то правда жива "; був проведений поетичний марафон " Вічне живе Шевченкове слово", оформлена виставка репродукцій картин і малюнків " Шевченко - художник ".

Слід не забувати, що Тарас Шевченко був відомий не лише як поет, але і як талановитий художник. Його спадщина складається з пейзажів, графічних робіт, автопортретів, офортів та налічує понад тисячу мистецьких творів.

Збереглося 835 мистецьких творів Тараса Григоровича Шевченка, що дійшли до нашого часу в оригіналах і частково в гравюрах на металі й дереві граверів з різних країн, а також у копіях, що їх виконали художники ще за життя Шевченка.

Живописні й графічні твори за часом виконання датуються 1830–1861 роками . За жанрами — це портрети, композиційні та міфологічні, історичні та побутові теми, архітектурні пейзажі й краєвиди. Виконано їх у техніці олійного письма на полотні, а також аквареллю, сепією, тушшю, свинцевим олівцем та в техніці офорта на окремих аркушах білого, кольорового та тонованого паперу різних розмірів, а також у п'ятьох альбомах.

Більшість картин і малюнків зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка у Києві.

Спадок, який створив Тарас Шевченко понад 2 століття тому, став джерелом натхнення для багатьох сучасних митців. Завдяки креативному підходу та свіжому погляду, безліч текстів, образів, картин Кобзаря отримали друге життя у 21 столітті. Тому 207-й день народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять Великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.


Вихованці гуртка «Художнє слово»( кер. Сіногач М.В. ) Мостиського БДЮТ ( директор С. Сайко) напередодні 8 Березня активно готувалися до цього свята:виготовляли подарункові листівки, складали вірші та писали « Чарівні книжечки для своїх матусь». Кожна дитина виготовляючи подарунки, вкладала в них частинку своєї душі та чудовий настрій. Гуртківці з великим натхненням, безмежною любов’ю до своїх найрідніших матусь сподіваються, щоб їх старання стануть гарним сюрпризом у цей святковий день.


Вихованці гуртка «Комп’ютерна грамотність» Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) кер. І.Данило підготували оригінальні вітальні листівки для своїх матусь.


Лепбук (з англ. lap - коліно, book - книга) - це саморобна інтерактивна папка чи зошит, в які збираються і яскраво оформлюються різноманітні пізнавальні матеріали з певної теми вивчення.

Лепбук обов‘язково має різні за розміром кишеньки, вставки, рухливі деталі, віконця з цікавою інформацією щодо предмету вивчення. Лепбукінг - ефективний освітній метод, який дозволяє розвивати різносторонню творчу особистість. Напередодні 8 березня вихованці гуртка «Англійська мова» (Мостиський БДЮТ, дир. Сайко С.М.) разом з керівником Крив‘як Т. В. виготовили лепбуки з найкращими побажаннями для своїх мам , а дівчата приготували вірш- вітання англійською мовою.


Вихованці гуртка " М'яка іграшка " ( кер. Здирко Н.К. ) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М. ) виготовили подарункові сувеніри на весняну тематику і оформили виставку творчих робіт " Квіти для найрідніших ". Виготовлені власноруч сувеніри діти подарують своїм матусям, бабусям, прабабусям, засвідчуючи свою любов, повагу і вдячність.

Вітаємо всіх жінок з цим чудовим весняним святом, бажаємо міцного здоров'я, енергії і оптимізму, натхнення і успіхів у всіх справах, гарного настрою та багато приємних сюрпризів !

Будьте коханими, щасливими і прекрасними !


У школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ (кер. Сайко С.М.) пройшло весняне свято «Віночок пісень для мами», у дитячому репертуарі - пісні про весну, зокрема про прихід весни, перші весняні квіти та пісні для мам і бабусь. Діти подарували мамам малюнки, вітальні листівки.

Приємно вражені були дівчатка, коли хлопчики їм подарували весняні квіти та привітали їх з приходом весни.

Весна прийшла, пробудилась від зимового сну природа, сонечко теплом зігріло всіх. Радіймо весні!


Цікаві заняття у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Мостиського БДЮТ (керівник С.Сайко)


Вихованка гуртка " М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К. ) Мостиського БДЮТ Служала Надія взяла участь в обласному конкурсі "Космічні фантазії" у номінації декоративно - ужиткове мистецтво ( назва роботи - "Політ у космос").


У рамках відзначення 150 - річчя від Дня народження Лесі Українки вихованці гуртка «Художнє слово» ,з керівницею Сіногач М.В. , Мостиського БДЮТ ( директор С.Сайко) побували на екскурсії у місцевій бібліотеці с. Арламівська Воля. Бібліотекар, Наталя Балич ,охоче ознайомила гуртківців зі збірками видатної поетеси , розповіла про цікаві факти з її життя та творчості . Діти з радістю оглянули виставку книг та взяли участь у поетичному марафоні.


25 лютого минає 150 років з Дня народження української поетеси Лесі Українки.

Усний журнал "До Лесиного віночка" підготувала і провела керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. з вихованцями старшої групи(Мостиський БДЮТ,директор Сайко С.М.)Мета :поглибити знання дітей про життя і творчість великої української поетеси Лесі Українки,вчити дітей розуміти виразність поетичного слова,викликати бажання милуватися красою природи рідного краю;виховувати любов до поезії,до природи,до Батьківщини,повагу до великих і славних людей нашої країни.

Керівник розповіла малятам про незвичну долю Лесі Українки,ознайомила із творами поетеси для молодших дітей,в яких вона змальовує красу рідної природи,допитливу дітвору,будить думку,закликає долати труднощі.

Дошкільнята вивчили вірші:"Дощик", "Струмок","Пісенька весняної води","Вишеньки","На зеленому горбочку", "Барвінок", "Як дитиною, бувало", розглянули ілюстрації до творів,вивчили народну гру"Панас".

Ми вшановуємо пам'ять про велику і славну дочку України-Лесю Українку та знаємо її поезію.


25 лютого керівницею гуртка «Художнє слово» Сіногач М.В. Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко)відбулись тематичні заняття присвячені 150-річчю від до Дня народження Лесі Українки.

Мета яких було: поглибити знання про життя і творчість Лесі Українки; навчати розуміти виразність поетичного слова, розвивати декламаторські здібності, збагачувати словник; викликати бажання милуватися красою природи рідного краю, берегти її; виховувати любов до поезії, природи, Батьківщини, повагу до великих і славних людей нашої країни.  Гуртківці складали сенкан та паспорт про поетесу, переглядали презентацію та декламувалм вірші.

Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію. Справжня донька Прометея ! Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!!!


25 лютого в день уродин Лесі Українки, на базі Народного дому м. Мостиська відбулася урочиста Академія «ПОЕТЕСА НА ЗЛОМУ СТОЛІТЬ». вихованці театрального гуртка «Джерельце» керівник З.Козак (директор С.Сайко) відтворили інсценізацію казки "Лелія"


Вихованці гуртка «Ляльки і діти» керівник З.Богуцький (директор С.Сайко) взяли участь в урочистій Академії «ПОЕТЕСА НА ЗЛОМУ СТОЛІТЬ»


Ляльковий театр – це найулюбленіший вид мистецтва для дітей.

У школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ (кер.Сайко С.М.) пройшов театралізований урок з петрушковою лялькою. Діти ознайомилися з технікою ляльководіння, виконували вправи з лялькою, цікаво розповідали про казкових героїв.

В ході занять діти ознайомлюються з професією актора – ляльковода.


Учасники гуртка "Берегиня" (к. г. Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С. М.) до 150 річниці від дня народження видатної української поетеси Лариси Петрівни Косач-Квітки( Лесі Українки) оформили інсталяцію"Стояла я і слухала весну..." З метою поглиблення знань гуртківців про життя і творчість Лесі Українки; вміння слухати і милуватися художнім словом поезії, передавати силу і глибину поетичного світу,розвивати читацьку самостійність, естетичні смаки учнів; виховувати любов до українського поетичного слова, до Вітчизни впродовж тижня в народознавчій світлиці проходитимуть читання поезій Лесі Українки


21 лютого - Міжнародний день рідної мови.

Керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"Курант Л.І. (Мостиський БДЮТ,дир.Сайко С.М.) у старшій групі провела інтегроване заняття на тему: "Наша мова".Мета заняття : розширити і поглибити знанння дітей про красу і силу рідної мови; учити правильно висловлюватися,дотримуватися культури рідної мови;виховувати у дошкільнят любов і поважне ставлення до рідної мови.

На занятті керівник розповіла дітям,що мова - одне з чудес, за допомогою якого люди передають найточніший відтінок думок і почуттів.Той,хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.Любов до рідної мови починається ще з колиски, з маминої пісні.Наша мова співуча,ніжна,мелодійна,лагідна.Усі ми любимо нашу чудову українську мову.Малята декламували вірші,відгадували загадки;вчилися за картинкою складати розповіді,відтворювали послідовність дій у відомих казках,вчилися правильно добирати слова у іграх: "Допиши вірш","Чарівний рядочок","Назви одним словом","Додай слово","Знайди зайве слово".

Любімо,оберігаймо і збагачуймо нашу рідну мову!


Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні вихованцями вокального гуртка (кер Курант Р.Р.)

Мостиського БДЮТ (дир Сайко С.М.)


До Дня Героїв Небесної Сотні у гуртках декоративно - ужиткового напрямку ( керівники Лизуник Л.М., Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М. ) відбулися заходи вшанування загиблих Героїв Майдану -- година пам'яті " Герої не вмирають! " , яка розпочалася скорботною хвилиною мовчання , а також участь у Всеукраїнській тихій акції "Ангели пам'яті". 20 лютого ми відзначаємо сьому річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності, пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму і вкотре підтвердить тезу про те, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє.

Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя. Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої Батьківщини. Будьмо гідні своїх героїв, які віддали свої життя за нашу свободу та право на вільний розвиток. Слава Україні!


18 лютого відбувся міський родинний огляд-конкурс на краще читання поезії

«Мова українська – мова єднання» серед учнівської молоді ЗЗСО спільно з батьками, присвячений Міжнародному дню української мови.

Учасниця конкурсу Пляцко Вероніка, вихованка гуртка «Художнє слово» ( керівниця Сіногач М. В) Мостиського БДЮТ ( директор С. Сайко), разом із мамою Пляцко Олесею , чудово декламували вірш Надії Красоткіної « Прекрасні звертання»


Керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку

"Паросток"КурантЛ.І. із своїми вихованцями старшої групи Мостиського БДЮТ

(Мостиська ОТГ,Львівська обл.)приєдналися до всесвітньої тихої акції "Ангели пам'яті "із вшанування Героїв Небесної Сотні,які полягли за українську свободу під час Революції Гідності.


Заняття гуртка "Комп’ютерна грамотність» у програмі zoom (кер. Данило І.С) Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко)


Зима лютує.Крижаний вітер гуляє,носиться між будинками і деревами.Зима-важка пора для птахів.Вони страждають від холоду і голоду.Важко всидіти маленьким пташкам і на землі ,і на гілці,холонуть лапки.Щоб зігрітися,треба їм стрибати,літати,шукають вони,де сховатися від холоду.У наших силах врятувати птахів від голоду:розвісити годівнички і підгодовувати їх. Вихованці молодшої групи школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток"(керівник Курант Л.І.) Мостиського БДЮТ(дир.Сайко С.М.) зі своїми батьками взяли участь у акції "Нагодуємо пташок взимку". Пам'ятаймо: птахи взимку дуже сподіваються на нашу допомогу!


18 лютого відбулася обласна науково- практична конференція , яку проводив КЗ ЛОР « ЛОІППО» присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки « Леся Українка: сила таланту і духу». Керівник гуртка « Художнє слово» Сіногач Марія Василівна, виступила із доповіддю на тему: «Тематичні різноманітності творів Лесі Українки, що вивчаються у сучасній школі».


Готуємося до конкурсу.

Учасниця гуртка "Умілі руки" (старша група) Маргарита Лизуник готується до обласного конкурсу" Космічні фантазії" (Другий етап Всеукраїнського конкурсу, який проводить УМАКО "Сузір'я") , присвяченого 70 - річчю від дня народження першого космонавта незалежної України - Леоніда Каденюка.

Вихованка працює над декоруванням стразами картини"Зоряна даль".


До уваги учасників гуртка "Фітодизайн" пропоную Вам зробити вітальну листівку з сухоцвіту власноруч .


Аплікація "Пташка "з сухого листя яке залишилося з осені.

Матеріали :картон , клей, сухе листя різних форм, гілочки


"Намисто" Березюк Марії, 7 років, гурток "Вироби з бісеру" Мостиського БДЮТ


"Силянка" Тишкевич Софії, 7років, гурток "Вироби з бісеру" Мостиського БДЮТ


У день Святого Валентина ми вітаємо своїх рідних, друзів, даруємо їм різноманітні подарунки, найчастіше у вигляді валентинок, щоб ще раз нагадати про свою любов, турботу, симпатію, відданість і просто щоб порадувати дорогих людей, здивувати їх і створити святовий настрій.

До Дня Святого Валентина вихованці гуртка "Комп’ютерна грамотність" керівник І.Данило Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) підготували валентинки своїм друзям і батькам.


До Дня святого Валентина вихованці гуртків "М'яка іграшка" і "Крій та шиття" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) підготували і оформили виставку творчих робіт "Даруємо тепло наших сердець".

На виставці представлені різноманітні сувеніри із тканини, флісу і фетру на дану тематику -- це стилізовані сердечка, подушечки, ведмедики, оздоблені стрічками, мереживом, аплікацією, тасьмою з вишивкою ; панно, виконані у техніці "аплікація на тканині".

День святого Валентина вже давно є святом не тільки для закоханих, а для всіх тих, хто хоче подарувати частинку свого тепла, доброти, вдячності, уваги своїм рідним, друзям, колегам і просто знайомим.

Даруючи нашим близьким валентинки і сувеніри, виготовлені власноруч, ми віддаємо частинку нащої любові і тепла, створюємо незабутній святковий настрій.

Користуючись нагодою, вітаємо всіх з цим чудовим святом у переддень весни, бажаємо міцного здоров'я,яскравих вражень.більше позитивних емоцій і , звичайно ж, приємних і бажаних подарунків !


З історії традицій, звичаїв, обрядів святкування Стрітення.

З метою прищеплення дітям інтересу до минулого нашого народу, звичаїв, традицій, розширення уявлення вихованців про свято Стрітення, історію його виникнення, традиції з ним пов'язані, розвитку пізнавальноі активністі, залучення до української національної обрядовості, народної творчості в старшій підгрупі гуртка "Берегиня"(керівник Л.М.Лизуник) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С. М.) відбулося практичне заняття з виготовлення та декорування Стрітенськоі свічки. З розповіді керівника гуртка діти дізналися, що назва Стрітення у старослов’янській мові означає “зустріч” або ж “радість”. І отримало воно таку назву через те, що у цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведником Симонеоном і пророчицею Анною. Саме вони впізнали у дитяткові нового Месію. Ознайомилися з обрядом освячення свічки та води в храмах і як відзначали в народному побуті цей день, що здавна вважався зустріччю зими із весною і, що Стрітення в Україні колись називали Стрічення, Стріщення, Громниці або Зимобор.

У народі вірили,що на Стрітення зима вирушає туди, де було літо, а літо — туди де була зима.

Також дізналися, якими сухоцвітами і чому прикрашали наші предки Стрітенську свічку-громовицю, навчилися елементів декорування, презентували свої вироби.


     9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (SaferInternetDay)

під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

     Вихованці гуртка «Комп’ютерна грамотність» керівник І.Данило (директор С.Сайко) посіли перші місця у Всеукраїнському конкурсі «Основи кібербезпеки», спрямованому на систематизацію та розширення знань учнів про Інтернет та його можливості, адже мало вміти працювати в Інтернеті - потрібно працювати безпечно. Питання конкурсу змусили вихованців задумуватись, аналізувати та критично оцінювати інформацію, підвищити інтерес до навчання, систематизувати та розширити знання про Інтернет, ознайомитись з правилами користування мережею, нагадати гуртківцям про небезпеки, які чатують у Всесвітній павутині, наголосити про безмежні можливості Інтернету та безпечну роботу в ньому.


Готуємося до Дня святого Валентина. Облаштовуємо виставку творчих робіт"Сердечко для найдорожчих" та святкову зону для фотографування під час проведення Дня закоханих.

Виставка продовжує поповнюватися експонатами вихованців гуртка "Умілі руки"Мостиського БДЮТ


Працюємо над виготовленням органайзерів для канцелярських дрібних предметів.

Щоби створити такий своєрідний і потрібний для дітей виріб, потрібно зовсім небагато: втулки (з-під паперових рушників, фольги, скотча...) - це вже готові комірки для канцтоварів , фломастери, кольровий папір, картон, клей, ніж чи ножиці для роботи з картоном Дальше розфарбовуємо, ,обклеюємо кольоровим папером, обрізаємо, склеюємо, закріплюємо на картонній підставці. Створюючи органайзер власноруч, вихованці проявляють фантазію, вибираючи кольори для фактури підкреслюють свій внутрішній світ, закріплюють знання і вміння в проектуванні та дизайні виробів, дотримуються правил безпечноі праці на занятті.

Гурток "Умілі руки"(підгрупа), (керівник Лизуник Л.) Мостиського БДЮТ (директор С.М. Сайко).


Наближається День святого Валентина, і всі ми вже заздалегідь готуємо подарунки для наших рідних, друзів, знайомих.

На заняттях гуртка "М'яка іграшка" ( кер. Здирко Н.К.) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) вихованці виготовляють різноманітні сувеніри на дану тематику.

У процесі пошиття м'яких іграшок - сувенірів гуртківці знайомляться з історією і традиціями Дня святого Валентина, удосконалюють свої практичні навички та вміння.


У молодшій групі гуртка «Англійська мова» Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) на базі Арламівськоволянського ЗЗСО I -II ст. пройшло заняття-закріплення вивченого матеріалу на тему «Animals».Вихованці радо підспівували під пісеньку «Old MacDonald had a farm” і створили аплікації своїх улюблених звірят.


Зима – дивовижна пора! Коли діти проводять час на вулиці, вони отримують заряд бадьорості і гарного настрою.

Зимова прогулянка вихованців гуртка «Художнє слово» ( кер. Сіногач М.В) Мостиського БДЮТ ( директор С. Сайко)


Створення у техніці витинанки аплікаційної композиції «Зимовий ліс»

На заняттях в гуртку "Умілі руки" (кер. г. Лизуник Л. М.) Мостиського БДЮТ (директор Сайко С.М.) продовжуємо формувати поняття «витинанка»; ознайомлюємося з технікою витинанки, закріплюємо знання про паперову аплікацію.

Гуртківці вчаться розрізняти характерні риси силуетних форм, аналізувати, порівнювати,узагальнювати,

розвивають дрібну моторику руки. На занятті виховую естетичне сприйняття учнями навколишнього світу, акуратність, бережливе ставлення до матеріалів, акуратне поводження з небезпечними предметами.

Підсумком роботи є презентація виставкових робіт на тему "Зимовий ліс"


Театральні етюдики !!!


На базі НД с. Арламівська Воля, вихованцями гуртка « Художнє слово» ( керівник Сіногач М. В.) Мостиського БДЮТ ( директор С. Сайко)було проведено тематичну годину «Пам’яті Героїв Крут».

Метою було формування у гуртківців почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого. Керівник гуртка розповіла дітям про трагічні події та подвиг українців і наголосила, що Крути були , є і будуть завдяки, героїзму молодих студентів, однією з героїчних сторінок нашої історії!

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв.


Зима вступає в свої права.Все замело снігом.Особливо важко взимку нашим пернатим друзям пташкам,які не відлетіли у вирій,а залишились зимувати з нами.Керіаник театральної групи,,Малятко''провела бесіду,,Птахи наші друзі''.Гуртківці вчилися,як для пташок зробити годівницю ,щоб допомогти пернатим вижити.Дома діти повішали годівнички в саду і насипали корму.


Сніг вкриває всі шляхи,йому раді дітлахи... Казкова та чарівна пора року, іскристий сніг, розваги і ціле море морозного щастя - ось що таке зима для дітей. Зимові розваги є джерелом веселощів і гарного настрою.

Вихованці молодшої групи гуртка « Художнє слово»Мостиського БДЮТ. Прогулянка на свіжому повітрі .


     З метою поглиблення знань гуртківців про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями; формування почуття належності до українського народу вихованцями гуртка «Художнє слово» (керівник Сіногач М.В. )Мостиського БДЮТ (директор С. Сайко) було проведено онлайн інтенровану гру- вікторину «Україна – єдина країна» до Дня Соборності України. Вихованці продемонстрували гарні знання про Україну, її географію, історію козацтва, літературу, народні свята.

      Наша країна ще зовсім молода, тому ми повинні любити й оберігати її – багату, молоду, найкращу для нас. І тоді вона засяє яскравою зіркою на європейськім небосхилі!


    Екологічна година про важливість підгодовування пернатих друзів взимку.

Практична робота з виготовлення годівнички-"тістечка"

Взимку птахи природно тягнуться до населених пунктів, де можна знайти хоч трохи більше їжі. Підгодівля їх є вкрай важливою справою, яка щодня може врятувати багато пташиних життів. Птахам для обігріву організму постійно треба харчуватись.

    Облаштувати годівничку для птахів можна у будь-якому вигляді. Нею може стати ваше підвіконня або будь-яка конструкція, яку ви зробите з пластикової пляшки, пакету від соку або будь-чого іншого.

Чи зустрічали ви, гуляючи сквером , розвішані на гілках низьких дерев та кущів годівнички, зроблені з пластикових пляшок чи пакетів ? Вони зазвичай пусті або набиті розмоклими чи замерзлими грудками хліба, їх сумно розгойдує вітер, і жодної пташки поруч не спостерігається. Не надто привабливо виглядає, чи не так? А між іншим, підгодівля птахів у місті взимку — найкращий спосіб одночасно спостерігати цікавих пернатих сусідів та допомогти їм у скрутний період. І навіть найскромніша годівничка може стати у нагоді.

     Сьогодні ми ознайомимося, як можна виготовити екологічночисту годівничку-"тістечко" для пташок.

Для цього беремо посудину, в неї висипаємо по 2столових ложки круп:пшеничних, вівсяних, перлових, насіння соняшника, можна горішки, сушені ягоди горобини, 3-4 ст. ложки муки, добавляємо половину склянки води, вимішуємо суміш.Годівнички можна формувати за допомогою формочок для тістечок, виробляючи різні фігурки або просто кульки. Коли суміш накладатимемо в форми, потрібно за допомогою ложки, добре спресувати. За допомогою трубочки робимо отвір, куди будемо всиляти шнурочок, за який будемо на гілки дерева підвішувати годівнички. "Тістечка" для пташок потрібно підсушити, виклавши їх на деко застелене пергаментним папером або фольгою. Всиляємо шнурок в готові тістечка і розвішуємо смаколики на дерева.

Дорогі мої вихованці! Зробіть добру справу, приготуйте тістечка для пташок,розвішайте на деревах біля своєї домівки, в свериках, парку біля школи, допоможім пернатим перезимувати!

(Для учасників гуртка"Умілі руки")

Керівник Лизуник Л.М.


Кіцила Максим, 9 років, Маланій Вікторія, 10 років

Учасники  конкурсу "Соборність очима дітей"

Вихованеці гуртка "Комп’ютерна грамотність" Мостиського БДЮТ (Мостиська ОТГ)


Вихованці школи комплексного виховання дітей дошкільного віку " Паросток"(керівник Курант Л.І.) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.М) взяли участь у конкурсі малюнків "Соборність очима дітей".


Декорування посуду для освячення води(майстер-клас для учасників гуртків "Умілі руки", "Берегиня" Мостиського БДЮТ)

Йдучи до храму освячувати воду, ми хочемо, щоб не лише настрій був святковий, але й посуд в якому ми будемо нести освячену воду теж був красивый.

Сьогодні пропоную вам, діти, прикрасити свій посуд, в якому освячуватимете воду. Адже вироби ручної роботи є більш оригінальними і неповторними. Перед тим, як приступити до роботи, необхідно повторити правила безпечноі праці з електроприладами, підготувати все необхідне для декорування, створити умовний ескіз, подивитися послідовність виконання. Бажаю творчого натхнення і задоволення від виконаної роботи.

Керівник Лизуник Л. М.


Вітання з Різдвом Христовим від вихованців гуртка «Художнє слово» ( керівник Сіногач М. В.) директор ( С. Сайко).

Вертепне дійство «Божі пастушки»

Хай в Ваші вікна стукає колядка,

А на столі і свічка, і кутя!

Вже сповістила зіронька на небі,

Що в яслах народилося Дитя!

А оченята сповнені любові,

І посмішка весела і легка.

В Різдвяну ніч хай Вас благословляє

Ісусика малесенька рука!