У засіданні круглого столу «Гідність — це...» взяли участь вихованці гуртка «Основи міжнародної журналістики» (керівник Н.Гонтова) Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко).

Кожен українець по-своєму розуміє поняття «гідність». Для когось це вміння відстоювати власну думку, для іншого — синонім гордості чи незалежності. Цю тему активно обговорювали сьогодні і юні журналісти. Кожен із них оформив на папері свої висновки після проведеної дискусії. Усі погодились, що ці різні думки не суперечать одна одній, а чудово доповнюють поняття «гідність українця». Лише та держава, громадянам якої притаманна національна гідність, матиме авторитет і повагу у світі, тому почуття власної гідності і прагнення відстоювати гідність Батьківщини потрібно розвивати навіть у наймолодших українців.


Нехай всі діти відчувають себе потрібними і щасливими! 


Тематична виставка «Молитва за убієнних голодом…» (до Дня пам’яті жертв Голодомору )відкрита 19листопада у гуртках декоративно-ужиткового напрямку Мостиського БДЮТ з метою: поглибити знання про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу,розвивати вміння грамотно висловлювати свої думки у своїх творчих роботах, виховувати повагу до історичного минулого свого народу, який вистояв і проніс свої традиції через різні випробування.

.. Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

24 листопада в нашій державі буде відзначатися День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Народ України схиляє голову, перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік… тридцять… чорний рік. Прах семи з половиною мільйонів стукає в наші серця; їх ніхто не судив, отже, ніхто не реабілітує. Ніхто, крім нас з вами, їхніх співвітчизників і довговічних боржників.Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок — Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.

Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам…, замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу.

Запалім у цей день свічку пам"яті та помолімся за безневинні душі убієнних голодом!

Керівники гуртків Лизуник Л.М.,Лех Н.В.,Здирко Н.К.


Робочі моменти на індивідуальних заняттях в гуртку декоративно-ужиткового напрямку"Умілі руки" Мостиського БДЮТ.

Виготовлення конкурсних експонатів( новорічні іграшки-прикраси в народному стилі).


16 листопада відзначається дуже незвичайне, але дуже важливе для людства свято — Міжнародний день толерантності.. 

Що таке толерантність?

У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння».

У суспільстві толерантність означає терпимість до інших думок, поглядів, традицій одночасно це повага, самовираження та самовиявлення людської особистості. 

Потрібно виховувати в собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається, цінити думки, почуття незалежно від того, чи збігаються вони з нашими і за будь-яких обставин залишатися собою.

16.11.2018 року в гуртках декоративно- ужиткового мистецтва Мостиського БДЮТ (директор СайкоС.М.) був проведений тренінг "Вчимося толерантності" з метою

ознайомлення учнів з поняттям "толерантність"; формування позитивного відношення до інших людей та корекції міжособистих стосунків.

В ході проведення тренінгу були використані міні-лекція та вправи "Привітання","Толерантність - це...," "Як проявляти толерантність," "Емблема толерантності", "Пантоміма толерантності".

Учні активно брали участь у всіх вправах, але найбільше всім сподобалася вправа "Пантоміма толерантності", де всі учасники обєдналися та допомагали один одному. 

Захід організували і провели керівники гуртків 

Лизуник Л.М.,Здирко Н.К., Лех Н.В.


шляхом;вчити бачити окреслення фігур у навколишніх предметах;розвивати вміння порівнювати фігури за формою,величиною,кольором;вправляти в лічбі у межах 5; учити складати геометричні фігури з лічильних паличок;виховувати в дітей інтерес до математики,організованість,самостійність.

На заняттях керівник ознайомила дітей з геометричними фігурами,їх назвами;малята вправлялися у знаходженні однакового й відмінного у фігурах,вчилися їх порівнювати і бачити окреслення фігур у навколишніх предметах та малюнках,з лічильних паличок діти вчилися складати квадрат,трикутник,будинок,ялинку,ракету .

Для вивчення геометричних фігур керівник використала такі ігри:"Знайди фігуру","Домалюй фігуру","Розсели фігури","Склади картинку","Скільки?","Збери пташку","Перетвори фігуру".Використовуючи геометричні фігури, діти з керівником створили картину "Осінні дерева".

На таких заняттях дошкільнята добре засвоїли знання про геометричні фігури.


Хвилинка творчої рефлексії «Осінь-чарівниця» на занятті молодшої групи танцювального гуртка (керівник О.Марек). Діти навчилися працювати в команді, допомагати одне одному, розвинули уяву та творчі здібності, а ще охоче і в невимушеній формі взяли участь у бесідах «Як вдягатись восени, щоб не застудитись» та «Чому не можна спалювати сухе листя?»


День української писемності та мови у Мостиському БДЮТ.

9 листопада вихованці 2-го та 3-го років навчання гуртка англійської мови (керівник Н.Гонтова) взяли участь у літературних змаганнях з художнього перекладу.

Метою даного заходу було сприяти усвідомленню значення рідної мови; активізувати навики англійсько-українського перекладу; виховати любов до рідного слова в усній і письмовій формах.

Молодші гуртківці перекладали оповідання 1-го рівня складності, а старші - уривок із казки. Оцінювались не лише правильність перекладу та кількість граматичних помилок, але й вміння передати настрій твору, підібрати відповідні синоніми.

Переможцями стали Вікторія Романів, Кристіан Тройнар (3-ій рік навчання) та Вікторія Майовець (2-ий рік навчання).


Розширили і поглибили знання про мову. Пізнали її багатство, мелодійність, красу. Розвивали виразне мовлення, уяву, мислення, образну пам'ять. Збагатили словниковий запас. Керівник виховувала любов до рідної мови, художнього слова, пісні. Такі знання вихованці школи «Паросток» (кер. С.Сайко) отримали в ході проведення мовної скарбнички «Мова моя».

Вчитель завершила розмову віршем

«Учи, дитино, рідну мову,

Гордися нею і лелій

А зрадити голубоньку чудову

Ти навіть в думці не посмій.

Молися нею юними устами –

Вона твоя, як серце і душа.

Вона від прадіда, від тата і від мами,

Вона – Шевченкова, Франкова, Куліша.

Люби її, як матінку й природу,

Горнись до неї – ти ж бо її син!

Вона – безсмертя рідного народу.

Могутній вічний України дзвін.


Заняття молодшої групи гуртка англійської мови (керівник Н.Гонтова) Мостиського БДЮТ

Тема: «My Family/моя родина»

Мета: навчити дітей звертатись до членів родини на англійській мові; вивчити пісню «Finger Family», руханку для пальчиків; розвивати дрібну моторику та зв'язне мовлення з допомогою «пальчикового театру»


Ще одне заняття з позакласного читання (гурток англійської мови)


Заняття вокального гуртка (керівник Б.Писко) на тему «Мажорна розспівка»


Так приємно, коли твої ідеї і новаторства знаходять відгук в громаді. І ось я тут, у цьому знаковому для історії України місці - музеї визвольної боротьби, зі своєю батл-грою " Листопадовий зрив:сто років потому ".

Мушу сказати, що Львів , який завжди жив під прапором волі, виграв свою чергову битву, нехай лиш бутафорну.

В рамках обласного семінара-практикума "Українська революція:сто років надії і боротьби" разом зі Світланою Пітко методистом ЛОПІПО та заступниками директорів закладів позашкільної освіти. Кожен на своєму місці ,проте разом робимо корисну справу - плекаємо національні ідеї та виховуємо дух патріотизму. Пізнаємо щось нове і відкриваємо горизонти для інших.


Відповідно до наказу відділу ОКТМС Мостиської міської ради від 11 жовтня 2018 року №181/1 «Про підсумки проведення міського ХІХ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги» Семен Галина, керівник З.Козак (директор С.Сайко) вийшла переможцем в районному етапі даного конкурсу у номінації «Художнє читання». Брала участь у обласному етапі, який проходив у м. Львові в Палаці культури ім. Гната Хоткевича, де читала Л.Васильєвої «Баладу про дві душі», і була нагороджена дипломом .

02.11.2018


Літературно-танцювальне шоу "Осінь у танку" було проведено керівником танцювального гуртка О.Марек Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко). Учасниками виступу, де вдало поєднувались поетичні твори та хореографічні композиції, були вихованці молодшої та старшої груп танцювального гуртка, які займаються у с.Чишки. 

Метою даного заходу було розширення знань дітей про пори року, їх особливості, прикмети; ознайомлення з етимологією назв місяців; прищеплення дітям любові до рідного краю, здатності відчувати красу і гармонію навколишнього світу, поваги до народної мудрості; розвиток логічного мислення, спостережливості, уваги, пам'яті, зв'язного мовлення; сприяння духовному розвитку дітей; виховання любові до народного танцю і пісні.

Усі гуртківці артистично декламували поезію, активно розгадували тематичні загадки та доповнювали прислів'я, але хочемо відзначити Марек Марію (вихованку старшої групи танцювальго гуртка), яка чудово впоралась із виконанням найважливішої ролі - Красуні-Осені.

Вихованці молодшої групи весело танцювали "Коломийку", старші гуртківці виконали танці "Мальви" та "Василина". На завершення прозвучала пісня "Човник" у виконанні Олени Калавай та Юлії Філь (вихованок старшої групи танцювального гуртка).

Осінь, гарна молодиця

Розгулялась, веселиться,

Прикрасила все барвисто

І шипшинове намисто

Одягла собі на шию...

Та чого тільки не вміє

Осінь, щедра господиня!

Гарбузи, картоплю, дині,

Все зібрала із городу.

Не забула й про погоду:

Заховала у тумані

Сад, де яблука рум'яні.

Там, де груші соковиті

Зранку дощиком обмиті,

Листя жовте розтрусила,

Де береться в неї сила?

Осінь гарна молодиця...

Літо нам вже тільки сниться.

(Тарас Шевченко)


Заочна подорож «Шлях до перемоги» була проведена керівниками гуртків Мостиського БДЮТ (М.Гук, О.Марек, Н.Гонтовою) з метою ознайомлення вихованців з історичними подіями на теренах України у 1942-1944рр.; показати якою ціною далась перемога над загарбником нашої Батьківщини; виховувати почуття патріотизму та національної свідомості.

28 жовтня вся Україна відзначає річницю визволення від німецько-фашистських загарбників. Однією з жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939-1945рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944рр. попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога звільнивши нашу державу.

Заочна подорож була проведена з урахуванням вікових особливостей гуртківців, з наголосом на те, що ми повинні ставитись з повагою і вдячністю до героїв усіх часів, які боролись за краще майбутнє для України. Діти не лише слухали розповіді керівників гуртків і переглядали слайди, вони також брали активну участь у подорожі висловлюючи свої думки та водночас працюючи над пам'ятним плакатом. Охоче допомагали і батьки вихованців.

Плането наша: села і міста,

І вічне небо, і вода пречиста,

Моря величні, і земля свята —

Аби народ мій похитнувсь, не встояв,

І випустив із рук свій меч і стяг,

І, двадцять міліонів поховавши,

Не повалив до ніг своїх рейхстаг, —

Яким воно було б, сьогодні наше?

Братів згадаймо, поцілуймо матір,

І пригорнімо воїнів-батьків,

І вчімось їхні рани шанувати, 

Бо нас би з вами просто не було,

Ми не топтали б ряст на цьому світі.

Сини солдатські, повоєнні діти,

Схилім перед солдатами чоло.

(Г.Світлична)


З Катериною, Остапом та рекордним пирогом


Урочиста академія до 100 - річчя створення ЗУНР і відкриття пам'ятної меморіальної дошки 2 листопада у м. Мостиська..


2 листопада педагоги Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості відвідали краєзнавчий музей «Мостищина», взяли участь у перегляді фільму «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії»


На екскурсії у курортному місті Трускавці побували вихованці театрального гуртка (керівник З.Козак) Мостиського БДЮТ. Метою екскурсії було ознайомлення дітей з красою міст рідного краю, де можна пізнавально та з користю для здоров'я провести дозвілля; підвищення рівня екологічного виховання гуртківців; оздоровлення дітей, покращення навиків плавання та поводження у водоймі.

Вихованці мали можливість переглянути шоу з чорноморськими дельфінами у дельфінарії «Оскар», дізнались багато цікавого про цих надзвичайних тварин. Діти із захопленням спостерігали за виконанням складних трюків, охоче брали участь у пізнавальній та інтерактивній частині вистави. Дуже сподобались маленьким глядачам і кумедні морські котики, які подарували усім безліч позитивних емоцій.

Потім юні театрали відвідали виставку екзотичних тварин «Екзотерра», де ознайомились з природніми умовами, в яких проживають велетенські плазуни, черепахи, птахи та звірі; розширили уявлення про екологію нашої планети.

Завершилась подорож веселими розвагами у басейнах одного з найбільших відпочинкових комплексів м.Трускавець. Діти тренувались плавати та пірнати під наглядом керівників гуртків та членів батьківського комітету (яким щиро дякуємо за співпрацю). Таким змістовним, веселим та корисним відпочинком усі учасники екскурсії дуже задоволені.


Готуємося до свята Пирога у м. Мостиська ! 

Керівники гуртків декоративно - ужиткового напрямку 

Лизуник Л.М., Лех Н.В., Здирко Н.К. Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) виготовили великі ляльки --- Остапа і Катерину .


Пригадаймо: золотіла тиха осінь,

Застеляла жовтим листям княжий Львів

Із війни ішли батьки голодні й босі,

Їх обов’язок у рідне місто вів.

Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно – Українською Республікою.

З нагоди 100-річчя ЗУНР у НД с.Липники з гуртківцями гуртка « Історичне краєзнавство»(Молода просвіта) Мостиського БДЮТ був проведений караван історій « Великі творці ЗУНР»

Вихованці ознайомилися з подіями 

1918-1919рр, і також з видатними постатями ЗУНР: Євгеном Петрушевичом, Дмитром Вітовським, Володимиром Винниченком, Іваном Липою, Володимиром Левицькицьким, Мирославою Сопілкою.

Стара латинська мудрість називає історію вчителькою життя. Тому кожне покоління звертається до минулого, говорить з минулим, щоб почерпнути звідти досвіду для сучасного й майбутнього, почерпнути знання з історії й зробити висновки для майбутніх дій.

Керівник гуртка Рифяк Н.М


«Золота красуня, осінь-чарівниця, 

по землі ступає, золотом іскриться»

Тематично прибраний зал: листки, грибочки, осінь-чарівниця, лісові звірі, виставка малюнків, квіткових композицій – все переливалося у жовто-гарячих кольорах.

Осінь… Зворушлива пора в’янення природи. Ранки вже холодні, золотими блискітками горять жовті листки, красуються багряні клени та червоні кетяги калини. Такою характеристикою пори року, осені, розпочався ранок у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ (керівник С.Сайко).

Золота красуня осінь ходить Україною. Діти називали символи держави, що вони символізують, осінь як пору року а саме називали осінні місяці, які дари принесла осінь українському народові.

В ході виступу діти відгадували загадки, доповнювали речення про осінь, читали чистомовку про осінь, декламували вірші, виконували пісні, танцювали таночок.

Згадали діти і про народні традиції, обряди осіннього періоду.

На завершення, осінь частувала дітей своїми дарами. А діти, в свою чергу, «заспівали для осені пісеньку вдячності.


Завітала осінь до нас в Україну,

Одягла в червоне намисто калину.

26.10.2018 р. у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" (Мостиський БДЮТ) відбулося "Калинове свято", яке підготувала і провела Курант Л.І. 

Мета виховного заходу: викликати дітей бажання бачити красу землі, милуватися нею; систематизувати уявлення дітей про пору року - осінь, про послідовність змін в природі восени, розкрити зв'язок між змінами в природі та умовними періодами осені;вчити пов'язувати народну мудрість із характерними ознаками осені; закріплювати назви осінніх місяців та їх ознаки; розвивати образне мовлення, виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї.

Калина і Україна нероздільні...Калина полюбила українську землю, де найбільш сприятливі умови для росту, а народ України шанує її за пишну вроду і цілющі властивості. Нема, мабуть, такого села в нашій країні, де б за тином чи біля колодязя, в лузі чи на березі водойми не росла, не квітла вона рясним білим цвітом навесні та не рум'яніла червоними ягодами аж до зими.

На святі керівник ознайомила дітей із природними змінами та прикметами восени, назвами осінніх місяців, малята розгадували загадки про осінь, розглянули малюнки; дізналися про символ України - калину, її властивості, послухали легенду "Калинка". Головною героїною свята була дівчина-калина, яка стояла у зеленому листі та в червоному намисті і розповідала про свою красу та особливості. Золота Осінь всіх чарувала осіннім золотом , а допомагали їй славні осінні місяці."Овочі та фрукти" розповідали про свою користь для людей, а "Лісові грибочки" закликали збирати їстівні гриби.

Також дошкільнята декламували вірші про калину та осінь, співали пісні "Що нам осінь принесе?", "Калинова пісня","Шпачок прощається", із танцювальними рухами виконали пісні "Ой єсть в лісі калина","Гриб" таночок "Збирай урожай".

Завершилося свято частуванням осінніми дарами, а також керівник школи подякувала Марії Ярославівні та батькам в організації проведення свята.


Справжньою окрасою села є його люди. Ми бачимо їх щодня,вони живуть поруч, вони скромні та працьовиті,вони завзяті і талановиті Вони не звикли до слави.але їхня щоденна праця і життя - то джерело людської мудрості і самовідданості. Саме для них 20 жовтня, у мальовничому селі Годині,в народному домі, відбулося свято "Мистецтво неповторне і живе",на якому виступали юні таланти рідного села ,запрошені колективи народних домів Мостиської ОТГ та юні театрали Мостиського будинку дитячої та юнацької творчості під керівництвом З.Г.Богуцького . 

На святі були присутні представники державної адміністрації Мостиської об"єднаної територіальної громади: міський голова Сторожук Сергій Степанович, депутат Мостиської міської ради VII-скликання Дьолог Юрій Іванович,начальник відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Чернега Валентина Григорівна,староста села Лутчин Галина Іванівна . 

До пам"ятника Т.Г.Шевченнка були покладені живі квіти від адміністрації Мостисьської ОТГ.

Присутні глядачі на мистецькому святі мали можливість переглянути виставки "Дивосвіт декоративного мистецтва","Мистецтво -це книга","Осіння мелодія", "Годинівські смаколики". які підготували зав бібліотекою Олександра Воськало та зав. народним домом Маріанна Лизуник разом з учасниками гуртків при НД. Окрасою виставки стали роботи вихованців Мостиського БДЮТ "Обереги рідного краю",які презентували педагоги Лех Н.В., Здирко Н.К., Лизуник Л.М.

Лунали українські народні пісні у виконанні тріо"Журавки".дуету Я.С.Шуп"яної,Андрія Оркуша та Дмитра Черкавського, фолькгурту "Перевесло",прекрасні мелодії від музикантів,веселинки від Митки Оленки,задушевний виступ юних театралів, запальний танок "Все так красиво",флешмоб "Перлина - Україна". Староста села Г.І Лутчин розповіла про талановитих людей села і відзначила їхні таланти грамотами та подарунками.Завершилося свято спільним виконанням пісні "Зеленеє жито".

 


Екскурсія в природу з учасниками гуртка"Умілі руки"(Мостиський БДЮТ)

Мета екскурсії: приділити увагу естетичному вихованню учнів. навчити бачити красу природи, слухати шелест листя, шум дерев.

Хто вона, ота красуня

В золотім намисті,

Що без пензля і без барв

Скрізь малює листя?

На деревах листя те

Так блищить, мов золоте

Назва «жовтень» закріпилася в літературній мові у XIX ст. Раніше в народі його справедливо називали рум'янцем осені, корінником (середній кінь у трійці), «місяцем голої землі, крижаних денців, мокрого снігу». А ще йому було присвоєно назву «брудніш», бо ані колеса, ані полоза не любить. 

Цьогоріч жовтень потішив нас теплом і можливістю натішитися осінньою красою рідного краю.


Юні журналісти, натхненні красою навколишнього світу, працюють над художнім описом «Autumn Mood/осінній настрій», повторюють вивчений матеріал в ігровій формі та весело проводять час.

«Людина була і завжди залишиться сином природи, і те, що ріднить її з природою, повинно використовуватися для її залучення до багатств духовної культури, — казав В.Сухомлинський. — Світ, що оточує дитину, це, насамперед, світ природи з безмежним багатством явищ та невичерпною красою. Я бачу виховний сенс у тому, щоб дитина бачила, розуміла, відчувала, переживала, осягала велику таємницю життя в природі...»

І справді, навчаючись на свіжому повітрі, діти розвиваються всебічно, вчаться помічати красу, яку неможливо передати навіть сучасними технічними засобами, розуміють важливість гармонійного співіснування людини й природи, а ще отримують щирі та позитивні емоції.

 


Флешмоб «WE LOVE ENGLISH»


Заняття з позакласного читання проводиться справді поза класом. Так і веселіше, і корисніше :)


10 хвилин творчої рефлексії на занятті гуртка англійської мови. Майстер—клас з оригамі «Magical Fish/чарівна рибка».

Користь оригамі для дітей є очевидною, адже це мистецтво розвиває уяву, просторове мислення, увагу, фантазію і терпіння. Виготовлення фігурок із паперу — чудове тренування дрібної моторики рук, що позитивно впливає на мислення, логіку, пам'ять та мовлення. 

Різнобарвні рибки стали цікавим доповненням теми «У світі тварин», яку саме вивчають вихованці молодшої групи.


Учасники гуртка "Історичне краєзнавство "Джура" Мостиського БДЮТ в рамках заходів з відзначення 76 -ї річниці створення УПА взяли участь у військово-патріотичному вишколі Коли Ви вмирали - Вам сурми не грали". Відвідали могили загиблих воїнів. Вшанували хвилиною мовчання і спільною молитвою.


Напередодні 14 жовтня учасники гуртків "Графіка","Живопис","Аплікація,"Витинанка" (керівник Лех Н.В) Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.М.) підготували виставку "На захист України"

Метою даної виставки було поглиблення знань з історії України;розвиток творчої уяви;виховання поваги до захисників Вітчизни, пропагування патріотизму.

Перед створенням творчих робіт вихованці нагадали різні періоди визвольної боротьби українського народу:козацтво,УПА, помаранчеву революцію, майдан незалежності, АТО.

Потім діти старались виразити свої почуття у творчих роботах.


Наша Україно! Ми - твоя надія,

Ми - твоє майбутнє й заповітні мрії.

Будемо зростати, будемо мужніти,

На твоїх просторах жити і трудитись.

Щоб завжди цвіла ти вільна і єдина,

Синьоока ненько - рідна Україно!

Ми народилися на славній землі, що має назву Україна. Ми є синами й доньками нашої неньки-України. Ми є українці. Україна має давню історію. Протягом багатьох віків український народ боровся за свободу й незалежність. Український народ - це народ, який ніколи не нападав на інші держави, а завжди мужньо боронив свою землю від чужинців.

До Дня захисника України керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. (Мостиський БДЮТ) провела бесіду "Наші герої". Діти ознайомилися з історією козацтва та створення УПА. На основі бесіди у малят сформувалися уявлення про козаків, про відважних і смілих воїнів УПА, які захищали український народ, Україну.

Діти читали вірші про Україну, співали пісні та виготовили вітальні листівки із словами подяки тим, хто не шкодує життя , а захищає кордони України.

Наші дошкільнята знають, що День захисника України - це свято тих, хто боровся і бореться за незалежність України.


Вихованці гуртків декоративно - ужиткового напрямку ( керівники Лех Н.В., Лизуник Л.М.,Здирко Н.К. ) Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М. ) підготували виставку творчих робіт " Золота осінь".

На виставці представлені витинанки, малюнки, аплікації, вироби з природних матеріалів, м'які іграшки, а також різноманітні сувеніри, у виготовленні яких використано відразу кілька технік.

Виставка постійно поновлюється, доповнюється новими роботами вихованців.

У процесі роботи над експонатами для виставки гуртківці знайомляться з історією і народними традиціями рідного краю,розвивають свою творчу уяву і фантазію, удосконалюють практичні навички та вміння.

Працюючи над виконанням творчих завдань, вихованці вчаться бути ініціативними, креативними; розвивають свою увагу, спостережливість,наполегливість,вміння працювати в колективі.


Напередодні 14 жовтня (День Українського козацтва, річниця створення УПА, День захисника України) у Мостиському БДЮТ було проведено інтегрований урок «Борці за волю України усіх часів» (керівники М.Гук, Н.Гонтова). Метою даного заняття було поглиблення знань гуртківців з історії визвольної боротьби нашої Батьківщини, виховання шанобливого ставлення до героїв минулого і сучасних воїнів, пропагування патріотизму та національної ідеї серед підростаючого покоління.

Вихованці охоче ділилися розповідями та легендами про козаків, їх подвиги та цікаві звичаї. Дізнались також багато цікавого про УПА під час уявної подорожі повстанськими криївками, переглянули цікавий демонстраційний матеріал, урочисто зачитали присягу.

Тепер наші вихованці знають, що День захисника України — свято звитяги українського лицарства, а також день пам'яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний сувернітет України.

Діти вирішили виразити свою подяку всім, хто коли—небуть боронив Україну під час акції «Дякуємо нашим захисникам!». Карту України було поділено на пазли, які кожен учасник повинен був оформити на свій розсуд (патріотичними малюнками, словами підтримки чи подяки, щирими побажаннями). Потім діти з'єднали усі пазли, що символізувало єдність українського народу у прагненні бути вільними і незалежними та вдячність тим, хто не шкодує життя, щоб за це боротись.

Почали працювати над газетою—колажем «Цікавинки жовтня»


Тільки танець робить музику видимою...

Заняття молодшої групи танцювального гуртка (керівник О.Марек)


Збираємо жолуді і каштани🍂🍁


Яка багата на подарунки осінь: жолуді, каштани, різнобарвне листя, ягоди, насіння!

З цього чудового природного матеріалу можна виготовити багато цікавих іграшок і аплікацій.

Керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. (Мостиський БДЮТ)на заняттях з малювання, аплікації і ліплення у середній групі ( 5-й рік життя) вчить дітей виготовляти з природного матеріалу аплікації, іграшки, композиції.

Мета занять: розширити і поглибити знання малят про осінь, осінні місяці, ознайомити їх з кольорами осені, вправлятися в роботі з природними матеріалами, поглиблювати знання дітей про художні засоби аплікації, ознайомлювати з власивостями пластиліну, вчити визначати ознаки овочів, фруктів і грибів, самостійно обирати за кольором пластилін; розвивати дрібну моторику руки, увагу, творчу уяву, творчі здібності, спостережливість, уміння відтворювати дії у зазначеній послідовності, працювати за зразком, виховувати дбайливе ставлення до природи, любов до рідної землі.

На заняттях керівник залучає дітей до розмови про красу природи восени. Читає вірші про осінь, дошкільнята вправляються у роботі з пластиліном та природним матеріалом. Виготовили такі вироби: "Грибочки", "Кораблик", "Черепашка", "Їжачок", "Сова", "Рибки", "Осіннє дерево", "Овочі", "Фрукти".

Дякуємо осені за багаті подарунки!


Осіннє дерево🍁🍂


«Учитель… Немає в світі професії кращої за професію вчителя. Немає в світі професії мудрішої і благороднішої для впровадження добра ...», -звучали з уст неперевершеного майстра слова, ведучого дійства «Для тих, чия професія від Бога» Зеновія Богуцького(заступник начальника Відділу ОКТМС з питань культури).

04 жовтня 2018 року об 14.00 год. на базі ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 I-III ступенів» відбулися святкові урочистості з нагоди Дня працівників освіти.

Хвилиною мовчання пом’янули педагогів, які відійшли у Вічність, Героїв-захисників України:

Де гнеться під вітром висока тополя

І хвиля Дніпрова встає,

Твій син, Україно, лежить серед поля,

І дивиться в небо твоє.

І ти йому тихо шепочеш: «Дитино!»,-

Схиляєшся ніжно над ним, моя Україно, 

Сумна Україно, 

Вклонися ти низько над ним!


Акція «Happy Zoo/Щасливий зоопарк» була проведена з нагоди Всесвітнього дня захисту тварин, що відзначається 4 жовтня. Активну участь в акції взяли вихованці молодшої групи гуртка англійської мови. Метою акції було привернення уваги до проблеми утримання диких тварин в неволі.

Діти вважають, що зоопарк повинен бути максимально просторим, відтворювати умови, в яких тваринам буде комфортно як вдома на дикій природі.


ЗІ СВЯТОМ ВАС, ДОРОГІ ВЧИТЕЛІ!

Вихованці театрального гуртка «Джерельце» під керівництвом Зеновії Володимирівни Козак привітали педагогів Мостиського БДЮТ з професійним святом. Метою концертно-розважальної програми було не лише вшанування людей, що обрали нелегку вчительську долю, висловлення їм щирої подяки та любові, але й можливість показати їм іншу сторону своєї праці, з гумором поглянути на проблемні ситуації і весело провести час.

В авторському сценарії вдало переплітались поетичні слова, щирі вітання, чудові пісні, запальні танці, гумористичні сценки, цікаві конкурси, логічні завдання, інтерактивні вправи та навіть фізкультхвилинка. Цей креативний задум керівнику гуртка допомогли реалізувати надзвичайно талановиті вихованці.

Різножанровий виступ розпочався оригінальними привітаннями у віршованій формі. Старанно підготувались наймолодші гуртківці. Вони артистично декламували сатиричні вірші про повсякденні вчительські проблеми, щиро бажали щастя, здоров’я і гідної оплати праці 

Чудовими піснями привітала усіх педагогів Уляна Пеканкць – вихованка молодшої групи театрального гуртка. Глядачам дуже сподобались гумористичні сценки: «Телеграма від президента Італії» у виконанні Магдалини Федаш та Дмитра Крихти, «Вчитель у стоматолога» вдало зіграний Володимиром Демським та Дмитром Кокорузем.

Потім діти і вчителі помінялися ролями. Уроки проводила вчительХристина Михайлівна Пеканець (вихованка старшої групи театрального гуртка). На уроці логіки педагоги складали пазли, у чому їм охоче допомагали і батьки, і діти. На уроці музики проводився конкурс українських народних пісень. Цікавим моментом стала весела фізхвилинка. Під кінець уроків керівники гуртків здавали екзамен: тягнули білети та відповідали на запитання.

Родзинкою свята став конкурс «Танці з вчителями». Глядачам сподобався Український народний танець у виконанні Ольги Марек та її вихованців та веселий рок’н’рол Наталії Гонтової з її гуртківцями.

Кульмінацією свята стали індивідуальні вітання улюбленим вчителям. Керівники гуртків слухали розповіді про своїх колег у формі загадки, а діти вітали їх щирими словами та квітами. На завершення свята вихованці обіцяли вчителям дарувати їм лише радість, тепло і посмішки; прозвучала пісня «А я бажаю Вам добра». Вихованці старшої групи виконали танець «Вишиванка, моя вишиванка».

Виступ створив святкову атмосферу, підняв настрій усім присутнім і справив незабутнє враження. Педагогічний колектив Мостиського БДЮТ щиро дякує Зеновії Володимирівні та її вихованцям за чудово проведений час!

Шановні вчителі! Уквітчані любов’ю,

Достойні найпрекрасніших пісень,

Живіть завжди при доброму здоров’ї.

Гарячим серцем і палкою кров’ю

Зустрічайте кожен новий 

Мирний і щасливий день!


Всесвітній день учителя щорічно відзначається 5 жовтня.

2 жовтня 2018 року делегація освітян Мостиської ОТГ побувала на святкуванні Дня працівників освіти. 

Зустріч освітян області відбулася у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.


На заняттях гуртків декоративно - ужиткового напрямку Мостиського БДЮТ ( директор Сайко С.М.) завжди панує творча, невимушена атмосфера. 

Вихованці з великою зацікавленістю прослуховують теоретичний матеріал, а потім на практиці втілюють у реальність свої творчі задуми:виконують аплікації,витинанки , малюють ; виготовляють м'які іграшки і швейні вироби; створюють оригінальні сувеніри з природних і штучних матеріалів.

У даний час гуртківці працюють над створенням виробів на осінню тематику , найкращі з яких використають для оформлення виставки творчих робіт " Осіння казка ".

Керівники гуртків Лех Н.В., Лизуник Л.М., Здирко Н.К. докладають всіх зусиль, щоб зацікавити дітей, застосовують на заняттях різні інтерактивні форми і методи роботи, які спонукають гуртківців до творчості, креативноті, розвивають їхню уяву і фантазію, допомагають краще засвоювати практичні навички і вміння.Осіння прогулянка🍂🍁🌲Казка невіддільна від краси,сприяє розвитку естетичних почуттів, без якого немислиме благородство душі,щира чуйність.

В.Сухомлинський

28 вересня 2018р. керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку"Паросток"(Мостиський БДЮТ)Курант Л.І. провела урок-подорож "Дерево казок", присвячений 100-річчю з дня народження видатного українського педагога та письменника В.Сухомлинського.

Керівник школи розширила уявлення дітей про казку,ознайомила їх із казками В.Сухомлинського. Малята разом з керівником вчилися аналізувати зміст казок,глибоко відчувати казку,її добрих героїв, засуджувати хитрість,жорстокість і зло.На уроці діти побували героями таких казок:"Зайчик і горобина","Пихата жаба","Як їжачиха приголубила своїх діток","Покинуте кошеня","Як Наталя у Лисиці хитринку купила" ,розглянули ілюстрації до казок.

Під час прогулянки керівник розповіла дітям казку В.Сухомлиського "Як починається осінь" та провела ігри-завдання "З якого дерева листок?","За що я люблю осінь".


ДЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ ТРИВАЄ. Юні журналісти працюють над заміткою, вихованці гуртка англійської мови переглядають тематичну презентацію.


Патріотичним заняттям «Україна – це ми» та вікториною «Чи знаєш ти свій рідний край?» розпочався навчальний рік у гуртках «Географічне краєзнавство» та «Основи екологічних знань» ( керівник Гук М.В.) Мостиського БДЮТ ( директор С.М. Сайко).

Метою даних занять було продовжувати формувати знання про Україну як незалежну державу, розширювати і поглиблювати поняття громадянськості; викликати у вихованців прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом; розвивати швидкість мислення й пізнавальні інтереси; виховувати любов до рідного краю.

На занятті «Україна – це ми» гуртківці прослухали легенду про Україну, ознайомились з поняттями «державна територія», «сувернітет». Назвали державні та народні символи нашої держави, розповіли один одному які куточки України вони відвідали цього літа, створили коло асоціацій ( кожен на промінчику сонця намальованому на дожці записав з чим в нього асоціюється Україна) а також створили квітку побажань для нашої держави.

У ході вікторини « Чи знаєш ти свій рідний край?» , яка складалася з шести розділів: «Держава та її символи», «Культура рідного краю», «Подорож картою України», «Календар державних, народних і релігійних свят», «Перлини народної мудрості», гуртківці об’єдналися в команди, весело і активно відповідали на питання. Перемогла звичайно ж дружба, адже дітки добре знають свій рідний край і дали однакову кількість правильних відповідей.


Серед природи, багатої на живі образи, легше думається, краще фантазується, швидше добирається слова з найтоншими відтінками.

В.Сухомлинський

Заняття гуртка англійської мови Мостиського БДЮТ часто проводяться на свіжому повітрі, інколи за межами міста. Після таких екскурсій вихованці завжди сповнені позитивних вражень, з нетерпінням чекають наступної прогулянки. Матеріал поданий у цікавій формі й у цікавому місці краще сприймається і запам'ятовується. У той же час, розвивається екологічна компетентність гуртківців, виховується любов до природи.


6 вересня - ДЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ/EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

Вихованці гуртка англійської мови (керівник Н.Гонтова) Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) стали учасниками вікторини «Скільки ти знаєш мов — стільки разів ти людина», метою якої було заохочення дітей вивчати іноземні мови, зацікавити їх культурою та традиціями європейських держав, навчити вітатися на англійській, німецькій, французькій, грецькій та польській мовах, виховати повагу до усіх мов як незамінного засобу спілкування і порозуміння між людьми.

Вікторину було проведено у молодшій та середній групах з урахуванням вікових особливостей учасників.

Гуртківці охоче шукали європейські держави на карті світу, розповідали з чим їм асоціюються певні країни, куди б вони найбільше хотіли поїхати і яку для цього потрібно вивчити мову.

Усі вихованці активно відповідали на запитання вікторини, розпізнавали прапори європейських держав, видатні місця. Така заочна мандрівка надихнула дітей взяти участь у спонтанному конкурсі малюнків «Найцікавіше в Європі». Приємно те, що багато учасників вирішили зобразити Україну, хоча й були під великим враженням від інших держав.

Найкращі результати у вікторині показала Єва Висп'янська, а у конкурсі малюнків перемогли Сергій Шиян та Єва Висп'янська. Щиро вітаємо!


Учасники гуртка #Історичне краєзнавство #Джура# у проведенні урочистостей до Міжнародного дня миру під керівництвом Підбережника С.Б.

Сьогодні, 21 вересня, відзначають міжнародний День миру. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити що-небудь заради нього. 

Гуртківці Мостиського БДЮТ (директор С.Сайко) керівник гуртка «Основи діловодства» І.Данило, приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру», виготовивши паперових голубів.


Ви чуєте, дзвонять дзвони – це дзвони миру, які закликають до миру на планеті. 

Дзвін миру – символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів. Його було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів. На дзвоні зроблено напис: «Хай буде мир в усьому світі».

З метою відзначення Міжнародного дня миру Представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні при сприянні Міністерства освіти і науки України проводить 21 вересня 2018 року Всеукраїнську освітню кампанію «Голуб миру» під гаслом «Право на мир – 70-та річниця Загальної декларації прав людини».

З цієї нагоди вихованці Мостиського Будинку дитячої та юнацької творчості провели патріотичний альманах «Дзвони миру». В ході заходу згадали тих, хто віддав своє життя за мир, за спокій у наших серцях.

Солдатські душі… Вони очима – зорями дивляться на нас з небес, журавлями пролітають над нами, сумно курличучи в небесній далині.

На святі були присутні воїни АТО Патокін Іван, Букса Андрій, Коваль Володимир.

До присутніх з вітанням звернулися воїн АТО Галик Володимир, начальник відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Мостиської міської ради В.Чернега.

Звучала пісня про Україну у виконанні сестер Олинець Юлії, та Олинець Наталії. Крихта Дмитро прочитав вірш «Хай буде мир у небі голубому». Танцювальний колектив "Калина" виконав танець «Для солдата».

Завершився захід флешмобом «Нам потрібне мирне небо»

І злетіли в небо кульки, наче білі хмаринки, з закликом до миру, а голуби миру стали символом цього свята.


Ми - учасники патріотичного альманаху "Дзвони миру"🇺🇦🕊


«Паросток» - весела школа,

Тут робота усім до вподоби,

Тут майструють, тут рахують, 

Тут співають, і танцюють,

Ліплять вовка і лелеку,

В друзі проситься абетка!

Розпочалися заняття у школі комплексного виховання дітей дошкільного віку «Паросток» Мостиського БДЮТ (Директор С.Сайко)

На першому занятті діти дізналися про Україну – нашу державу, про Київ – столицю, Дніпро – ріку, про шевченкову гору в Каневі, про державні символи і символи – рослини, про народні звичаї і традиції, державні свята.

Діти ділилися враженнями про святкування свят у родині, про відпочинок на морі та у горах.

Керівник ознайомила дітей із цікавими справами, які чекають на них у школі «Паросток», побажала успіхів, здоров’я міцного, веселого настрою, світлих і радісних днів.


Репетиції...


Патріотичними барвами розпочався навчальний рік для вихованців гуртка англійської мови Мостиського БДЮТ. Перше заняття «Україна в кольорах веселки» було проведено для гуртківців другого року навчання.

Метою даного заняття було повторення лексики теми «кольори», англійських літер, вивчення назв символів України на англійській мові, виховання любові до рідного краю, поваги до державної символіки.

Діти охоче пригадали назви кольорів веселки та з їх допомогою утворили слово «UKRAINE» під час гри «Rainbow colours», розповіли усе, що знають про різноманітні символи України, розгадали тематичний кросворд.

Гуртківці також послухали розповідь про те, як розпочинається навчальний рік у різних країнах світу і вирішили спробувати деякі цікаві традиції. Німецький звичай частування солодощами та сучасна японська традиція влаштовувати фотосесії з шкільними ранцями дуже сподобались дітям.

Вихованці вирішили започаткувати власний звичай і власноруч виготовили патріотичні сувеніри, щоб приносили удачу весь навчальний рік.

Наймолодші вихованці також весело розпочали навчання у гуртку. Вони закріплюють вивчену лексику та вдосконалюють навички діалогічного мовлення під час ігор на свіжому повітрі. Діти вже можуть пишатися першими успіхами у вивченні англійської мови.


21 вересня – світ відзначає Міжнародний День Миру. Для дуже багатьох людей у сучасному світі мир – це не більш ніж казкова мрія. Люди живуть у постійній атмосфері страху або бути вбитим або когось із рідних назавжди втратити.

Генеральна Асамблея ухвалила, що починаючи з 1982 року Міжнародний день миру буде відзначатися щорічно як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримуватися припинення воєнних дій протягом цього дня.

Цей день покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього

З метою виховання в учнів патріотичних почуттів, національної свідомості, людяності, доброти, милосердя, гордості за Україну; розвиток розуміння, що активна громадянська позиція українців, особиста відповідальність за долю держави будуть гарантією незалежності та миру в Україні в гуртках декоративно-ужиткового мистецтва Мостиського БДЮТ(директор Сайко С.М.) 20 вересня відбулося інтегроване заняття "Хай буде мир у нашій рідній Україні!" В ході заняття провели майстер- клас "Голуб миру"(керівник гуртка"Витинанка"-ЛехН.В.), заочну мандрівку""Живи Україно,живи для краси, для сили, для правди, для волі"(керівник гуртка"Берегиня"-Лизуник Л.М.), лист- послання "Ми за мир!"(керівник гуртка "М"кка іграшка"-Здирко Н.К.): 

"Ми, українські школярі,

звертаємось до всіх народів світу

від щедрої, квітучої земл

Скажімо разом:

Ні – війні,

так – МИРУ й сонцю в небі голубому!

МИР – це злагода, це – воля,

і рідна мова й пісня мами колискова!

Наші серця закликають до МИРУ!

Хай буде МИР!

Хай буде людству МИР в усьому світі!

Хай буде мир у нашій рідній Україні!"


Відділ освіти, культури і туризму, молоді та спорту Мостиської міської ради

Мостиський Будинок дитячої та юнацької творчості 

Запрошують відвідати патріотичний альманах «Дзвони миру» 

Дійство відбудеться на ПЛОЩІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ 

21 вересня 2018 року   о 13.00 год.

Три найсолодших літери в житті –

Як колискову що співала мати

У стомленому забутті

Мир на землі повинні зберігати.


Наші долоньки за мир!!!💙💛🕊🇺🇦


Робота з природним матеріалом має велике значення для естетичного виховання дітей, прищеплення їм художнього смаку, розвитку творчих здібностей, уявлення. Завдання роботи з природним матеріалом - пробудити у дітей любов до рідної природи, сприяти вихованню у них патріотичних почуттів.

Зустріч з природою розширює уяву учнів, удосконалює їх уміння уважно спостерігати різні явища. Великий вплив має робота з природним матеріалом на розумовий розвиток дитини, на розвиток її мислення. Праця в гуртках декоративно -ужиткового напрямку при Мостиському БДЮТ(директор Сайко С.М.) по виготовленню виробів з природного матеріалу сприяє розвитку особистості дитини, вихованню її характеру, сприяє формуванню у вихованців дбайливого ставлення до природи, Підсумком роботи з природними матеріалами є виставка творчих робіт гуртківців"Осіння казка"( керівники гуртків Лизуник Л.М., Лех Н.В.. Здирко Н.К.)


Важливою подією для першокласників є перший дзвоник, а для дошкільнят середнього віку( 5 рік життя) школи "Паросток" - перше урочисте заняття. Провела його керівник школи комплексного виховання дітей дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. (Мостиський БДЮТ) на тему: "Україна у наших серцях" . Мета заняття : викликати у дітей бажання збагачувати свої знання про Україну, ознайомити їх із державними символами, розвивати у дітей логічне мислення , зорову пам'ять, мовленнєву активність; виховувати почуття любові до рідної землі, гордості за неї, патріотичні почутття, доброзичливість.

На занятті керівник розширила знання дітей про Україну, ознайомила із державними символами України, малята розглянули картини із визначними місцями України, вивчили вірші та прислів'я про Україну. 

Цікаво керівник провела такі ігри:"Гості міста", "Що зайве?", "Збери прапор", "Дети живеш?", "Закінчи речення"

Завершилося заняття грою "Наші серця", де діти наклеювали серця на карту України і розказували вірші про Україну.


Ми за мир!!!🇺🇦💙💛🕊


Перше заняння у цьому навчальному році «Я живу в Україні» було проведено керівником Марек Ольгою Йосифівною для вихованців танцювального гуртка Мостиського БДЮТ з метою формувати уявлення дітей про Україну як суверенну державу з давньою історією, багатою культурною спадщиною, розвивати у вихованців творче мислення, уяву, комунікабельність, формувати громадянські якості, патріотизм, виховувати любов і повагу до Батьківщини – України, її символів, обрядів, традицій.

Уявна подорож, у вигляді якої проходило заняття, була поділена на цікаві етапи – зупинки: 

І зупинка – виникнення України. Керівник гуртка розповіла легенду «Як Бог створив планету - Землю».

ІІ зупинка – «Моя рідна країна». Діти пригадували найважливіші та найцікавіші факти про Україну, які потім їм згодилися для того, щоб правильно відповідати у вікторині «Люби, вивчай свій рідний край».

ІІІ зупинка «Україна – незалежна держава». Діти почули розповідь про трьх синів, яким мати Доля дала такі імена: Тризуб, Прапор, Гімн. Вихованці самі зробили висновок із повчальної історії. На їх думку, українці найбільше з усього люблять волю, тому завжди боролись за неї з усіх сил у минулому та боротимуться у майбутньому.

IV зупинка – робота в групах. Вихованці складали прислів’я із «розсипаних слів» та поснювали їх зміст.

V зупинка – «Вінок любові до України». Діти виготовили «чарівну квіточку», яка складалася із пелюсток бажань та надій. На приклад, одне з таких побажань звучало: Я бажаю любій Україні добра, миру, безпеки, процвітання й любові її дітей.

Вихованці також підготували чудові вірші про Україну та декілька танців.


Ось і покликав вересень школярів у школу, а згодом і дошкільнят у школу "Паросток"

У вересневий сонячний ранок дошкільнята старшого віку (6 рік життя) разом з батьками прийшли на перше урочисте заняття на тему: "Моя Україна", який провела керівник школи комплексного виховання дошкільного віку "Паросток" Курант Л.І. (Мостиський БДЮТ)

Мета заняття: розширити знання дітей про Батьківщину-Україну, її символи, столицю - місто Київ, оглядово ознайомити малят з народними ремеслами, поглиблювати їх знання про обререги рідного краю, розуміти їх символічне значенння, закріплювати назви предметів українського національного вбрання, їх різновиди та призначення; сприяти розвитку розповідного мовлення, пам'яті, уваги; виховувати патріотичні почуття, гордість за свій народ, Україну.

На занятті керівник школи розширила знання малят про Україну, ознайомила із її державними символами, вивчила з дітьми вірші про тризуб і прапор. Дошкільнята оглядово ознайомилися з народними ремеслами, з назвами предметів українського національного вбрання, їх різновидами і призначенням, дізналися про обереги рідного краю та їх символічне значення.

Керівник запропонувала дітям пограти у такі ігри: "Яка наша Україна?", "Утвори слово", "Київ - місто велике", "Барвисті стрічки", "Збери картинку", "Обереги мого краю".

Заняття завершується грою "Українські квіти" , під час якої діти читали вірші про Україну та наклеювали квіточки на карту України. А керівник школи побажала усім мирного неба.